DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH w POZNANIU; 1 marca 2012

Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych ustanowione od zeszłego roku cieszą się raczej… medialną ciszą. W końcu obecnie rządzącej opcji nie potrzeba zbyt wielu Polaków identyfikujących się ze swoją polskością a co gorsza traktujących Polskę jak Ojczyznę. Dlatego wszelkie święta nawiązujące do Pamięci historycznej, zbrodni na ludziach walczących o Polskę do ostatniego oddechu, nawet bez nadziei na zwycięstwo są wyciszane. Naszą rolą w takim razie jest podjęcie działań upamiętniających.

W Poznaniu odbędzie się msza o godzinie 17.00 w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele oo Dominikanów, spotkanie pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego – godzina 18.00 (Park za Operą, naprzeciw kościoła oo Dominikanów) a następnie wykład w Wyższej Szkole Handlu i Usług – ul. Zwierzyniecka 15 prowadzony przez Rafała Sierchułę pt. „Wielkopolska konspiracja zbrojna po 1945 roku”

Zapraszamy!

Inne linki na temat Żołnierzy Wyklętych: ?Historia Roja? ? zagrożona. 1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych.
Prawda o NSZ; Narodowe Siły Zbrojne.
Żołnierze Wyklęci, 20 lecie związku żołnierzy NSZ


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH w POZNANIU; 1 marca 2012”

Możliwość komentowania jest wyłączona.