Marka Loch Lomond – Scotch Malt Whisky… – godna polecenia?


(Treści przeznaczone dla osób powyżej 18-go roku życia)

Jest to na pewno jedna z ciekawszych whisky Single Malt w przedziale cenowym dla „zwykłych ludzi”. Można ją kupić już w cenie 14.99 Eu w niemieckim REALU. Wygląd wykwintny, gustowna, bogata etykieta, nierzadko tubowe opakowanie dodające splendoru wtedy, gdy chcemy z tego napoju alkoholowego uczynić prezent. Dodajmy; wytworny.


Smakowo oceny są zróżnicowane. Delikatność Single Malta jest wyczuwalna, aczkolwiek jest spora moc, która bierze górę nad ową delikatnością. Nie ma może nadmiernych wyrafinowanych odcieni w bukiecie czy też wariactw smaku, jednakże porównując chociażby 12 letnią Glenlivet nie wyczuwałem przełomowych różnic, a przecież różnica w cenie to bez mała 50 zł…
Stosunkowo nieskomplikowany, chociaż swoisty smak i niewyszukany, czasami przecież zwodniczy bukiet, może być również atutem.
Oczywiście, do mojego ulubionego Single Malt Laphroaig różnice wydają się przełomowe, niemniej nie miałem okazji próbować produktu destylarni Loch Lomond chociażby z tej półki: products . Powodem jest niedostępność artykułów i u nas i za naszą zachodnią granicą (gdzie i tak wybór jest spory, w Poznaniu na przykład nie kupię Laphroaig. Jak również i marki Loch Lomond).
Cóż gusta są bezdyskusyjne, niemniej uważam, że można dobrać whisky na różne okazje. Czasami wieczorem potrzeba czegoś ożywczego, czasami usypiającego, a bywają i wieczory gdzie bez wysublimowanego specyficznego bukietu się nie obejdzie….

A więc dla każdego coś miłego… Pamiętajmy jednak o umiarze, sztuką degustacji jest zachować możliwości oceny i rozróżnienia pitych odmian whisky.
I oczywiście niepełnoletnim zabraniamy z całą stanowczością.

Piotrek

Loch Lomond Distillery

Inne materiały o whisky na stronie: Whisky czy whiskey; gdzie leży różnica?

Jakie whisky jest najlepsze

Jak wymawiać trudne nazwy whisky po angielsku

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Marka Loch Lomond – Scotch Malt Whisky… – godna polecenia?”

    1. Cóż zrobić… dostało się co nieco na urodziny i pod choinkę… Przyjaciele pamiętają moją słabość do tego typu trunków :-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.