Tak w końcu skończymy? Ludzkość zginie w huku eksplozji ….

…zderzeniowej z kawałem kosmicznej skały…?
Jest na to szansa? Jak często spadają takie skały na Ziemię? Przecież większość powierzchni Ziemi to oceany, może nawet nie wiemy o tych bombardowaniach – do czasu…

Zamiast zbroić się na potęgę, warto może w końcu zacząć przeznaczać jakieś pieniądze na system wczesnego monitorowania, ostrzegania i obrony satelitarnej dalekiego zasięgu przed bolidami, innymi skałami szybującymi w mroku kosmicznej pustki i innymi tak zwanymi „ciałami niebieskimi”?

Upadek asteroidy…

Ural dochodzi do siebie ….

Polecam szczególnie dużo filmów: www.prisonplanet.pl (planeta więzienna)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Tak w końcu skończymy? Ludzkość zginie w huku eksplozji ….”

  1. Po pierwsze – szansa na zderzenie się Ziemi z zagrażającym jej obiektem z sekundy na sekundę maleje. Bo? Bo Wszechświat – jak wiemy – rozszerza się ze stałą prędkością. Po drugie – zdarza się, że ludzie nawet jak wiedzą, że grodzi im katastrofa [ np. mieszkają w PRLowskim bloku ] nie tylko nie inwestują w plan awaryjny (wyprowadzenie się), ale jeszcze zadłużają się, żeby tam mieszkać. Ciekawe w sumie zjawisko.

    1. Tak ciekawe w sumie porównanie nawet bardzo. Szczególnie to dotyczące PRL-u. Chociaż teraz jest chyba jeszcze gorzej… Poza tym, że mamy wolność.

Możliwość komentowania jest wyłączona.