Kto się zawiódł na PO? Kukiz…

Na niezależna.pl czytam materiał – wywiad z Pawłem Kukizem, to jeszcze jeden z tych, którzy zawiedli się na PO. Ilu ich tak naprawdę jest? Ja znam wielu. A sondaże w prasie, necie i TV… swoje. O co tutaj chodzi? Skąd oni mają te dane? Wzrost poparcia dla PO chociaż dookoła wszyscy odżegnują się od partii, która nie spełniła swoich obietnic przedwyborczych… jak to jest? Co to za sondaże?

Kilka wyjątków z wywiadu, chociaż polecam go serdecznie w całości:

„Pozbyłem się złudzeń, Platforma coraz bardziej przypomina mi ? a w paru kwestiach nawet przebija ? SLD. Mówię tu o nepotyzmie, czarowaniu piarem i działaniach pozorowanych. Skupienie się głównie na zamazywaniu rzeczywistości do złudzenia przypomina mi czasy tow. Gierka. Powiem więcej, te wszystkie socjotechniczne sztuczki zmuszają do zastanowienia, czy dzisiejsi specjaliści Platformy w samej partii i przyjaznych jej mediach to nie ci sami ludzie, którzy kilkadziesiąt lat temu wmawiali nam, że jesteśmy w czołówce przemysłowych krajów świata – mówi Paweł Kukiz, muzyk rockowy, w rozmowie z Piotrem Ferencem-Chudym.

[…]
Ma Pan korzenie kresowe, czy to determinuje Pański stosunek do historii Polski?
Oczywiście. Przede wszystkim z przekazów rodzinnych już jako dzieciak poznawałem koszmarne losy Polaków pod rosyjskim czy bolszewickim panowaniem. Później tę wiedzę pogłębiałem, czytając fachową literaturę, co również wpłynęło na mój stosunek do aktualnych wydarzeń.
[…]
Niedawno odwiedziłem swojego przyjaciela Rosjanina i zapytałem go, czy gdyby np.w lesie kabackim rozbił się samolot z Miedwiediewem na pokładzie, Rosja oddałaby śledztwo Polsce. Popatrzył na mnie jak na wariata i odpowiedział ? ?Oszalałeś? Gdyby trzeba było, wjechałyby czołgi, żeby zabezpieczyć wrak?. Nic dodać, nic ująć.
[…]
Jedną z konsekwencji katastrofy smoleńskiej były przyspieszone wybory prezydenckie. Głosował Pan?
Powiem tak: z początku byłem zdecydowany w drugiej turze zagłosować na Jarosława Kaczyńskiego. Nie poszedłem jednak do urny. Nie głosowałem dlatego, żeby nie dawać szansy Platformie na przewrotne tłumaczenie ich impotencji. Gdyby prezydentem został Kaczyński, znów mogliby powiedzieć ?chcieliśmy dobrze ale ? wiecie, rozumiecie ? prezydent nam blokuje?. A tak mają wszystko. Łącznie z prezydentem ? inicjatorem pomnika dla bolszewików, prezydentem, który za doradcę ds. historii dobiera sobie aktywistę PZPR-owskiego, a do udzielania rad w kwestiach polityki wschodniej ? tow. Jaruzelskiego. Jednocześnie pan prezydent w kampanii wyborczej akcentował swoją antykomunistyczną przeszłość i epatował więzienną celą z czasów internowania. Wracając do rzeczy ? PO ma w tej chwili pełnię władzy i odpowiedzialności. Straciła wcześniejsze argumenty.
[…]
To, co się dzieje obecnie, to idealna kalka z propagandy sukcesu. Te zielone wyspy i inne cuda na patyku, a przy tym zapaść służby zdrowia, bezpieczeństwa państwa, dług publiczny i podwyższanie podatków oraz okradanie naszych przyszłych emerytur. Do tego przekonanie o nieomylności, arogancja i uśmiech samozadowolenia na twarzach. Zamiast wziąć się do ciężkiej pracy, podtrzymują wojenkę z prawicowym PiS-em. A PiS daje się w nią wkręcić, a to tylko wzmacnia postkomunistów. Zachowałem jeszcze trochę szacunku dla tych ludzi wywodzących się z nurtu SKL-owskiego, którzy gdzieś tam w trzecim czy czwartym szeregu autentycznie pracują, nie pchając się przed obiektywy kamer. Szanuję także ministra Zdrojewskiego, który rzeczywiście wykonuje dobrą robotę i to po cichutku. Niezmiernie ceniłem śp. marszałka Macieja Płażyńskiego, który mogąc politycznie zdyskontować rolę, jaką odgrywał przy założeniu Platformy, zrezygnował z pierwszego planu, gdy zauważył, w jakim kierunku ta partia zmierza.
[…]
Kiedy zaczął Pan tracić zaufanie do polityków Platformy?
Były to chyba nominacje generalskie w policji, m.in. dla oficera z rozdania dawnej SB, którego awans wcześniej blokował prezydent Kaczyński. Potem szaleństwa Janusza Palikota i jego niejasne relacje na styku biznesu i polityki. Kolejny szok to komisja hazardowa. Bolało mnie to, bo naprawdę dużo czasu poświęciłem Platformie. Mimo ogromu obowiązków rodzinnych i zawodowych przed wyborami jeździłem z południa na północ Polski, by zachwalać PO. Tak bardzo im wierzyłem…
[…]
Platforma większości społeczeństwa przedstawiała się jako partia liberalna. Uważa ich Pan za liberałów?
Jakich liberałów?! Od podnoszenia podatków i drenowania kieszeni podatników? Od objęcia władzy powiększyli i tak już rozpasany do granic korpus urzędniczy o ponad 60 tys.!!! Broń nas, Panie Boże, przed takimi liberałami.
[…]
Na prywatne życie brakuje czasu?
Z pewnością, ale poniekąd jest to mój wybór. Pan Bóg sprawił, że spełniły się moje marzenia z dzieciństwa. Fenomenalne jest to, że mogę godnie żyć z pracy, którą naprawdę kocham. W związku z tym za swój obowiązek uważam dzielenie się tym, co mi jest dane. Właściwie źle się wyraziłem, wcale nie traktuję tego w kategoriach obowiązku. Tak naprawdę czerpię przyjemność z faktu, że mogę coś z siebie dać innym i dokąd ludziom to odpowiada, tak właśnie będę robił. Póki co tak chyba się dzieje, bo jestem kawalerem Orderu Uśmiechu oraz laureatem Medalu Brata Alberta. Działając z Anią Dymną i ks. Isakowiczem-Zaleskim czy Krysią Murzek, staramy się czynić jak najwięcej dobrych rzeczy, ale bez większego medialnego szumu czy zadęcia. I dzieje się tak nie dlatego, że jestem przesadnie skromny, tylko dlatego, że większość tych rozbuchanych imprez charytatywnych to pusty balon, gdzie zyski są niewspółmierne do nakładów poniesionych przy ich nakręcaniu. Taka np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Suma 30?40 mln zł oszałamia przeciętnego Polaka i sugere niebywały sukces. Ciekawe, jak by to wyglądało, gdybyśmy zestawili te miliony z kosztami dziesiątek godzin antenowych, jakie poświęcają temu przedsięwzięciu elektroniczne media. Dobrze by też było, gdyby od czasu do czasu jakieś media podały, ile na cele charytatywne udaje się zebrać kościelnemu Caritasowi, który bez specjalnego rozgłosu sprzedaje bożonarodzeniowe świece…”

Zachęcam do przeczytania całości artykułu, który dla Was wyszperałem w sieci.

Wytłuszczenia i podkreślenia w tekście moje.
Piotrek

Link do całego materiału:
TAK BARDZO IM WIERZYŁEM

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Kto się zawiódł na PO? Kukiz…”

 1. Z całym szacunkiem dla autora tytuł, to źle postawione pytanie; skoro afery hazardowej nie było; w Smoleńsku wszystko było ok, a samolot i lot do Smoleńska były cywilne, to należało zadać pytanie – czy jest jeszcze ktoś, kto popiera Platformę (poza zatrudnionymi przez nią pracownikami opłacanymi z budżetu oraz pracownikami „instytutów” „badania opinii” „publicznej”?.

  Jest tak źle z PO, że nawet boi się zorganizować prawybory w sprzyjającej jej dotychczas Wrześni . Gdyby tam zjechali wszyscy kibice ze swoimi transparentami, których na stadionach piłkarskich nie mogą pokazać
  (o obrońcach Krzyża z Krakowskiego Przedmieścia nie wspomnę…) to mogłoby się okazać że:

  1. nieobecny we Wrześni Kaczyński zdobywa 55% głosów a pozostałe partie:
  2. SLD 18%
  3. PO 15%
  3 PSL 12%

  Dlatego prawybory, które zawsze nazywano miernikiem ustabilizowanej demokracji, żadnym prawem w Polsce w 2011r. odbyć się nie mogą…..

  Może uda się w ten sposób Platformie Obywatelskiej jaszcze raz oszukać społeczeństwo, że startuje do tych wyborów z pozycji „sondażowego lidera”. A wygraną w wyborach ma jej zapewnić ujawnienie raportu o katastrofie smoleńskiej po opublikowaniu raportu komisji wyborczej, przez co uniemożliwią PiS-owi możliwość „grania” raportem” i wykorzystania wiedzy Komisji Macierewicza.

  Ps. Jeżeli w okresie niewolnictwa wynalezionoby powszechną telewizję oraz ośrodki badania nastojów to okazałoby się zapewne że ustrój niewolniczy spokojnie mógłby przetrwać 2000 lat, gdyż niewolnikom uświadomiono by, że niewolnictwo (prawdopodobnie ustanowione przez samego Boga) powołano dla ich uszczęśliwienia, a nieliczni malkontenci nie maja dostatecznej przewagi procentowej, by obalić istniejący system.

  Władek

 2. Ten komentarz uważam za bardzo dobry. Liczę jednak w tym miejscu na wypowiedzi nie tych, którzy doskonale wiedzą doskonale z czym się je PO… chodziło mi bardziej o wypowiedzi zgorzkniałych zwolenników, tych którym łuski z oczu spadły. Dlatego wielki szacunek dla Kukiza…za to co powiedział w wywiadzie… Z kolei ci zgorzkniali, których ja znam wątpię żeby trafili na moją stronę, chyba że im linki powysyłam…, za bardzo zajęci zdobywaniem kasy… Zobaczymy, może jeszcze jacyś inni się pojawią (chyba że wstyd im nie pozwoli) ponieważ to pytanie do nich:

  Kto, kto z was (ci co głosowaliście na Powszechny Oportunizm) zawiódł się na PO?

Możliwość komentowania jest wyłączona.