Kresy w Kędzierzynie Koźlu; TMLiKPW

Prezesa oddziału z Kędzierzyna Koźle Pana Witolda znam już parę lat. Pierwszy raz spotkaliśmy się krótko w 2008 roku na konferencji PSL w Warszawie „OUN-UPA Hańba i Potępienie”.
Jest energiczny i niezłomny w głoszeniu Prawdy o naszych ofiarach na Kresach. Jednocześnie daje z siebie wszystko, aby propagować wiedzę historyczną na ten temat.
Oddział kierowany przez Pana Witolda jest organizatorem konferencji historycznych poświęconych temu tematowi.
Niestety nie wszyscy w kraju idą tymi pięknymi śladami…
TMLiKPW w Kędzierzynie Koźlu

Na stronie Oddziału Towarzystwa są osobne podstrony poświęcone tematyce historycznej i zbrodni na narodzie polskim:

Zbrodnia Ludobójstwa na Narodzie Polskim

Jest też strona mówiąca o odpowiedziach an 6 pytań kresowych podczas ostatnich wyborów opracowanych na spotkaniu warszawskim przez Jacka Marczyńskiego:

Apel do Parlamentarzystów

Jest to niezwykle cenna działalność. Bardzo potrzebna. Boleję nad tym że świadomości potrzeby informowania szerokiego grona odbiorców i edukacji młodzieży w regionie nie ma wielu innych prezesów regionalnych oddziałów TMLiKPW koncentrując się przeważnie tylko na kulturze Kresów, bez słowa na tematy tak trudne i istotne jak ludobójcza eksterminacja narodów (w tym przede wszystkim polskiego i ukraińskiego) przez nacjonalistów z OUN-UPA.
Jakie zadanie mają oddziały w tej materii? Czy edukacja historyczna nie jest jednym z najważniejszych elementów? Może warto byłoby wywrzeć nacisk na władze centralne, aby szczególnie dopilnowały tej chyba najważniejszej misji dla oddziałów regionalnych TMLiKPW.
Może warto iść w ślady Świebodzińskiego Związku Kresowego, który intensyfikuje działania wśród młodzieży?

Oddział w Kędzierzynie Koźlu osiągnął wielki sukces inicjując i doprowadzając do uchwalenia Uchwały Sejmiku Województwa Opolskiego dotyczącej ustanowienia dnia 11 lipca:
DNIEM PAMIĘCI OFIAR LUDOBÓJSTWA POLAKÓW NA KRESACH WSCHODNICH II RP
podjęcie uchwały

To jest jedyna droga do przywrócenia prawdy historycznej szerszym kręgom społeczeństwa naszego kraju.

Dziękuję Panu Witoldowi za jego cenny wkład w propagowanie Prawdy i budowanie mostu do sprawiedliwego funkcjonowania naszych narodów, odrzucenia nacjonalistycznej ideologii OUN szerzącej się za naszą wschodnią granicą. Naszym braciom Ukraińcom należy się pomoc w tej walce z groźnymi ruchami wzmagającymi działania partii nacjonalistycznych.

Polecam też stronę obcojęzyczną (teksty w językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim, angielskim) młodego człowieka, który nie raz odwiedził już Polskę i dał dowody walki o wspólną sprawę, odkrycie Prawdy: Szturman
Nie raz się spotkaliśmy i w Polsce i na Ukrainie. Wielokrotnie z troską poruszaliśmy temat przemilczania zbrodni. I postanowiliśmy zacieśniać współpracę. TO dowodzi naszych wspólnych celów, pomimo innego obywatelstwa. I dementuje zarzuty tych którzy chcą poróżnić nasze narody.

Wszystko jest możliwe; trzeba tylko chcieć.

Piotrek

Poniżej; niektóre nadesłane zdjęcia pomników poświęconych martyrologii kresowej w Polsce. I jedno zdjęcie: „ruchomy pomnik” w postaci ulotki którą ustawiam w każde Święto Zmarłych na cmentarzach poznańskich… Poznańskich związków kresowych nie stać na mobilizację i zmuszenie władz do uczczenia pomordowanych… Jedynie w Czerwonaku stoi ufundowany prywatnie przez Pana Kowalskiego przy jego domu pomnik mówiący o mordach.
Czy to nie wstyd?

Uroczystości Kresowe w Czerwonaku


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.