Przekazanie darów Fundacji Pomocy Polakom na Kresach im. Księdza Doktora Mosinga

Dary zebrane na spotkaniu na Politechnice Poznańskiej trafiły następnego dnia do Fundacji. Byłem mile goszczony w prywatnym mieszkaniu kierownictwa Fundacji. Poniżej kilka zdjęć ze spotkania:

Jednym z tematów była bardzo trudna sytuacja zdrowotna Marysi Pyż, która zmaga się ze straszliwą chorobą: stwardnieniem rozsianym. Jest pracownicą „Radia Lwów”, dzielnie walczy o Prawdę o Ludobójstwie i dodatkowo jest matką małej Sylwii.
Choroba bardzo nadwyręża jej zdrowie, ona jednak nie poddaje się.
Monika i Andrzej zdobyli dla niej jeden z najnowocześniejszych leków, jednak bardzo drogi. koszt tego małego opakowania które trzymam na jednym ze zdjęć w ręku to ponad dwa tysiące złotych.
Fampyra – 56 tabletek.
Marysi nie byłoby stać, tam na Ukrainie na ten lek.
Leki to nie jest jedyny jej problem. Pomóżmy jej. Każda złotówka wpłacana na konto Fundacji daje szansę na walkę z chorobą.

Pisałem o walce Marysi z chorobą: Pomóżmy Marysi?

O leku:
„Fampyra (oficjalnie znana jako Fampidrine) to nowe lekarstwo dla ludzi chorych na SM, którzy doświadczają problemów z chodzeniem.

Ostatnie testy wykazały, że lek jest w stanie poprawić szybkość chodzenia (nawet do 25%) u niektórych chorych.

Lek, który w formie tabletki przyjmuje się dwa razy dziennie, to pierwszy oficjalny medykament, który ma na celu poprawę szybkości poruszania się u ludzi cierpiących z powodu SM. To także jeden z nielicznych dostępnych leków, które wpływają na ogólną kondycję chorego, ułatwiając mu codzienne życie.

Ponad 40 tysięcy chorych na SM w Wielkiej Brytanii cierpi z powodu trudności w poruszaniu się, więc podanie leku powinno zdecydowanie poprawić niezależność, wpłynąć na jakość życia i ułatwić codzienną egzystencję, a tym samym, dać siły do walki z chorobą.

Jak dotąd, neurolodzy i lekarze zajmujący się SM, są skłonni przepisywać nowy lek tym chorym, którzy spełnią określone kryteria. Trudno jednak, na tym etapie wprowadzenia leku, stwierdzić, czy i w jakim stopniu organizacje finansujące leczenie, będą skłonne ze to leczenie zapłacić.

Dr Jayne Spink, Dyrektor „Policy & Research” w „MS Society” stwierdził: „To naprawdę dobra wiadomość dla chorych z SM. Mimo tego, że lek sam w sobie nie leczy przyczyn trudności w chodzeniu, znacząco wpływa na jego szybkość – a to może sprawić, że chorzy poczują większą niezależność, a przez to ich standard życia i pewność siebie wzrośnie. Mamy nadzieję, że ten nowy lek będzie dostępny wszystkim chorym, którzy cierpią z powodu trudności w chodzeniu.”

Ze strony: stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl

Wierzę w Was…

Piotr Szelągowski


Zbiórka książek na Politechnice Poznańskiej

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Przekazanie darów Fundacji Pomocy Polakom na Kresach im. Księdza Doktora Mosinga”

  1. Składam wyrazy najserdeczniejszego podziękowania za działalność Fundacji im. księdza Doktora Mossinga. Jest to wielka pomoc i ofiarność Państwa w stosunku do mojej córki. Możemy liczyć bowiem tylko na pomoc Boską i ludzi dobrej woli.
    Z wdzięcznością
    Teresa Pakosz

Możliwość komentowania jest wyłączona.