Ukraina zawiodła się na UE. Palą flagi?

Z Maila (w części):

„Ukraina zawiodła się. Kłamliwe slogany integracji europejskiej zgniły i pokryły się pleśnią. Coraz więcej ludzi odwraca się od niespełnionych nadziei i ich zdyskredytowanych rzeczników.

Teraz już tylko kilkuset opłaconych patriotów może skakać na Majdanie, wyśpiewując ody dla Poroszenko i jego europejskich baśni.

Nawet sprzedani ukraińscy nacjonaliści i potencjalni terroryści odwrócili się od Europy i wzywają Ukraińców do rezygnacji z popierania kłamstw i posypania głowy popiołem. Wydaje się to dziwne, ale taka jest prawda. Poroszenko boleśnie podciął budżet swoich kieszonkowych psów, którzy teraz gotowi są rzucić mu się do gardła.

Dziś Kijów po prostu cieszy oko. Prawie że europejska stolica gotowa jest palić flagi Unii europejskiej i wyrzucić wszystkich ambasadorów dobrej woli z Zachodu tam, skąd przyszli. I co najciekawsze, wzywają do takich środków nie tylko wczorajsi działacze Majdanu, a teraz również naziści i prawicowi radykałowie. Zaskakujące.
[…]
…Zagubiona Ukraina postanowiła poszukać innej drogi. Tylko czy nie za późno jest dla skoczków, którzy sprzedali ojczyznę, sami spalili wszystkie mosty i nastawili przeciwko sobie cały świat? Niewolnicy zatrzepotali w szponach Wuja Sama, zrozumiawszy, że sprzedano ich za grosze. Zdrajcy i sprzedawczyki ojczyzny rzucają się jak węgorze na patelni, próbując uniknąć nieuniknionego rozliczenia.”

Ostap Samojed
http://nashaplaneta.su

[Tłum. Głos Prawdy]
Za: Marucha


Cóż można dodać? Pisałem swego czasu jak miało wyglądać przystąpienie Ukrainy do UE. Dziewięciuset stronicowy traktat zmieniający im gwinty w śrubach, szyny, zakazujący handlu na targowiskach produktami wiejskimi i dziesiątki innych zakazów.
„Z Ukrainy o 900 stronach zasad niewoli w ?Jewro-komunie?.

Pojawiły się pod materiałem komentarze z Ukrainy od znajomych i Przyjaciół z którymi od lat jestem na – łączach, lub też całkiem niedawno się poznałem.
Oto jeden z komentarzy Aleksego:
„Europa zaproponowała umowę handlową ale to nie jest pełne członkowstwo Ukrainy z UE. Ludzie tego nie rozumieją.”

(cytat z: Ukraina kontra UE ? w cieniu Rosji? )
Wszystko to było- ostrzeżenia, wskazówki, porady.
Czy ktoś wyciągnął wnioski?
Teraz to państwo funkcjonuje coraz gorzej. Czy jest jeszcze szansa na normalność?
Tam za wschodnią granicą?
Tymczasem Ukraińcy uciekają do Polski – mając w głowach nauki całkiem świeże – ze szkół – że ich bohaterem jest UPA i Bandera. Jak to wpłynie na nasze wspólne pożycie, egzystencję?
Inni to zauważyli i wykorzystują:

…a Ukraina brnie w kłamstwa o UPA i Banderze, szkoda wielka dla naszych dwóch narodów, szkoda.
Tylko na prawdzie można zbudować Przyjaźń – prawdziwą przyjaźń między narodami…

Zaznaczone strzałkami flagi UPA na demonstracji
Zaznaczone strzałkami flagi UPA na demonstracji

(majdan i flagi UPA)


Może jest inny scenariusz przygotowany? Czy to my (za cenę obłudy, kłamstwa i zapomnienia naszych ofiar) mamy uniżenie schylić czoła przed zbrodniarzami?
Czy może raczej wytłumaczyć naszym braciom Ukraińcom, że byli oszukiwani przez lata tylko po to, żeby łatwiej dało się ich usidlić, zdestabilizować kraj i zniszczyć ich naród…
Takie odnoszę wrażenie – po to jest nienawiść. Nienawiść ta jest obecna prawie w każdym tekście nacjonalistów,
Doncowa, Bandery, Szuchewycza, Kłyma Sawura…
I nikt nic nie robi z tym – niech nienawiść wzrasta…?

W złą stronę to wszystko idzie…

Kilka innych linków dla przypomnienia:

Umowa stowarzyszeniowa z Ukrainą? Dojdzie do skutku?

?Majdan nienawiści; Euro 2012??. Ukraina na rozdrożu?

Kontr-wywiad: ?Ukraina banderowska nie jest lepsza niż sowiecka?.

Quo Vadis Ukraino, czyli myśli kilka o Ukrainie w nowej odsłonie?

Ukraina na rozdrożu ? a prości ludzie bezradni jak zwykle?


List od Prezesa PIS w 2013 roku do mnie:
list_kaczynski

Chyba coraz mniej aktualne jego wypowiedzi z Majdanu Kijowskiego…(można zadać sobie pytanie; po co tam pojechał? Tak naprawdę? I czy wiedział z kim stoi – ramię w ramię…):

Polacy pamiętają:

Tymczasem na Ukrainie:
https://youtu.be/Gavv_cIRFWA

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.