Problemy poznańskie – motoryzacyjne spostrzeżenia.

Jeżdżąc po Poznaniu zauważam że można by ułatwić życie kierowcom w wielu miejscach. Przykład to Aleja Solidarności. Wielu kierowców robi tak zwaną nawrotkę jadąc w stronę Makro – chcą jechać w przeciwną. Na pasie skrętu w lewo ustawia się często korek. Chociaż jest możliwość zrobienia wcześniejszego nawrotu, po prostu przecinając pas traw dzielący obie jezdnie. Dodam: długi.
Oto kilka zdjęć:
solidarnosci

solidarnosci_pas_zieleni

Jak widać na zdjęciach możliwość taka istnieje i to niekoniecznie dużym nakładem środków. Można też postawić sygnalizator, aby uniknąć wymuszania. Rozładowałoby to ruch, ponieważ światła na skręcie są krótkie, a sporo osób jak pisałem nawraca.

Drugi problem, zauważalny to samochody wraki stojące w różnych częściach miasta. Czasami bez tablic, częściej z tablicami. Nie raz pisałem o tym z tej prostej przyczyny, że są miejsca gdzie po prostu jest niedobór miejsc parkingowych, a samochody stoją czasami nawet i rok.
wrak_samochodu

Zdarza się i takie kuriozum jak wrak na ulicy Świt, który spalony stoi już drugi miesiąc i nikt się nim nie interesuje. Na poje maile do rzecznika Straży Miejskiej w tej sprawie nie dostałem żadnej odpowiedzi. Tak pełnią służbę dla mieszkańców… W ogóle nie przejmują się zapytaniami od nas.

wrak

I samochód, który stał prawie dwa lata, zajmując miejsce parkingowe. W końcu zniknął, jednak stało się to dopiero niedawno.
wrak_peugeot
I jeszcze jeden, ten stał bez tablic co najmniej kilka tygodni (przejeżdżałem kilkakrotnie obok niego):
wrak_opla

Jak to jest że służby miejskie mają tak wielką inercję w tej sprawie? Nie można tego jakoś zmienić, przyspieszyć?

Piotr Szelągowski


Wraki samochodowe na osiedlach – co z nimi zrobić?

Widzisz wrak samochodowy – daj znać Straży Miejskiej usuną, ale…

Spalony samochód na ulicy Świt. Bez numerów rejestracyjnych.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.