Polską armię będzie wspierać młodzież szkolona na lekcjach PO

Nadesłane:
„Z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, prezydent Komorowski w telewizji publicznej dał wywiad. A dokładnie dla programu pierwszego TVP. W wywiadzie jak zwykle same perełki, przytoczę tylko jedną:

Pytanie: „Co pan prezydent sądzi o planowanej kolejnej redukcji armii, do poziomu 80 tysięcy żołnierzy zawodowych?”

Komorowski: „Nie jest tak źle jak alarmuje opozycja. Polska armia jest nowoczesna, mobilna i bardzo dobrze wyszkolona. 80 tysięcy żołnierzy zawodowych, to nie jest mało, tym bardziej, że na wypadek zagrożenia państwa, dysponujemy sporą siłą bractw kurkowych, myśliwych oraz młodzieży szkolnej biorącej udział w szkoleniach przysposobienia obronnego…”

„No, to sobie powalczymy.”

goorsky


[cytowane za: http://blogpress.pl/node/8402]

Minister Klich ma ciekawe rozwiązania; jednym słowem wraca pomysł Czarneckiego z działaniami partyzanckimi partii szlacheckich z pospolitego ruszenia…
Pytanie tylko czy będą chętni obywatele-patrioci do takich działań…

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Polską armię będzie wspierać młodzież szkolona na lekcjach PO”

  1. Ha dobre. Jak coś naszykuję sobie kosę po dziadku :) Na sztorc i do boju ;)
    A swoją drogą nie wiem jak inni, ale ja na Przysposobieniu Obronnym nie miałam ćwiczeń wojskowych.

  2. no to fajna opcja – trza jeszcze z grobu wyciągnąć 4 pancernych i Klossa to i damy radę może – chociaż inni mają Batmana i innych…

Możliwość komentowania jest wyłączona.