Eko – Las Mostki k. Świebodzina, targi leśne.

Województwo lubuskie to 49% powierzchni lasów całego terenu należącego do województwa. Dlatego też, umieszczenie tutaj edycji targów leśnych wydaje się głęboko celowe. Gdzie najlepiej pokazywać sprzęt dla leśników? W otoczeniu lasu – na pewno.
Dodam, że taka powierzchnia lasów – właśnie w województwie sąsiadującym z naszym – lubuskim, jest największa w Polsce.
Lasy to nasz skarb, płuca, a także wypoczynek – i to różnorodny: wycieczki po drogach leśnych, survival, grzybobrania… Dlatego chrońmy lasy i otaczajmy je opieką…
Oto relacja fotograficzna z pierwszego słonecznego dnia targów Eko-Las.

eko-las
eko_las2

eko_las3

eko_las4

eko_las5

eko_las6

eko_las7

eko_las8

eko_las9

eko_las10

eko_las12

eko_las13

eko_las14

eko_las15

eko_las_mostki

W piśmie leśników „Głos Lasu” znalazł się też akcent patriotyczny – wspomnienie Tytusa Karlikowskiego leśnika i profesora IBL, powstańca warszawskiego.
To opowieść o czasie wojny, o wyzwaniach i działalności w Szarych Szeregach. A także o walce w Powstaniu Warszawskim.
Tekst wspomnień został opracowany przez Jerzego Drabarczyka.
W tym miejscu można wspomnieć o innym leśniku – z Wołynia; Henryku Cybulskim. Dowodził on obroną Przebraża, atakowanego przez bandy UPA. W okrążeniu broniło się kilkanaście tysięcy Polaków. Wytrwali.
Tworzony jest film dokumentalny na ten temat: Film o Ludobójstwie; dlaczego nie powstał w wolnej Polsce? Twórcy mają spore problemy, też i finansowe. Być może jednak, dzięki pomocy wielu osób film powstanie…

przyrzeczenie_odbieral_rudy

glos_lasu_eko_las

Organizatorzy zapraszają za rok.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.