Niemcy uznali ludobójstwo Ormian – Turcja wariuje.

polksiezyc_rozpadajacy


Wczoraj ogłoszono, że Bundestag uznał ludobójstwo Ormian w pierwszej wojnie światowej.
( Ormianie protestujący od lat )

Można zastanowić się dlaczego tak się stało. Powód jest oczywisty: przychylam się do wypowiedzi w wyżej udostępnionym filmie z YT.
Niemcy postanowili pokazać kto tu rozdaje karty. Tyle tylko, że chyba robią to niewłaściwie i za późno.
Dodatkowo ten gest pokazuje jak się na świecie szafuje martyrologią i zbrodnią. Jak zimno wykorzystuje do czysto politycznych celów – szantażu czy ewentualnego „postraszenia”.

Dla mnie Turca to po prostu… – świat arabski.

Na FB ks Isakowicz-Zaleski (Ormianin od strony matki) pisze:

„Panie Prezesie Jacek Kurski, dziś światowe media huczą o uznaniu przez Niemców ludobójstwa Ormian i wynikającym z tego konflikcie z Turcją. Natomiast w głównym wydaniu Wiadomości w TVP 1 nie było otym ani słowa. Dlaczego? Kto nie pozwolił. ambasada Turcji czy jej sojusznika, USA?”

I jak to jest z mediami? Nie jest to manipulacja?

Poniżej link do jednego z serwisów informujących o tym wydarzeniu.
Celowo nie jest to żaden materiał z mainstreamowych serwisów, lecz polskojęzycznej pro rosyjskiej strony internetowej.
Tak dla równowagi.
I mały cytat z owej strony:
„…głosowanie w Bundestagu przebiegło niemalże jednogłośnie ? tylko jedna osoba opowiedziała się przeciwko uznaniu ludobójstwa Ormian, jedna powstrzymała się od głosu…
[…]
W wyniku masowej zagłady Ormian w Imperium Osmańskim w latach 1915-1922 zginęło ok. 1,5 mln ludzi. Wiele państw świata potępiło wydarzenia tych lat, uznając je za ludobójstwo. Pierwszym krajem, który nazwał rzeczy po imieniu, był Urugwaj (1956 rok). W ślad za Urugwajem poszło 28 krajów, w tym Rosja, Francja, Belgia, Holandia, Argentyna, Polska, Kanada, Włochy, Brazylia, Watykan. Fakt ludobójstwa uznały Parlament Europejski i Światowa Rada Kościołów, a także 44 spośród 50 stanów USA…”

CAŁOŚĆ na:
pl.sputniknews.com: Bundestag potępił przestępstwa przeciwko Ormianom popełnione w 1915 roku, nazywając je ludobójstwem.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.