Grecja najeżdżana przez… kontrole unijne…

W Grecji aż roi się od urzędników unijnych… Kontrolują wydawane pieniądze, teraz będzie tak przez długi czas…

Interia.pl:
Do Grecji poleciała grupa inspektorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej, by ocenić, jak wprowadza ona oszczędności.

[…]

Eksperci Komisji mają między innymi usprawnić system podatkowy i pomóc w przygotowaniu projektów finansowanych przez Unię, które przyczynią się do wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy. Z 20 miliardów euro przyznanych Grecji z unijnego budżetu, wykorzystała ona tylko 7 miliardów.

– Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej rząd nie jest w stanie współfinansować i zrealizować wielu projektów. Przeanalizujemy, które projekty, przy mniejszym wkładzie finansowym, mogą być szybciej uruchomione – powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Olivier Bailly.”

Więcej w artykule z Interii…: Nalot kontroli na zgnębioną Helladę

Inne materiały o Grecji: Ile byłoby dziś warte 10.000.000.000.000.000 USD pożyczone Grecji w 1900 roku?

Jak było w Grecji Naprawdę?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Grecja najeżdżana przez… kontrole unijne…”

  1. Wreszcie skończą się nieustanne wakacje,nieróbstwo i życie na kredyt.
    Ekonomia zweryfikowała życie.Grecy myśleli,że będzie nieustanny high-life,sjesty i picie winka ;ciągle zarabianie /głównie z turystyki/…a tu nagle czar prysł.
    Cały naród musi się wziąć do robotyc i zacisnąć pasa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.