Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych pod Turkiem.

Dzięki uprzejmości i osobistym zaangażowaniu Władka Karskiego byłego wice-starosty tureckiego udało się zorganizować spotkanie w Kaczkach Średnich w Zespole Szkół Rolniczych. Zgodę wyraził zaprosił dyrektor szkoły Sławomir Kosobudzki.

Tak je reklamowano na stronie szkoły:
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią na prelekcję „Ludobójstwo na Wołyniu w latach 1943-45 – historia przemilczana. Spotkanie z Piotrem Szelągowskim, działaczem kresowym.” Prelekcja odbędzie się w poniedziałek 22 czerwca o godz. 11.00 w auli ZSR.

Spotkanie rozpoczęło się pokazem filmu dokumentalnego, do którego powstania doprowadziłem; „Zapomnij o Kresach” reżyserem filmu jest Jan Łukasik.

Podczas prelekcji została opowiedziana historia generała Mirosława Hermaszewskiego. W filmie jest również fotografia z jego rodzinnej wsi Lipniki:

Wiele z młodych osób wiedziało co znaczy UPA. Jedna z pierwszych otrzymała ode mnie w prezencie najnowszą koszulkę rocznicową:

koszulka rocznicowa


Polecany najnowszy felieton ks Tadeusza Isakowicza Zaleskiego: Polityka wschodnia PiS ma się zmienić. No, nareszcie!

Krótki cytat z niego:
Parlamentarzyści PiS zażądali od strony ukraińskiej potępienia Zbrodni Wołyńskiej i przeproszenia za nią. Jednak przedstawiciele Ukrainy nie chcieli się zgodzić się na zamieszczenie w przygotowywanym wspólnie dokumencie słów potępiających ludobójstwo dokonane przez OUN-UPA i SS Galizien na Kresach Wschodnich oraz Podkarpaciu i Lubelszczyźnie . W reakcji na to parlamentarzyści PiS opuścili obrady.

Zaczyna wiać inny wiatr?
Na to chyba czekamy wszyscy…. Również i ci, których rodziny zginęły okrutną śmiercią, zamordowane przez nacjonalistów ukraińskich.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.