Historia pisana pieniądzem – Jakub Wozinski. Spotkanie na UE.

Z maila:
Historia pisana pieniądzem – historia monetarna na tle historii Polski
który wygłosi Jakub Wozinski, tłumacz, autor książki ?Historia pisana pieniądzem?, publicysta ?Uważam Rze? i ?Najwyższego Czasu? czwartek, 15 maja 2014 r., godz. 19.00
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
al. Niepodległości 10, sala 113B

W dobie coraz popularniejszych wirtualnych pieniędzy przyjrzymy się pieniądzom materialnym, temu, jak kształtowały one historię gospodarczą i polityczną Polski ? jak na nią wpływały i wpływają. Zastanowimy się ile jest pieniądza w pieniądzu i dlaczego się to zmieniało oraz jak ewolucję przeszedł polski denar, aby stać się polskim złotym.
Po wykładzie, oczywiście dyskusja.


Notatka o Korporacji Lechia
Korporacje akademickie są stowarzyszeniami skupiającymi studentów pierwszych absolwentów uczelni wyższych. Początki pierwszych polskich korporacji akademickich sięgają XIX w. Zakładane w czasie zaborów korporacje akademickie charakteryzowały się narodowym charakterem jej członków i patriotycznym duchem. W latach 20-lecia międzywojennego nastąpił rozkwit korporacji w międzywojniu w samym Poznaniu działało ich ponad 30. Jedną z najstarszych z nich jest Korporacja Akademicka Lechia, powstała w 1920 r. W latach międzywojennych Lechia należała do jednych z najprężniej działających korporacji szacuje się, że należało do niej do roku 1939 ponad 200 członków.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.