Podwodny wybuch atomowy.

Lubimy testować mikro zagłady…
https://youtu.be/g8H8hY5LlcE

W końcu sobie załatwimy wielką…Zagładę…

„A  co z czasami ery atomowej?
Trochę dat: 1959 ? Układ podpisany w Waszyngtonie o dezatomizacji rejonu Antarktyki; 1963 ? zakaz prób w kosmosie i pod wodą; 1967 ? pokojowe wykorzystanie przestrzeni kosmicznej; 1968 układ o nieproferacji (rozprzestrzenianiu) broni atomowej;
1971- dezatomizacja dna oceanów; 1972- eliminację broni bakteriologicznej; Układy SALT I i SALT II (1974 i 1976) układy rozbrojeniowe i ograniczające częściowo doświadczenia podziemne z bronią nuklearną;

1987 rok- ograniczenie rakiet krótkiego i średniego zasięgu, 1991- Start 1 i 1993 Start 2 następne ograniczenie ilości posiadanych głowic przez obydwa mocarstwa.
Polska też miała swój udział: Plan Rapackiego przewidywał strefę bezatomową w Europie Środkowej, niestety został odrzucony. Z kolei 29.02.1964 memorandum zwane jako Plan Gomułki przewidywało zamrożenie zbrojeń atomowych na terenach NRD, RFN PRL i Czechosłowacji. I ten został odrzucony.
Na zakończenie ciekawostka- konwencja zawarta w 1977 roku o zakazie wykorzystywania technologii modyfikacji środowiska naturalnego w militarnych lub innych wrogich celach, to już śpiew przyszłości, przewidywanie możliwości np. zmian pogody?
Tyle dat?

Jak wyglądała kwestia bezpieczeństwa zakładów atomowych i przechowywania materiałów rozszczepialnych?
Jak było wyżej powiedziane byłej ZSRR ?ukradziono? przynajmniej 4 głowice jądrowe.
W USA. W latach 70-tych GAO (General Accounting Office)_ przeprowadziła specyficzne kontrole zakładów atomowych w USA, mianowicie agenci włamywali się do magazynów.
Efekty działalności były zatrważające: 3 zakłady, jakie odwiedzili były praktycznie bez żadnych zabezpieczeń, w jednym z nich kiedy dostali się do magazynu z materiałami rozszczepialnymi (nie musieli się włamywać po prostu pchnęli drzwi, które się otwarły)mogli obserwować jak portier próbuje nieudolnie połączyć się z policją, jeden z agentów postanowił mu nawet w tym pomóc?”

Cytat: Czy czeka nas wojna atomowa? Bliżej czy dalej?

Polecane:

„Metro 2033” powieść Dmitrija Głuchowskiego, opisująca życie ludzi chroniących się w moskiewskim metrze po wojnie atomowej. Opublikowana w Rosji nakładem wydawnictwa Eksmo (?????) w 2005 roku, następnie w 2007 roku wznowiona przez wydawnictwo Populiarnaja litieratura . W 2007 roku nagrodzona za najlepszy debiut na europejskim konkursie literackim Eurocon w Kopenhadze.

W Polsce została ona wydana 24 lutego 2010 nakładem wydawnictwa Insignis Media.

W Moskwie jedna z prezentacji Metra 2033 miała miejsce w znajdującym się głęboko pod ziemią odtajnionym bunkrze Ministerstwa Łączności na Tagance.

Książka zawiera przemyślenia natury filozoficznej, psychologicznej, socjologicznej (krytyka społecznych relacji), ma cechy satyry politycznej, antyutopii. Jest to wielowarstwowa opowieść o dorastaniu człowieka, szukaniu swojego miejsca w życiu, przeznaczenia.”

Wiki – hasło Metro 2033

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.