I znów o Timoszenko (miłośniczce nacjonalistów ukraińskich, razem z Juszczenką)

Nie znana z poglądów dotyczących Polski i Polaków w naszym kraju, za to znana z tego że siedzi za malwersacje (co bardzo nie podoba się Unii i naszym politykom – bo pewnie boją się prawa serii) Timoszenko nie chce się podporządkować w więzieniu i łamie jego regulamin.

Timoszenko  wspierała wszystkie ruchy nacjonalistyczne razem z byłym prezydentem Juszczenko. Wypowiadała się też negatywnie na temat uznania Ludobójstwa na Polakach i Ukraińcach, podczas minionej wojny dokonanego przez OUN-UPA nacjonalistyczno-faszystowskie organizacje walczące ramię w ramię z III Rzeszą przeciw ZSRR, czy też wspólnie z oddziałami specjalnymi Einsatzgr?ppen (min. w Babim Jarze)- likwidujące Żydów na terenach wschodnich, jeszcze jako ukraińska policja pomocnicza…

Cytaty z maili przesłanych do mnie z Ukrainy dotyczących Juszczenki i Timoszenko z Ukrainy:
(2011.02.12)
Cały czas zapominam podzielić się z Panem w sprawie Julii Tymoszenko.
Jestem pewna, że Jerzy Buzek nie jest poinformowany wypowiedziami tej pani. Julia Tymoszenko,wtedy kiedy była przyjmowana wspólna
(parlamentem Ukrainy i Sejmem RP) Deklaracja dot.morderstw na Wołyniu i Kresach II RP ta pani, będąc wtedy deputowaną do Rady najwyższej Ukrainy, weszła na mównicę Parlamentu
ukraińskiego i ogłosiła na całą Ukrainę i świat dosłownie: Żadnych
przeprosin nie może być. My byliśmy u siebie, my mieliśmy prawo
postępować tak, jak uważaliśmy za potrzebne. My nie byliśmy okupantami,a Polacy. Przepraszać nikogo nie będziemy, to była racja stanu Ukrainy.
A przecież wtedy to było państwo polskie – II RP, Polacy byli u siebie i
na swoim od kilkuset lat. Nikogo nie mordowali, byli dobrymi
gospodarzami, a ich wymordowano w bestialski sposób. Nie szczędząc nikogo: starców,dzieci,kobiet…
[ Martyrologia dzieci na Kresach – przyp.aut.]
Jerzy Buzek cały czas zaprasza Julię Tymoszenko do Brukseli i ona tu
krzyczy na cały głos, że ją nie puszczają i nie może pojechać na zaproszenie przewodniczącego Europarlamentu. Jej partia cały czas nagłaśnia, że ona jest bardzo chcianą osobą w UE…”

Z dnia 2009.12.14.:
„Bodajże przedwczoraj Prezydent Ukrainy Juszczenko przemawiał do
„ludu”; i jego perły były w TV na I kanale ukraińskiej
TV-zji.Transmisja była z jego wizyty czy w Winnicy,czy w Chmielnicku
gdzieś tam.
Powiedział dosłownie:”Szanowna nacjo,hajda do Europy,nasze tam miejsce,tam byli i są: Mazepa,Bohdan Chmielnicki,Stepan Bandera,Roman Szuchewicz. Tam jest nasze miejsce razem z nimi„. Byłam zdumiona, że z takim dziedzictwem „hajda do Europy”.

Treść maili nie zmieniona poza wprowadzeniem polskich znaków.

Dlaczego takie wypowiedzi byłych przedstawicieli państwa ukraińskiego nie są nagłaśniane?

Dodam, że nie są one odosobnione; w programie (bardzo znanym na Ukrainie) Sawika Szustera pt. „Szuster live” podczas programu z dnia 2009.09.17. poruszano temat: „Czy protokół Ribbentropp – Mołotow był agresją 17 września na Polskę”. Między innymi występowali tam: Taras Czornowił i Hanna German. Między innymi według nich tajny protokół był [i jest!] korzystny dla Ukrainy, gdyż spełniły się marzenia, że Ukraina jest „soborna”, o co walczyli w 20-tym roku ZUNR, a później OUN i UPA. Padły również takie stwierdzenia w tym programie, że
Polacy byli okupantami na tych ziemiach, a Polska była wiezieniem
narodów i znęcała się nad Ukraińcami….To tylko niektóre myśli tych „wybitnych” polityków zachodnio-ukraińskich…
Nie wiem czy jeszcze aktywny, podaję link do tego programu: Szuster live

„Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko łamie regulamin zakładu karnego, w którym odsiaduje wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności, gdyż odmawia noszenia więziennego drelichu i nie chce pracować – poinformowała ukraińska służba więzienna.”

A więc nawet w więzieniu nie chce przystosować się do systemu, któremu powinna służyć, a poprzez to służyć swoim rodakom i ojczyźnie a nie dokonywać nadużyć i malwersacji…

Piotrek

Źródło: Tymoszenko nie chce pracować ani nosić drelichu

Stosunek PIS do problemu, ponoć partii patriotycznej: Lubelski PIS pokazuje swoje prawdziwe oblicze

Media relatywizują i zamazują problem: w odpowiedzi na artykuł ze strony Rzeczpospolitej


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 komentarze do “I znów o Timoszenko (miłośniczce nacjonalistów ukraińskich, razem z Juszczenką)”

  1. Urodziłem się w Ihrowicy na Podolu. Miałem 17 lat kiedy UPA napadła w samą wigilię BN. Zamordowali 92 osoby, w tym ks. Stanisława Szczepankiewicza, który za darmo leczył Polaków i Ukraińców. Księdza- lekarza ciepło wspominają ihrowiccy Ukraińcy, przynoszą kwiaty, wieńce i palą znicze na uporządkowanej mogile przed pomnikiem- krzyżem. Najcenniejszym jest fakt, że nie boją się podchodzić do zbiorowej mogiły Polaków od dwóch lat, kiedy został zbudowany pomnik.

    1. TO niezwykle cenne i wróży dobrze na przyszłość oby wszędzie tak było na Ukrainie.

  2. Tymoszenko poprostu chciała być sławna, gdy zaczęli podtrzymywać Juszczenkę. I stała się niby jego prawą ręką. A tak naprawdę, to kobieta, która posadziła swego pierwszego męża, bo forsy jej było mało i cały jej majątek jest zapisany na osób z rodziny, głównie córkę. Już raz chowała się na Cyprze, gdy prezydentem był Kuczma i wtedy wpadła na genialny pomysł założenia kompanii – pośrednika gazowego między Ukrainą i Rosją. I to jej się udało. Cały czas jej było mało – to sławy to pieniędzy. A teraz ma za swoje. To przez nią ludzie na Ukrainie mają okropne podwyżki za gaz. I naprawdę nie pojmuję czemu cała Europa się oburza. A co do banderowców -to gra polityczna. Przecież im za to płacą. Nie stałoby ani jednej flagi swobody nigdzie, gdyby tym ludziom za to nie zapłacili!

Możliwość komentowania została wyłączona.