Polska bezprawia? Dziennikarz zginął za artykuły.

Właśnie dlatego trzeba w tym kraju sporo zmienić. Ustanowić jasny system prawny i skuteczną służbę dbającą o porządek i bezpieczeństwo. Policja powinna być dobrze opłacana i jeszcze lepiej wewnętrznie kontrolowana.

„…Zadawał policji pytania, czy musi stracić życie, by ktoś zainteresował się pogróżkami pod jego adresem…”
Oto fragment z artykułu o Dziennikarzu, który został zamordowany uderzeniem w głowę…

 Mława: nie pytajcie, czy Łukasz zginął za artykuł. Spytajcie, za który

Swego czasu przeżyłem pobicie przez nerwowego kierowcę. Co zrobić aby tego typu sprawy były bardzo sprawnie i szybko załatwiane? Aby sprawcy takich zdarzeń nie czuli się bezkarnie?
W moim przypadku sprawca został odnaleziony i skazany, nie wiem jednak czy tak naprawdę nie zawdzięczam tego po prostu interwencji telewizji kablowej WTK…
Pobicie ? bezpieczeństwo obywatela w Poznaniu

Co wpływa na opieszałość służb, czy też nawet na ich korupcję? Jak być może miało to miejsce w sprawie dziennikarza z Mławy?
Zarobki niezmiernie niskie do stopnia wykonywanej pracy policjanta (odpowiedzialność i stres są kiepsko opłacane), korupcja aparatu państwowego – niby wszystko ok, jednak „kolesiostwo” jest ogólnie znane i każdy z kim rozmawiam zdaje sobie sprawę z tak zwanych „układów”.
Trzeba to zmienić.

A także warto się szkolić w różnych sportach walki czy chociażby strzelectwie.

margolin
margolin
Walther P99
Walther P99

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.