Pomoc finansowa dla rodzin ograniczona, becikowe szkieletowe.

Tak szkalowane swego czasu becikowe, po co na co? Pamiętamy? Teraz z kolei liczni przyjeżdżający z różnych części Europy pracujący tam Polacy i Polki, którzy postanowili tam założyć rodziny śmieją się nam pozostałym w kraju w nos…

Dlaczego?
W Irlandii na przykład wyprawka obejmuje między innymi otrzymanie od Państwa nowiutkiego wózka, łóżeczka, kosmetyków dla noworodka i oczywiście wypłat pomocy finansowej dla matki. A także gwarancje nie zwolnienia jej z pracy po powrocie do niej młodej matki. Objęte konkretnymi sankcjami, gdyby pracodawca złamał regulacje prawne.
W Anglii podobnie, pełna opieka państwa, pomoc finansowa, otrzymanie większego mieszkania inne udogodnienia.
O Szwecji i Norwegii proponuję nie wspominać ponieważ na ich tle wyglądamy jak kraj trzeciego świata.

Tymczasem u nas:

„W myśl przepisów, które zaczną obowiązywać z nowym rokiem kalendarzowym, żeby ubiegać się o becikowe oraz dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka trzeba będzie ponownie przedstawić zaświadczenie o pozostawaniu pod opieką medyczną. Co ważne, kobieta powinna pozostawać pod opieką lekarza nie później niż od 10. tygodnia ciąży do porodu. Ponadto kobieta oczekująca dziecka, w każdym trymestrze ciąży powinna odbyć co najmniej jedną wizytę lekarską.

Tylko bowiem w takim wypadku (3 wizyty) lekarz ginekolog lub położna wyda zaświadczenie….”

Becikowe tylko z zaświadczeniem od lekarza lub położnej

Ale wszystko u nas jest ok. przecież…
Dbałość o podstawową komórkę społeczną, rodzinę kwitnie na całego.
Tylko jak to odbije się na dorastającym „kwiecie” naszego narodu? Kto tu zostanie aby dalej budować wspaniałe społeczeństwo europejskie w duchu polskiego rozumienia tej budowy i pomocy…

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Pomoc finansowa dla rodzin ograniczona, becikowe szkieletowe.”

 1. Powinniśmy się uczyć o Duńczyków.Tam wszytsko chodzi jak w zegarku,godpodarka,pomoc społeczna,sprawiedliwy podział dóbr itp…
  Jak tak dalej będzie,to za kilkanaście lat zmniejszy się drastycznie liczba
  Polityka prorodzinna niestety kuleje.Ile kasy z UE marnuje się na przedziwne społecznie niepotrzebne projekty,ale na prorodzinne projekty,pomoc socjalna dla młodych matek i małżeństw nie ma kasy.
  Cywilizacja śmierci,jak mawiał Bł.Jan Paweł II nadchodzi,jak złodziej po zmroku.
  Stąd moda na bycie „singlem”,bo tak wygodnie….Najlepiej zmieniać partnerów jak rękawiczki i wieczna balanga,zero romantyzmu i uczuć…A potem ludzie się budzą w samotności….
  Panuje myślenie w kategorii „nie opłaca nam się posiadać dzieci”….

Możliwość komentowania jest wyłączona.