Ma być czarno-czerwono na trybunach podczas meczu Polska-Ukraina.

TO jest scenariusz o jakim mówi się na stronie wp.pl. Nie dodaje się jednak dokładnie z jakiego powodu. Podczas meczu z San Marino ukraińscy pseudo-kibice (nacjonaliści) naruszyli protokoły FIFA.

Flaga UPA
Flaga UPA

Nastąpiło 6 naruszeń:
„…a flag of the World War II era SS Galicia division; a banner of Na Dobranich, an alleged right-wing extremist group; a T-shirt with the numbers 88; a group of fans shouting, ?Heil Hitler;? a collective hoot toward Brazilian-born Edmar who plays for the Ukraine team; and the use of pyrotechnics.”
tłum:
„Za naruszenie: Flaga dywizji SS GALIZIEN, Banner ?Na Dobranich?, grupa ekstremistów prawicowych będąca na meczu, koszulki z symbolem 88 (zamaskowany symbol SS), okrzyki wznoszone przez grupę kibiców: ?Heil Hitler?, negatywne emocje skierowane przeciw urodzonemu w Brazylii piłkarzowi grającemu z zespole ukraińskim Edmarowi (rasistowskie zachowania), używanie podczas meczu środków pirotechnicznych.”
Początkowo mecz w Charkowie miał odbyć się przy pustych trybunach. Taką karę oraz grzywnę w wysokości 45 tys. franków szwajcarskich i zakaz rozgrywania spotkań el. MŚ 2018 we Lwowie FIFA nałożyła za zachowanie ukraińskich kibiców podczas wrześniowego meczu z San Marino. Fani mieli rozwiesić flagi o rasistowskiej treści a także naśladować odgłosy małp, kiedy przy piłce był reprezentant gospodarzy Edmar.

Fragment pomnika Bandery we Lwowie - tryzub
Fragment pomnika Bandery we Lwowie – tryzub

Jak widać symboli i zachowań nazistowskich coraz więcej na Ukrainie. Aby się nie okazało, że bezwolność Europy w piętnowaniu i niszczeniu zachowań gloryfikujących nazistowskie idee, nie zemściła się czymś gorszym niż tylko same agresywne i rasistowskie zachowania coraz silniejszych na Ukrainie nacjonalistów.
I to jest największym zmartwieniem.
Gloryfikacja zbrodniarzy? Na Ukrainie mordercy dzieci są bohaterami…
Jak podaje wp.pl mecz miał się odbyć przy pustych trybunach. Tak się nie stanie. Wściekli kibice ukraińscy planują zapełnić stadion czarno-czerwonymi flagami – to kolor jakim posługiwały się oddziały bandytów i ludobójców z UPA.
TO co obecnie dzieje się na Ukrainie powinno już dawno zaniepokoić nie tylko nas ale i całą Europę. Wzrost gloryfikacji nacjonalizmu, nazistowskich „bohaterów” – zbrodniarzy z okresu II Wojny Światowej powinien zacząć niepokoić opinię międzynarodową.
DO czego prowadzi lekceważenie problemu? W 1938-1939 roku też Anglia i Francja zlekceważyły Hitlera. Skutkowało to wybuchem globalnego konfliktu…. Czy dziś może być podobnie?
Co powstaje na Ukrainie?
Często słyszę, że Polacy się boją, są tchórzami w walce o prawdę i zbyt często dają pola. A wschodnie narody nie szanują takich postaw. Słyszałem to z ust min. starszej pani Wołynianki, która powiedziała: „Ukraińcy nienawidzą Rosjan ale się ich boją, Polaków nienawidzą i nimi gardzą”.
Gorzka prawda?
Ta starsza pani opowiadała jak ukrywała się przez kilka dni u Ukraińców. Potem wyrzucili ją, kiedy stało się zbyt niebezpiecznie. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Powiedziała mi to kilka lat temu po moim wystąpieniu na konferencji PSL poświęconej Ludobójstwu w Warszawie. Kiedy mówiłem o potrzebie mówienia o sprawiedliwych Ukraińcach. Przyszła do mnie potem i powiedziała to co wyżej, plus jeszcze jedną sentencję: „ich nie było tak wielu, jak się Panu wydaje, tych ratujących”
Wierzę że jednak nie miała racji, wierzę że po prostu o wielu z nich nic nie wiemy…

Cytaty pochodzą:
Brutalna ale jednak Prawda; ??zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami?? Zbrodnie UPA.

Ukraińscy kibice uczczą morderców podczas meczu z Polską!

Pomnik Bandery we Lwowie. Na wzór kacyków komunistycznych.
Pomnik Bandery we Lwowie. Na wzór kacyków komunistycznych.

(zdjęcia pomnika: Piotr Szelągowski)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

17 komentarzy do “Ma być czarno-czerwono na trybunach podczas meczu Polska-Ukraina.”

 1. do tego doprowadziło poparcie polityków „Solidarności” udzielone „pomarańczowym” nazistom
  to dzięki PO i PiS mamy taką sytuację
  możemy się nawet spodziewać, że wśród banderowskich kibiców szczególnie przejawiających nienawiść do Polski będą członkowie organizacji solidarnościowych
  jeżeli organizowali u nas część rajdu im. Stepana Bandery to może chętnie dołączą do swoich sojuszników
  szczególnie wśród członków PO ta dziedzina sportu to partyjna specjalność

  „TO co obecnie dzieje się na Ukrainie powinno już dawno zaniepokoić nie tylko nas ale i całą Europę. Wzrost gloryfikacji nacjonalizmu, nazistowskich „bohaterów” – zbrodniarzy z okresu II Wojny Światowej powinien zacząć niepokoić opinię międzynarodową.”
  to co ich szczególnie niepokoi to odsunięcie od władzy „pomarańczowych” i zwycięstwo w wolnych wyborach naszego rodaka Wiktora Janukowycza
  ja widać tam mogą mieć miejsce wolne wybory, u nas od lat rządzi komunistyczna ekipa okrągłego stołu
  cały czas słyszymy jazgot nawiedzonych eurokomuchów o „prześladowaniu” banderowskiej opozycji na Ukrainie
  zaniepokoić ich może jedynie spadające poparcie dla „pomarańczowych”

 2. Jestem Wołyniakiem, przeżyłem piekło mordów na Polakach, jednak dzięki normalnym i sumiennym Ukraińcom, udało się nam przeżyć, zamordowano tylko ojca – na moich oczach – straszne !!!!!
  Opisałem to wszystko w książce pt. „LOSY” (Można u mnie nabyć w cenie 25 zł + koszt wysyłki o koło 2 zł.)
  Złożyłem wniosek do Polskich Władz o ustanowienie „Orderu Sumienia”, którym odznaczano by, nawet pośmiertnie osoby ratujące innym życie. Niestety bez rezultatu.

 3. obecne władze, tak samo jak i poprzednie z PiS-u chętnie by odznaczały raczej morderców z UPA
  uznanie mogą wyrazić jedynie stronie banderowskiej, tu mamy przykład rajdu im. Stepana Bandery, współpracy w organizowaniu jego polskiego odcinka, wsparcia reżimowej propagandy dla uczestników czy wręcz ich obrony przed oburzonymi Kresowiakami
  o uznaniu ze strony państwa dla osób ratujących Polaków spod siekier UPA będzie można mówić dopiero po odsunięciu od władzy bolszewickich solidaruchów
  na dzisiaj jedynym sposobem na to jest udział w wyborach, oczywiście pod międzynarodowym nadzorem, aby uniknąć fałszerstw z jakimi mamy do czynienia od lat i następnie delegalizacja komunistycznej agentury okrągłego stołu

 4. List do RPO Kochanowskiego napisany przeze mnie podpisany przez wszystkich obecnych i wręczony podczas konferencji 20 maja 2009:
  „Do
  Rzecznika Praw Obywatelskich
  Janusza Kochanowskiego

  My, Obywatele Rzeczpospolitej zatroskani i zmartwieni brakiem pamięci o pomordowanych ofiarach Ludobójstwa, obywatelach polskich różnych narodowości, w tym; żydowskiej, ukraińskiej, ormiańskiej, słowackiej, holenderskiej, niemieckiej i wielu innych Domagamy się:
  Nagłośnienia prawdy historycznej dotyczącej działań band OUN i OUN-UPA w latach 1939-1947 mających na celu ludobójczą eksterminację wszystkich narodów zamieszkujących Na terenach Małopolski Wschodniej, województw: Rzeszowskiego, Lwowskiego, Stanisławowskiego, Tarnopolskiego, Wołyńskiego, Podolskiego, Lubelskiego, wliczając w to również obywateli polskich narodowości ukraińskiej, którzy zostali zgładzeni za to, że nie zgadzali się z nacjonalistyczną wykładnią działań morderców z OUN-UPA.
  Wystosowania oficjalnego pisma, w którym państwo polskie żądać będzie od państwa ukraińskiego, potępienia zbrodniarzy i zburzenia ich pomników.
  Chcemy zaznaczyć, że nie pragniemy niczego innego, ponad moralne zadość uczynienie.
  Pomimo takich insynuacji czynionych nawet przez osoby duchowne czemu wyrażamy nasze najwyższe zdziwienie, Tutaj cytat:
  „..ks. prof. Stanisław Wilk, rektor uczelni. – Staram się zrozumieć rodziny pomordowanych na Wołyniu. Ale z drugiej strony jak długo jeszcze będziemy się sycić żądzą zemsty?..”
  (Cytat za: http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,6551148,Isakowicz_Zaleski__Nie_dla_doktoratu_Juszczenki.html)

  Nieprawdą jest jakiekolwiek pragnienie zemsty, o której mówi ks. Prof. Wilk.
  My obywatele III Rzeczpospolitej pragniemy Prawdy, nie chcemy sądzić i skazywać na słuszną karę za zbrodnie morderstwa starców, nie chcemy zadośćuczynienia materialnego.
  Naszym jedynym celem jest właściwe miejsce pomordowanych w pamięci ludzkiej dla ofiar setek najwymyślniejszych tortur; niemowląt, dzieci, kobiet, starców rzadko- mężczyzn zdolnych do walki.
  Ludzie ci ginęli tylko, dlatego że nie byli właściwej narodowości, lub, że nie zgadzali się Na mord na swoich krewnych czy sąsiadach innej niż oni sami narodowości.
  W ten sposób zamęczono kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców, którym nie było obce słowo tak bliskie naszemu Papieżowi: Miłosierdzie; i pomoc bliźniemu.
  Chcemy podkreślając ukraińskie ofiary oddać hołd, tym odważnym ludziom, którzy w obronie swoich bliźnich czy sąsiadów narodowości polskiej lub innych, oddali życie nierzadko poświęcając również i swoje rodziny.
  Polacy ginęli, ponieważ tak nakazywała wykładnia nacjonalistyczna, obywatele pochodzenia ukraińskiego jednak mieli wybór i niejeden z nich nie zawahał się, wolał oddać życie, prawie zawsze w męczarniach towarzyszących torturom, niż splamić się krwią; sąsiadów, żony, ojca, matki, córki, czy syna.
  W imieniu wszystkich podpisanych prosimy o możliwość nagrodzenia tych wszystkich ofiar narodowości ukraińskiej. W tym celu proponujemy specjalny medal odwagi i miłosierdzia dla wielu jakże często brutalnie zamęczonych w odwecie za obronę ofiar ukraińskich obywateli.
  Niech będzie to upamiętnienie męstwa i po prostu postawy godnej miana prawdziwego człowieka na wzór izraelskiego Yadvashem (Sprawiedliwy wśród narodów) dla ratujących życie często kosztem własnego, a nawet i całych rodzin.
  Prosimy, aby Pan Rzecznik wspomógł naszą inicjatywę i doprowadził do powstania takiego odznaczenia, które mógłby wręczać na przykład specjalna kapituła, lub inne odpowiednie organy, w tym celu ustanowione.
  Jesteśmy przeciw nacjonalizmowi, rasizmowi i wszelkim innych systemom czy ustrojom, które w swojej podstawowej wykładni zadają gwałt miłości do drugiego człowieka, poszanowaniu jego nietykalności cielesnej i godności, a także nie pozostawiają szans dla miłosierdzia wobec drugiej osoby ludzkiej.
  Nie możemy pozwolić, aby prezydent Ukrainy pozwalał na gloryfikację morderców takich jak Stephan Bandera, czy Roman Suchewycz, których pomniki zdobią ukraińskie miasta, Nie możemy zgodzić się, aby epatowano symbolami przestępczych organizacji, jak to miało miejsce we Lwowie przed miesiącem, kiedy to w centralnych punktach miasta wystawiono herb jednostki formacji uznanej według prawa międzynarodowego już w 1947 roku przez trybunał norymberski, jako zbrodniczą, a jej zbrodnie jako nie ulegające przedawnieniu:
  Dywizja SS o nazwie; ” SS GALIZIEN”.
  Czy może być tak, aby po straszliwych wydarzeniach, których eskalacja miała miejsce na Wołyniu 65 lat temu, wracał duch nacjonalizmu, w kraju, który pretenduje do członka Unii Europejskiej, który organizować chce uroczystości sportowe dla całej Europy?
  Nie chcemy i nie możemy pozwolić na jednostronne i niesymetryczne traktowanie ofiar, jakie pochłonęła wojenna zawierucha wśród Naszych Rodzin. Są przecież wśród nas również członkowie rodzin osób pomordowanych w Katyniu, rodziny oraz ofiary przemocy Niemiec Hitlerowskich. W tej materii zbrodni jednak zawsze głos był jednolity.

  Czy może być tak, aby nasi politycy nie mieli sił ani odwagi, aby upomnieć się o niewinne ofiary nacjonalistów?
  Gdzie jest miejsce na Prawdę i Sprawiedliwość?
  Nie pragniemy, co raz jeszcze z całą mocą podkreślamy, zemsty ani odszkodowań, Prosimy o Prawdę, aby ta mogła nas wyzwolić z objęć Zła, jakim jest nienawiść między narodami, ludźmi, budząca się z dawno, zdałoby się, uśmierconych nacjonalistycznych, rasistowskich i faszystowskich działań małego grona szaleńców. Wołamy o opamiętanie i szansę dla przyszłych pokoleń życia w prawdzie i pokoju.

  Obywatele Rzeczpospolitej.

  podpisy”

  http://bezprzesady.com/tmkizk-im-juliusza-slowackiego-w-poznaniu/sprawiedliwi-ukraincy-ofiary-ukrainskie

 5. http://www.radiownet.pl/publikacje/kresy-uczcimy-wolynskie-ludobojstwo

  „Wraz ze śmiercią RPO pana Janusza Kochanowskiego umarła także Jego inicjatywa Medalu dla Sprawiedliwych.”

  „jego inicjatywa”
  mam dziwne wrażenie, że najwyraźniej podszywanie się pod autorstwo pomysłu z medalem było kolejnym zagraniem osoby związanej z PiS-em w celu pozyskania kresowego elektoratu (tym samym PiS-em, który jawnie bratał się z banderowskimi zbrodniarzami i ich „pomarańczowymi” ideowymi spadkobiercami), bo najwyraźniej pomysłodawcą proponowanego odznaczenia nie był Rzecznik Praw Obywatelskich, a autor powyższego tekstu, w dodatku podpisanego przez liczne osoby, czy raczej z punktu widzenia PiS-u przez licznych niewygodnych świadków PiS-owskich kłamstw

  dla odmiany inicjatywa (autorstwa Kaczyńskiego? Kowala? bo Wilk był tylko posłusznym wykonawcą woli partii) nadania honorowego doktoratu dla piewcy banderowskich rezunów Juszczenki wcale nie umarła, dziwnym trafem to udało się zrealizować w trybie ekspresowym
  tego pomysłu PiS-owcy nikomu nie ukradli, to wyszło ot tak, od serca, z czystej miłości do rezunów

  a z drugiej strony, czy nikt się nie zastanawiał nad skutkami nadania niedoszłego medalu Ukraińcom mieszkającym we Wschodniej Małopolsce?
  bo bez wytępienia neobanderowców, powołanych do życia między innymi przez „Solidarność”, dla odznaczonych ludzi oznacza to niemalże wyrok śmierci
  w chwili obecnej nadaniem niedoszłego odznaczenia (co trzeba przyznać w pełni zasłużonego) jednocześnie by się ich wydawało w ręce oprawców ze „Swobody”
  a możemy być niemalże pewni, że solidarnościowa administracja z miłą chęcią by wydała neobanderowcom ich dokładne adresy
  tak jak wydaje dokumenty przeciwko działaczom białoruskiej opozycji (ogólnie znane przypadki współpracy MSZ z białoruską bezpieką)
  odnośnie donoszenia przez pracowników kierowanego przez tow. Sikorskiego MSZ do białoruskiej bezpieki jakoś nie słychać, żeby za współpracę z obcym aparatem bezpieczeństwa ktokolwiek stracił w MSZ chociażby premię, o pracy nie wspominając
  o dymisji skompromitowanego Sikorskiego, pośmiewiska światowej dyplomacji, też nic nie słychać

 6. uspokójcie się, to dzięki Związkowi Radzieckiemu wygraliśmy II wojnę światową przeciwko hitlerowcom, banderowcom, leśnym bandytom NSZ i innym faszystom z Europy Środkowo-Wschodniej i potem przeżyliśmy pół wieku bez wojny nuklearnej USA, a wy ujadacie i ujadacie na komunistów jak hieny

  1. Tak, oczywiście – dzięki ZSRR zginęło też wiele milionów polskich i rosyjskich obywateli- reżim który nie liczył się z życiem ludzkim zupełnie. Nie liczył się
   też z wolnością innych narodów. Kłamliwy, fałszywy, wynaturzony, na bazie doświadczeń carskich – Ochrany stworzył NKWD – zbrodnicze oddziały których celem była
   totalna kontrola narodów (w tym i swojego) i eksterminacja tych którzy chcieliby łyk wolności…
   Gdzie Pan się uchował? Takie jednostronne zacofane – obecnie można tak powiedzieć na bazie badań naukowych – widzenie.
   Jestem ciekaw co Pan powie na temat tych UDOKUMENTOWANYCH – dowodów zbrodni tego reżimu. TO co Pan wymienił to było niejako uboczne efekty działania tego totalitarnego tworu… – rzekłbym zupełnie przypadkowe….i może nawet nie do końca zamierzone…

 7. Dzięki ZSRR – czytaj zbrodniczym działaniom Stalina – najpierw wymordowano kwiat naszej inteligencji w Katyniu, ich rodziny w większości nie wróciły ze zsyłek – m.in. do Kazachstanu, następnie tych co walczyli z komunistami zsyłano do łagrów, a pozostałych zamordowano po fikcyjnych procesach – albo i bez przez NKWD w obławach przeciw „leśnym bandom” albo w piwnicach więzień. Hip Hip hurra, niech nam żyje towarzysz Stalin.

  piotr, poprawka z historii cię czeka na bank.

 8. @Piotrek; @Ciri
  Oszołomy, niestety muszę was tak nazwać, zatruliście się i zapluli swoim jadem nienawiści i głupoty niczym J.Kurtyka z IPN. Wasz mózg zatrzymał się na poziomie słuchaczy Radia Maryja i adoratorów brzozy pancernej. Wasza interpretacja rzeczywistości jest wyznacznikiem waszej frustracji i kompleksów, że życie Wam się nie udało mimo, że jedliście chleb wyprodukowany przez komunistów i zabezpieczony przez Związek Radziecki. Czy mam dalej wyjaśniać w tym stylu czy to już wystarczy ? Jeśli nie wystarczy to przypominam do czego doprowadziła filozofia podobna do waszej w Jedwabnem.

  1. Bardzo ciekawe wnioski niczym groch z kapustą – brzoza pancerna? Radio Maryja? A czy o tym jest w omawianym poście? Jak nie ma sensownych argumentów, to już: jedziemy jak cały mainstream i stawiamy znak równości z tym co jest obecnie pod presją i dyskredytowane – co by próbować zdyskredytować i to no nie?
   Znów objawia się ukryty banderowiec tym razem spowinowacony z czerwonymi korzeniami? Wszystko się myli groch z kapustą – przypominam ze Jedwabne było zbrodnią niemiecką – poczytać proszę – gdzie marginalny udział mieli Polacy przymuszeni przez Niemców –
   I pytanie o jakiej filozofii Pan mówi: marksistowsko-leninowskiej (której jak sądzę pan jest reprezentantem a która została uznana już dawno temu przez większą część świata naukowego z a utopię) tak zwanym materializmie dialektycznym? Czy może odmianie faszystowskiej – nazistowskiej interpretacji Nietzschego?
   Proszę się wyartykułować w sposób logiczny o ile w ogóle potrafi Pan używać takiej metody – a przede wszystkim prowadzić dyskusję na temat, związany z materiałem pod którym umieszcza Pan posty o ile jest to w Pana siłach umysłowych… w co zaczynam delikatnie rzec ujmując wątpić.
   Z pozdrowieniami i życzeniami jasnego umysłu…

 9. @Piotrek
  Nie da się zagłuszyć sumienia i rozumu. To nie ja wyzwoliłem nienawiść do komunizmu i Związku Radzieckiego, dzięki którym Polska przeżyła pół wieku bezpieczeństwa, wielki rozwój gospodarczy i znośną egzystencję. Łajdacy wszelkiej maści w kraju i za granicą chcieli to wszystko zniszczyć aby zdobyć władzę, majątki i przywileje i w końcu dopięli swego o czym świadczy chociażby Smoleńsk nie mówiąc o grabieży majątku narodowego Polski Ludowej, skłóceniu wszystkich ze wszystkimi, przewrotnej zgodzie na kult Bandery w Polsce czy dążeniu do wywołania wojny z Rosją przez byłego prymitywnego prezydenta (wiem, nie powinno się mówić źle o zmarłych ale trudno…).
  Jesteście skończonymi durniami.

  1. Powyżej możecie czytać odpowiedź prawdziwego zwolennika ZSRR w naszym kraju właśnie tak wychowanego przez „elyty” komunistyczne (lub do nich należącego – w końcu nie przedstawił się nam z daty urodzenia) Pełnego pychy, samouwielbienia, braku kultury i jedynej umiejętności opanowanej przez niego jak się wydaje dość dobrze: obrażania innych – to ich poziom dyskusji. Wystawił sobie cenzurkę sam.
   A do Was drodzy Czytelnicy jest to dość jasny przekaz – co to było te 40 lat niewoli – władzy pełnych samouwielbienia i pychy kacyków czerwonej Moskwy. Jak byście mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości – tekst powyżej (cóż, przykre) mojego imiennika powinien je wam rozwiać.
   Pozdrawiam

 10. @Piotr
  „pół wieku bezpieczeństwa” … ??? Tak, szczególnie bezpieczni byli działacze podziemia antykomunistycznego, których bez sądu przed północą i o świcie częstowano kulką w tył głowy. Bezpieczne były rodziny żołnierzy internowanych przez sowietów 17 września, które w poszukiwaniu najbliższych wyruszyły na wschód – i zafundowano im wycieczkę w jedną stronę do łagrów.

  Szkoda słów. Rozwój gospodarczy … Znośna egzystencja …
  Z czerwonymi się nie dyskutuje – do czerwonych się strzela.

 11. no tak, dzięki ZSRR „wygraliśmy” wojnę, chyba jako jedyne państwo w historii ze stratą dużej części terytorium i kilku milionów obywateli pozostawionych na wschodzie, bezprawnie pozbawionych obywatelstwa, w dodatku z radzieckimi okupantami na karku przez następne kilkadziesiąt lat, naprawdę wyjątkowe „zwycięstwo”
  a to „bezpieczeństwo” i „rozwój” gospodarczy nam do dzisiaj bokiem wychodzi, chociaż pod względem gospodarczym rządy waszej agentury z „Solidarności” okazały się jeszcze bardziej katastrofalne, nie bez powodu nazywa się ich „zarazą gorszą od komunizmu”

  tow. Kurtyka był przecież neostalinowskim komunistą, skąd pomysł postawienia go po naszej stronie? przecież zaliczał się do was, czerwonych
  komuch z KPP, PPR, PZPR czy z „Solidarności” to taki sam komuch, chociaż może ciężko porównać liberalnych komunistów z PZPR z końca lat 80-tych z fanatycznymi neostalinowcami z KOR-u czy „Solidarności”
  za sanacji za zakłamywanie historii by skończył w Berezie Kartuskiej, razem z całą związkową agenturą

  „…brzozy pancernej” – przecież to wasza komunistyczna bajka, absurdalny wymysł towarzyszy z PO, wiernych poddanych Moskwy

  „Łajdacy wszelkiej maści w kraju i za granicą chcieli to wszystko zniszczyć aby zdobyć władzę, majątki i przywileje” – ale to przecież towarzysze z partii na rozkaz Moskwy przekazali władzę swoim agentom, powtórka tego samego była nieco później w byłym ZSRR, i jakie zdobycie władzy, jeżeli od 1944 roku ciągłość komunistycznej władzy jest zachowana

Możliwość komentowania została wyłączona.