Pomoc Charytatywna dla rodaków na Litwie. Przedświąteczna zbiórka grudniowa TMWiZW.

Jeszcze przed świętami odbyła się zbiórka dla potrzebujących rodaków na Litwie. Oto kilka zdjęć ze zbiórki. Punkt zborny był w kościele na Górczynie (pod wezwaniem Świętego Krzyża). Organizatorem było TMWiZW (strona: www.tmwizw.republika.pl) w dniach 6-9 grudnia. Też dołożyliśmy się (rodzinnie) ze skromnymi darami. Córka sama wybierała pluszaki które przeznaczyła na podarunek. Ponadto otrzymałem paczkę z Warszawy od Pani Katarzyny. Zawartość jej również przeznaczyliśmy dla naszych na Kresach wschodnich – w tym przypadku dla mieszkających na Litwie.

Miejmy nadzieję, że przyszły rok przyniesie jeszcze większe ilości darów serca od Poznaniaków dla potrzebujących rodaków na Kresach.
Polecam na takie akcje udawać się od punków zbiórki całymi rodzinami, szczególnie z małymi dziećmi, to dobry sposób na ich wychowanie, uwrażliwienie i wskazanie że są osoby z którymi należy się dzielić.
Nauka właściwych zachowań od wczesnego dzieciństwa daje dobre efekty wychowawcze. Jeżeli chcemy mieć w przyszłości społeczeństwo wrażliwe na potrzeby tych najbiedniejszych musimy umieć je wychować.

Z pozdrowieniami dla wszystkich, którzy wzięli udział w zbiórce.

Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.