Informacje niejawne? Co robią Ukraińcy w Polsce (poza prawem)?

Na takie informacje za często nie trafiamy. Dlatego będę wrzucał na bloga. Gro przyjeżdżających uczciwie pracuje, zdobywa pieniądze dla rodzin które żyją w biedzie na Ukrainie. Ale przyjeżdżają też i tacy… Powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.

ofiarami ataku w nocy z 20 na 21 czerwca byli właściciel domu i jego 9-letni synek. Napastników było pięciu. Około godz. 2 w kominiarkach na głowie wtargnęli do środka po wybiciu okna w drzwiach tarasowych.

Nie oszczędzali nawet dzieci

Obezwładnili gospodarza, a dziecko skrępowali i narzucili mu worek na głowę. Tak jak w Okszowie gospodarz był przez nich podtapiany w wannie. Jako narzędzia tortur oprawcy użyli… rozgrzanej lokówki. Podduszali też 9-latka – grozili, że jeśli nie dostaną pieniędzy obetną mu palce. Cel osiągnęli. Zbiegli zabierając 50 tys. zł.

Po oswobodzeniu się poszkodowany mężczyzna wezwał pomoc. Okazało się, że umieszczona po sąsiedzku kamera zarejestrowała uciekających mężczyzn. To pomogło policji zatrzymać bandytów po kilkunastu godzinach, kiedy zmierzali w kierunku drogowego przejścia granicznego w Dorohusku.

Pięciu trzeba było wypuścić

– W sumie zatrzymanych zostało dziewięć osób – mówi Leszek Wieczerza, prokurator rejonowy w Chełmie.

Na pięciu śledczy nie mieli dowodów – zostali wypuszczeni na wolność. Czterech pozostałych sąd aresztował na trzy miesiące.

– Obciążające ich dowody będą jeszcze potwierdzane badaniami biologicznymi i osmologicznymi – dodaje prokurator.

Warto przygotować się również i na takie „niespodzianki” ze strony przyjeżdżających. I nie jest to wzbudzanie nienawiści – tylko zwykła logika działania prewencyjnego i obawy o stabilizację.
Nie popełniajmy błędu przedwojennego – tzn ukrywania skali destabilizacji, tak jak w 1930 roku, czy też później licznych akcji bandyckich i terrorystycznych organizacji nacjonalistycznej OUN na terenach II RP.

Bliżej mi do naszych rodaków i to im życzę jak najlepiej niż JAKIMKOLWIEK przyjezdnym zza jakiejkolwiek granicy.
Nie przekręcajmy retoryki wypowiedzi niektórych lewicowych środowisk. Pamiętam doskonale demonstracje w Poznaniu za uchodźcami – kiedy jeszcze nie było aktów terrorystycznych.
Potem już takie demonstracje organizowane przez środowiska lewicujące się nie powtórzyły.
Żeby była jasność – uważam że wiele ważnych dla społeczeństwa aspektów można znaleźć w pro społecznych działaniach pomocowych, sam pomagam bezdomnym – niestety skrajne organizacje lewicowe tym raczej zupełnie się nie zajmują. Biją po prostu pianę.
I na temat zagrożeń milczą.
Zagrożeń czy to spodziewanych ze strony muzułmanów przybywających do nas czy np obywateli innych krajów z przeszłością przestępczą.
( Na Ukrainie wypuszczono 70 000 więźniów na 140 000 uwięzionych. Przy dotychczasowym coraz powszechniejszym bandytyzmie i rabunkach dokonywanych przez bataliony nacjonalistyczne kraj ten staje się kolejnym Kosowem znanym z tego, iż struktury państwa się kryminalizują. Do tego należy dodać kilkaset tysięcy sztuk broni poza wszelką kontrolą. A nasze MSWiA oraz MSZ wspiera finansowo i politycznie to upadające państwo. Jeszcze tylko na granicy wymieszają się muzułmańscy uchodźcy z bandytami i będziemy mieli w Polsce prawdziwy Dziki Wschód! )

To wpis z przed dwóch lat. Czyżby zaczął się sprawdzać?

Oby nie…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Informacje niejawne? Co robią Ukraińcy w Polsce (poza prawem)?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.