Uchodźcy, ISIS i Ukraina…

O planach budowy muru odgraniczającego Ukrainę od Polski słyszałem już kilkakrotnie – nawet z ust osób mieszkających w Poznaniu i przyglądających się z boku temu co się dzieje.
Swego czasu (około 1,5 roku temu) jeden z moich znajomych powiedział mniej więcej takie słowa:

„Powinniśmy  odgrodzić się od nich takim murem na 3 piętra i wieżyczkami strażniczymi co 500 metrów, tak żeby nikt się nie prześliznął”
Niejako prorocze słowa…

„18 stycznia Służba Bezpieki Ukrainy oficjalnie potwierdziła fakt obecności w szeregach ISIS co najmniej 50 mieszkańców Krymu, głównie Tatarów Krymskich. W odpowiedzi na oficjalne zapytanie ukraińskich dziennikarzy ? SBU oświadczyło wprost, że bojówkarze ISIS traktują Ukrainę jako dosłownie ?strefę tranzytową?.”

Całość na: Wacław Balcerowicz: Czas zbudować mur!

Jeszcze jeden aspekt, mianowicie ukraińscy imigranci w Polsce:
„Pani premier mówiła o uchodźcach z Ukrainy, ale nie ma uchodźców z Ukrainy w Polsce. Chodzi o osoby, które przyjeżdżają i przebywają tutaj legalnie, pracują, studiują, płacą podatki i do pewnego stopnia przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Oni nie są uchodźcami, nie dostali takiego statusu i w związku z tym nie dostają żadnej pomocy socjalnej ? podkreślił Deszczyca.*
…O których mówiła premier Szydło w Brukseli.

Cytowana wypowiedź to wypowiedź ukraińskiego ambasadora…
Całość: Ambasador Ukrainy wyraża (po swojemu) wdzięczność Polsce i Polakom!

I na koniec: „…Proszę zwrócić uwagę, iż z kryzysem migracyjnym zmagamy się od roku, a refleksje u przywódców Unii przychodzą dopiero teraz. To świadczy o tym, iż tak naprawdę ta biurokratyczna unijna machina nie jest zdolna ani też wydolna do podejmowania szybkich decyzji…”

Artykuł opublikowany na stronie: ?Nieomylny? Berlin źródłem chaosu w Europie

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Uchodźcy, ISIS i Ukraina…”

  1. „w szeregach ISIS co najmniej 50 mieszkańców Krymu, głównie Tatarów Krymskich.”
    teraz to raczej problem rosyjskich służb, Krym przecież już nie jest, i nigdy już nie będzie, częścią Ukrainy

Możliwość komentowania została wyłączona.