Pomniki zbrodniarzy w USA odsłonięte. Święcone przez greko-katolickich duchownych.

Informacja z maila. W ten sposób, obecni miłośnicy zbrodniczej organizacji UPA, realizują plan utożsamienia Ukrainy ze zbrodniarzami. Połączenia ich dokonań w myśl nacjonalistycznej doktryny Doncowa, w których mordowali narody im niewygodne jak i samych Ukraińców. Kuriozum które dzieje się rzeczywiście. Na piedestał trafiają zbrodniarze tu i teraz.

„Jak wiadomo, nic nie wiadomo o tym, aby euro-poseł Paweł Zalewski protestował przeciwko rekonstrukcji SS-Galizien, przeciwko budowie pomników katom, czy teraz będzie podobnie?
Jak wiadomo, ambasador Ukrainy nie oddał hołdu ofiarom ludobójstwa OUN-UPA – w USA odsłaniał pomniki zbrodniarzom ukraiński konsul.
Jak wiadomo – hierarchowie greko-katoliccy mieli usta pełne pięknych słów – teraz przeszli do czynów i znowu poświęcają pomniki katom.
I tak jest wychowywane nowe pokolenie Ukraińców. Czy są gotowi oni na wzór tych idoli z piekła rodem rżnąć, rąbać, palić?
24.07.2013
W Stanach Zjednoczonych, odsłonięto pomnik Szuchewycza, Bandery i Petlury. ZDJĘCIE
W Stanach Zjednoczonych w letnim obozie Stowarzyszenia Młodzieży Ukraińskiej (CYM) „Beskid”, (na terytorium stanu Wisconsin), odrestaurowano pomnik upamiętniający proklamowania Aktu odnowienia ukraińskiego państwa 30 czerwca 1941. [wraz z deklaracją lojalności wobec nazistowskich Niemiec – tłumacz]
Poinformowała o tym służba prasowa SUM, informuje gazeta „Dzień”, powołując się na do VIDIA.
Popiersia Symona Petlury, Jewhena Konowalca, Romana Szuchewycza i Stepana Bandery – ustawiono na tle emblematu SUM, w malowniczej miejscowości w pobliżu wodospadu.
Oprócz duchowieństwa z trzech ukraińskich grekokatolickich Cerkwi Chicago, na uroczystościach byli obecni przedstawiciele ukraińskich organizacji społecznych oraz Konsul Generalny Ukrainy w Chicago Andrij Prawiednyk.”

źródło informacji o odsłonięciu pomników: www.istpravda.com.ua

Zdjęcie poniżej: źródło: day.ua (link do źródła podany powyżej)

Odsłonięcie pomników zbrodniarzy w USA
Odsłonięcie pomników zbrodniarzy w USA

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Pomniki zbrodniarzy w USA odsłonięte. Święcone przez greko-katolickich duchownych.”

 1. pomniki Szuchewycza i Bandery stały tam znacznie wcześniej, pierwszy odsłonięto zdaje się w 1967 roku
  a teraz przy okazji wychodzi co z nich za „sojusznicy”, to m.in. władze amerykańskie wspóldecydowały o ograbieniu Polski z połowy terytorium, o wypędzeniu milionów Polaków
  teraz jakby im było mało stawiają pomniki banderowskim ludobójcom

  przed długi okres Bandera ukrywał się w amerykańskiej strefie okupacyjnej
  oczywiście władze amerykańskie „nie wiedziały” o pobycie na ich terenie zbrodniarza odpowiedzialnego za okrutną śmierć setek tysięcy osób
  wtedy „nie wiedziały”, a dzisiaj posunęły się jeszcze dalej i stawiają mu pomniki

Możliwość komentowania jest wyłączona.