Usztywnienie stosunków dyplomatycznych z Ukrainą? W końcu…

Jest to ruch na jaki czeka mnóstwo Polaków. Nie ma on nic wspólnego z pomocą charytatywną dla naszego sąsiada, która jak najbardziej powinna być kontynuowana. Chodzi tutaj o coś zupełnie innego – gloryfikację potępianych przez cały świat ruchów neo-nazistowskich, promowanie kolaborantów współpracujących z III Rzeszą, marsze nacjonalistyczne, antypolskie działania w wielu płaszczyznach (niszczenie pomników, embargo na mięso z Polski, pogróżki w mediach i na portalach społecznościowych: Rada Europy przeciw Ukrainie ; Ukraińscy nacjonaliści …; Czy nasze władze mają biały wywiad? )
Słowa:
„…pan prezydent Ukrainy nie może mieć wątpliwości, iż Polska na taką sytuację, w której oprawcy, masowi mordercy czy ludobójcy są na Ukrainie bohaterami, się nie zgadza; że promowanie takich postaw jest niedopuszczalne w cywilizowanym świecie…
[…]
– My w każdym razie na pewno nie zejdziemy z tej linii i będziemy interesów Polski bronić; bo to jest interes….”
– są budujące, w końcu polski polityk brzmi tak jak powinien w kwestii spraw ukraińskich.
Oczekujemy teraz kontynuacji tej polityki, gdzie będziemy umieli zdecydowanie i jasno wyrazić zdanie na temat tego, co powinno być zmienione w polityce wewnętrznej Ukrainy dotyczącej gloryfikowania wątpliwych „bohaterów”, o ile kraj ten chciałby dalszej naszej współpracy i pomocy z naszej strony.

Tą dialektykę powinni obrać wszyscy polscy politycy, przejść płynnie ponad podziałami partyjnymi – dla dobra naszego kraju, w którym coraz więcej mamy obywateli Ukrainy – powiedzmy wprost: uciekających ze swojego kraju.
Kim oni są? Jakie mają poglądy? Czy wiemy na pewno?

Źródło cytatu: … Polska nie zgadza się na promowanie oprawców i ludobójców


Temat związany z działalnością pewnej grupy obywateli Ukrainy w Polsce: Z Ukrainy o Ukraińcach w Polsce.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Usztywnienie stosunków dyplomatycznych z Ukrainą? W końcu…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.