Obcokrajowcy też dostaną 500+?

Na dziecko mają dostać też pieniądze obcokrajowcy. Pisze do mnie na maila aż z Kanady Polak:

„Witam, dzis przesle kopie artykulu opisujacego, ze setki tysiacy Ukraincow otrzymaja w Polsce zasilek rodzinny na dzieci 500zl+.
Wszyscy ci, ktorzy otrzymali pozwolenie na pobyt a przeciez wciaz naplywaja I beda naplywac, zwlaszcza ze Polska planuje zniesienie dla nich wiz.

To my sie skladamy na paczki zywnosciowe dla kombatantow, na lekarstwa dla naszych Rodakow z Kresow a tak lekko reka rozdzawane maja byc pieniadze ze skromnego budzetu.
Polska jest biednym krajem, zadluzonym, miliony mlodych ludzi wyjezdza, bezprobocie, nie istnieje polska gospodarka – wiem, poniewaz co roku widze co pozostalo ze stoczni w Gdyni w Gdansku…”

Dołączam poniżej wycinek z gazety, jaki mi przesłał (skan mailem).
Powyżej informacji o 500+ jest jeszcze inna o gloryfikacji banderyzmu; nazizmu i nacjonalizmu ukraińskiego…
Jak widać nasi rodacy za granicą bardziej czuwają niż ci co są w Polsce.

wycinek 500+

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Obcokrajowcy też dostaną 500+?”

  1. chcieliście PiS-u to macie, kolejne ukryte finansowanie Ukraińców, ci pozostający na Ukrainie dostali w prezencie od PiS 4 mld zł, oczywiście podarowane przez PiS pieniądze należą do społeczeństwa, nie do przewodniej partii, dziś wcale tego nie chcąc wszyscy finansujemy banderowców

  2. Ta ustawa jest z wielu powodów głupia. Najgorsze jest to że prawdopodobie nie wpłynie na skłonność do posiadania potomstwa zwłaszcza wśród młodych wykształconych ludzi. Dotowanie manelstwa nie uważam za celowe.

    1. W moim przypadku by wpłynęła gdyby zadziałała. Najgorsze jest jednak to że ma działać nie dla Polaków a obcokrajowców… TO gdzie tu poprawa dla „polskiej rodziny” jak mówi premier?

    2. ale PiS uważa dotowanie swojego elektoratu za celowe, gorzej dla partii jak dzięki trwałemu stanowi upojenia alkoholowego za 500+ przegapią wybory

Możliwość komentowania jest wyłączona.