Nie ma pieniędzy na trumnę dla córki majora Łupaszki

Taką informację możemy przeczytać na portalu mediarp.pl. Córka dowódcy żołnierzy wyklętych, Majora „Łupaszki” Zygmunta Szendzielarza zmarła w miniony piątek…

Szanowni Państwo pragniemy poinformować, że w piątek 30.03.2012r. zmarła Barbara Szendzielarz córka legendarnego mjr Zygmunta Szendzielarza PS. Łupaszko. Jak nas poinformowano Dom Pomocy Społecznej ?Kombatant? w którym mieszkała nie jest w stanie sfinansować pochówku w symbolicznej mogile swojego ojca na Cmentarzu Powązkowskim (wojskowym) gdzie Śp. Barbara Szendzielarz chciała być pochowana

Źródło cytatu: Zmarła Barbara Szendzielarz córka legendarnego mjr Zygmunta Szendzielarza ps Łupaszko

CO się zmieniło w tym państwie? W poprzednim poście pisałem o zbrodniarzu; gen. Świerczewskim, honorowanym do tej pory, w kraju nad Wisłą.W Kraju, który niszczył swoim postępowaniem, swoją pychą i przynależnością do komunistów. W tym poście piszę o córce żołnierza wyklętego, umierającej w zapomnieniu i odosobnieniu. Dla której nie ma godności i honorów, bo się nie należą w naszym „demokratycznym” i „cudownym” państwie. Zielonej wyspie. Ponieważ nie jest tak, jak mówią w mediach. Cały czas obowiązuje zasada: są równi i równiejsi.

Pani poseł udostępnia stronę, adres, telefon…. Ja na jej miejscu wyciągnąłbym zaskórniaki na czarną godzinę odłożone z diet poselskich i bez zwłoki pokryłbym koszt pochówku dzielnej kobiety, córki która nie doświadczyła ciepła rodzinnego, miłości swojego ojca, ponieważ na drodze do niej stanęli komuniści, którzy zajęli Ojczyznę. A on nie mógł się z tym pogodzić. I stanął do nierównej walki.

Tak to powinno wyglądać. Ale tak nie wygląda.

Tymczasem postawa patriotyczna opiera się na podawaniu maila do biura. Budowanie PR polega na podawaniu adresu, a resztę sami załatwią. Kto? oczywiście ci, którym zależy. Ci, którzy czują przynależność do tego skrawka ziemi. Jakoś go szanują i kochają.
A „my” (politycy) się nie angażujmy, bo po co. A przy okazji zrobią nam dobrą reklamę…. Frajerzy?

Żal, tylko żal.
Jak w piosence.

Piotrek

Linki: Żołnierze Wyklęci

1 dzień Żołnierzy Wyklętych


Zdjęcie archiwalne pobrane ze strony www.mediarp.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

7 myśli w temacie “Nie ma pieniędzy na trumnę dla córki majora Łupaszki”

 1. tu odnośnie losów innej osoby, też niesłusznej politycznie:
  „Prasa donosiła, że w ostatnich latach życia, jako człowiek schorowany i uzależniony od pomocy osób trzecich, został okradziony przez swoich opiekunów, którzy przejęli mieszkanie i oszczędności. Ostatnie miesiące życia spędził w domu pomocy społecznej. Zmarł 12 listopada 2004 w wyniku obrażeń powstałych na skutek pobicia.”

  generał Stanisław Skalski, jeszcze za życia stał się legendą, całe życie poświęcił Polsce, tej samej Polsce, którą w imię internacjonalistycznych „ideałów” zawzięcie usiłuje zniszczyć neostalinowska gwardia, towarzysze z czerwonej „solidarności”
  okoliczności śmierci Generała, a także bezkarność sprawców tej tragedii była szokiem dla wielu Polaków, nadal pozostaje szokiem, bo winnych do dzisiaj brak, widać spełnili swój „socjalistyczny obowiązek” i czerwona związkowa władza sprawę zamknęła

  Odznaczenia:
  Krzyż Złoty Orderu Wojennego Virtuti Militari
  Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
  Order Krzyża Grunwaldu III klasy
  Krzyż Walecznych (czterokrotnie)
  Medal Lotniczy (czterokrotnie)
  Krzyż Kampanii Wrześniowej 1939
  Medal Za udział w wojnie obronnej 1939
  Krzyż Czynu Bojowego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie
  Medal 10-lecia Polski Ludowej
  Medal 30-lecia Polski Ludowej
  Medal za Warszawę 1939-1945
  Medal Zwycięstwa i Wolności 1945
  Złoty Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”
  Srebrny Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”
  Złoty Medal „Za zasługi dla obronności kraju”
  Srebrny Medal „Za zasługi dla obronności kraju”
  Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju”
  Medal Komisji Edukacji Narodowej
  Krzyż Więźnia Politycznego
  Medal Polonia Mater Nostra Est (2000)
  Brytyjski Distinguished Service Order
  Brytyjski Distinguished Flying Cross (trzykrotnie)
  Brytyjska 1939-1945 Star z klamrą „Battle of Britain”
  Brytyjska Africa Star z klamrą „North Africa 1942-43”
  Brytyjska Air Crew Europe Star z klamrą
  Brytyjski Defence Medal
  Brytyjski War Medal 1939-1945
  Francuski Croix du Combattant
  Francuski Croix du Combattant Volontaire 1939-1945
  Francuski Medal Pamiątkowy za Wojnę 1939-1945 (Medaille commemorative de la Guerre 1939-1945)

  czy obecna sytuacja nie przypomina kpin ze strony władzy po śmierci Generała? czy z braku pokolenia bohaterów wojennych, które już odeszło, komunistyczni związkowcy muszą atakować ich krewnych? czy z braku do represji dzieci „kontrrewolucjonistów” solidarnościowy aparat bezpieczeństwa zajmie się także ich wnukami?
  a kogo obecnie stawia się nam za wzór do naśladowania? komunistycznych związkowców? tych co w imię marksistowsko-leninowskiej ideologii dążą do zniszczenia państwa polskiego?
  na pogrzeb córki mjr Łupaszki nie ma pieniędzy, bo jest córką … „wroga ludu”? „kontrrewolucjonisty”? ale na pogrzeb towarzyszki Walentynowicz, stalinowskiej aktywistki ZMP, fundusze się znalazły? osoba, która aktywnie przyczyniała się do tworzenia systemu stalinowskiego w Polsce zasługuje na uznanie, która swoją działalnością w utrwalaniu komunizmu w latach 40-tych i 50-tych stała się współodpowiedzialna masowym zbrodniom dokonanym przez komunistycznych okupantów Polski staje się „autorytetem moralnym” dla pokolenia solidarnościowych neostalinowców, ale dla odmiany na córce bohatera antykomunistycznego podziemia następuje zemsta za działalność jej ojca, nawet po śmierci, widać związkowi janczarzy komunizmu nie wybaczają nawet krewnym swych ofiar
  na trumnę nie ma pieniędzy, ale są pieniądze na pomniki zdrajców lizbońskich

 2. Jest mi strasznie smutno..jestem poniekąd tworem PRL.Urodziłem sie w 1963 r.Pracę rozpocząłem w PRL.Moi rodzice-element antysocjalistyczny-Ojciec – inżynier,Matka – laborantka w Instytucie Onkologii , Wujek- członek „bandy” wg michnika „ognia”,ciotka – pensjonariusz Koncenrtracion Lager Auschwitz ( którą robili nie niemcy tylko jacyś spadli z Marsa kosmici tzw”hitlerowcy” -ale co tam , najważniejsze jest wg Merkel i Tuska „pojednanie”).Oups ,zagadałem się.IMHO zbrodniarze chodzą na wolności .Tatuś Kwacha ,który torturował ludzi(felczer sowiecki KGB , który dostał ” nominację” na lekarza kolejowego -znam świadka!) , ojcowie redaktorów GW, braciszek Aarona Szechtera ( BTW prześladowany w 1968 r-jedzie sobie ..do Paryża-ludzie, mój Tata w latach 80 -tych nie mógł wyjechać -prywatnie na zachód , bo Jego kuzyni latali jako myśliwcy amerykańscy na Ligthitngah( P38) i prali niemców! Wyobraźcie to sobie , w 1968 r możecie wyjechać na Zachód…no tak, Wy młodzi nie możecie tego sobie wyobrazić..i dlatego kupujecie dalej tzw. „gazetę Wyborczą”..Dlatego takich ludzi jak SKALSKI- którzy powinni być WZORCEM traktuje się w SLD-TUSKO-polsce jak ścierwa.A zdrajcy jak jaruzelski -żyją. Ale co tam, nie ważne Kassia Scichopek nie dostała nowej roli, Nergal wy…ał się na krzyz, doda pokazała łechtaczkę – to jest temat! NIe pozdrawiam.Idę się napić.

  1. Tak… cóż rzec… wiele prawdy szczególnie w tym końcowym komentarzu… władza daje igrzyska w postaci tych wszystkich nergalów cichopków i dodów… aby nie trzeba było myśleć za dużo… o wolności na przykład….

 3. Kolejna potwarz dla Polaków z Kresów ! Naszych kresowych bohaterów ( oraz ich potomnych …) od lat poniża się się i lekceważy !

 4. „Fragment z „Dziennika Polskiego”:
  […] Dzisiaj ma prawie 90 lat i niewiele poza tym. Wylądował właśnie w zakładzie opiekuńczym, jak to się teraz ładnie nazywa, bo dawniej określano to jako przytułek. Kilka ludzkich hien, udających przyjazne osoby, okradło go z pieniędzy i mieszkania. Siniaki, z jakimi go przywieziono, przypuszczalnie nie pochodziły od upadku. Taki człowiek, taki bohater, tak traktowany.
  http://dzis.dziennik.krakow.pl/?2004/11.06/Magazyn/03/03.html
  Może ktoś z Krakowa wie gdzie jest ten „zakład opiekuńczy”? Można by jakoś pomóc…” – ze strony…..

  http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=130435

Możliwość komentowania jest wyłączona.