I jeszcze jeden głos rozsądku w internecie:
„Od ponad dwóch lat ostrzegam publicznie, również na tym blogu, że działania Trojki doprowadzą do katastrofy. W kryzysie zadłużenia ryzyko rośnie tak długo, jak rośnie relacja długu do PKB. A ta relacja pogarsza się katastroficznie, co pokazuje ostatnia prognoza Komisji Europejskiej…”
Na
Dzisiejszy artykuł w The Telegraph wręcz postuluje, że to działania Sado-Monetarystów, którzy doprowadzili do 60-procentowego bezrobocia wśród młodzieży niektórych krajów PIGS dla obrony idei euro. Brytyjski dziennik przypomina, że tak nazywano doradców Margaret Thatcher we wczesnych latach 1980-tych, ale nawet wtedy nie dopuszczono do takiej skali tragedii społecznej jak obecnie. W ekonomii funkcjonuje pojęcie histerezy, które oznacza że krótkotrwałe zjawiska mogą mieć silne długofalowe skutki. Tak będzie z rynkiem pracy w krajach PIGS, w których długookresowe bezrobocie uniemożliwi odbicie się od dna, bo osoby zmasakrowane polityką Euromatołów czy Sado-Monetarystów (proszę wybrać właściwe) pozostaną na długo lub na trwale bezrobotnymi.
To dotyczy także USA. Na portalu zerohedge.com pokazano, że administracja Obamy celowo opóźniała publikację niektórych danych, żeby nie ukazały się przed wyborami. W szczególności o tydzień opóźniono publikację liczby osób które korzystają z pomocy żywieniowej państwa, bez której nie byłyby w stanie przeżyć. Poniższy wykres pokazuje, że w USA liczba osób korzystających z ?food stamps? wzrosła w ciągu 6 lat z 27 do 47 milionów, w tym silnie w ostatnim miesiącu pomiaru (sierpniu)…”
Całość na: Euromatoły, Sado-Monetaryści i banksterzy
Polecam na tym blogu wiele ciekawych wpisów i ujęć (spojrzeń) na tematykę ekonomiczną…
Oto inny fragment (jakże znaczący) innego wpisu:
„Co widać? Otóż boom kredytowy lat 2006-2007 był po części związany z efektem przyciągania, a po części z efektem wpychania. Spadek finansowania po upadku Lehmana był w całości związany ze spadkiem popytu w krajach naszego regionu. Teraz spadek finansowania jest w całości z ?winy? banków matek, które wycofują się z naszego regionu. Ponieważ delewarowanie bilansów banków w strefie euro jeszcze się na dobre nie rozpoczęło, można spodziewać się, że ten efekt nasili się w kolejnych latach. Warto zwrócić uwagę, że banki wycofywały się z naszego regionu, mimo że dostały bilion euro prawie darmowych pożyczek od EBC. Zatem to nie jest kryzys płynności, tylko długoterminowa decyzja strukturalna. Być może zjawisko repolonizacji banków, o którym Stefan Kawalec mówi od jakiegoś czasu przybierze na sile w przyszłym roku.”
Źródło: Czy rozpocznie się proces repolonizacji banków?
Jeśli mamy tylko DWA polskie banki:PKO BP/na którego sprzedaż już są zakusy/,BGŻ,to o czym mamy mówić.
A ostatnio wyprzedaż polskiej ziemi cwaniakom,gangsterom i kombinatorom,którzy nie mają ani procentu pojęcia o rolnictwa.
Stąd np.protest w Szczecinie rolników
Ale PO ma to wszystko w du..e,bo najlepiej kradną intelektualnie z wszystkich do tej pory rządzących ekip i się jeszcze śmieją,jak PAJACE manipulując socjotechnicznymi sztuczkami:marketingiem politycznym.wyrafinowanymi działaniami kreacji wizerunku firm i osób-public relations z „grubej rury”….Ręce opadają…
Ale jeszcze są ludzie i siły narodowo-patriotyczne,które myślą i nie dają się otumanić a robi się z nich „oszołomów” w mediach np.w najbardziej
proPOlitycznym medium jaka jest Spółka ITI cwaniaków nienawidzących
TV Trwam,Radio Maryja,rolników,roborników,ludzi ciężko pracujących na umowach śmieciowych,siły narodowo-ptriotyczne,mądrych duchownych,PiS,Śp.L.Kaczyńskiego,Jarosława Kaczyńskiego
Szkoda,że mało jest takich ludzi,jak młody polityk Adam Hoffman w PiS-ie,który każdego wręcz niszczy intelektualnie i ideologicznie w dyskusjach
o polskiej rzeczywistości…
Masakra….
Czy będziemy drugą Hiszpanią?
400 tys. rodzin eksmitowano z mieszkań
W ciągu ostatnich 6 lat w Hiszpanii 400 tys. rodzin eksmitowano z mieszkań za długi – wynika z ogłoszonych danych hiszpańskiej Rady Generalnej Sądownictwa. Liczba eksmisji wzrosła w ciągu 9 miesięcy tego roku o prawie 16 proc. w porównaniu z 2011 r.
Kryzys gospodarczy, który trwa w Hiszpanii od 2007 roku i powoduje recesję oraz 25-procentowe bezrobocie, stawia wiele rodzin i przedsiębiorstw w obliczu eksmisji za długi z zajmowanych mieszkań i lokali – pisze agencja EFE.
Do września bieżącego roku wyeksmitowano lub wszczęto postępowanie eksmisyjne wobec 49 702 rodzin.
więcej
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,400-tys-rodzin-eksmitowano-z-mieszkan-za-dlugi,wid,15209230,wiadomosc.html