Czy nasze władze mają biały wywiad?

http://bezprzesady.com/aktualnosci/czy-nasze-wladze-maja-bialy-wywiad – Odnoszę wrażenie, że nie.Jeszcze jeden dowód…

Opublikowany przez BezPrzesady.com Środa, 1 lutego 2017


Odnoszę wrażenie, że nie.
Jeszcze jeden dowód na to przedstawiony przez Marysię Pyż z Lwowa:
„Polskie miasto Przemyśl nieoficjalnie nazywają ukraińską stolicą Polski. Właśnie tutaj, teraz jak nigdy, odczuwa się przeciwwaga historii przeszłej i obecnej. Latem tu napadli na ukraińską procesję, która szła aby uszanować ukraińskich żołnierzy Petlury ? sojuszników Polski, którzy spoczęli na ukraińskim cmentarzu wojskowym.

Przed Nowym Rokiem miały miejsce pogróżki wystosowane otwartym tekstem podczas marszu przez anty ? ukraińskie organizacje pod Domem Ukraińskim w Przemyślu, które nie ukrywają swojego udziału w niszczeniu ukraińskich pomników w Polsce. W Przemyślu aktywizowały się siły, które nie ukrywają swego złego stosunku do Ukraińców. Polskie radykalnie nastawione osoby, denerwują mogiły żołnierzy UPA na ukraińskim cmentarzu i po prostu czerwono czarne wyszywanki.

Tu (w Polsce) na ulicach biją Ukraińców. Takie wypadki miały miejsce w Kutnie, Warszawie, Bydgoszczy i Rzeszowie. Sytuacja się zaostrza. Dlaczego Polacy zrobili się tak niekoleżeńscy w stosunku do Ukraińców i dlaczego na Ukrainie zaczęli odpowiadać niszczeniem polskich pomników?

W Kijowie pokazują palcem na Warszawę, mówiąc, że to są skutki tego, że polski Sejm rozdmuchał historię wołyńską i nazwał te tragiczne wydarzenia ludobójstwem polskiego narodu. Rada Najwyższa Ukrainy (parlament ukraiński) sprzeciwiła się tej uchwale, ale symetrycznie nie odpowiedziała. Próbowaliśmy wytłumaczyć, że nie trzeba igrać z ogniem.

Polska władza rozwiązuje ręce polskim nacjonalistycznym organizacjom i przymyka oczy na przejawy ksenofobii. Jak powiedział Wołodymyr Wiatrowycz ?W Polsce w ciągu 1,5 roku zniszczono 14 ukraińskich pomników i mogił.?

O tym też wiele razy pisałem u mnie na blogu bezprzesady.com. Kiedyś w 2009 roku po moim wystąpieniu na jakiejś imprezie PSL w Warszawie, gdzie nawoływałem do uznania za bohaterów – Sprawiedliwych Ukraińców, podeszła do mnie Wołynianka z okolic Krzemieńca i powiedziała prosto i jasno, że owszem byli tacy, ale nie było ich znów tak wielu, a naród ten jest przywykły do siły, przemocy i brutalności – i tylko taki język rozumie.
Podała przykład z Rosjanami: Oni nienawidzą Rosjan – mówiła – ale się ich boją, a nas nienawidzą i nami gardzą.
Spytałem się jej dlaczego tak myśli.
Powtórzyła.
Oni rozumieją tylko język siły, jeżeli takiemu ustępujesz on nabiera tylko pewności siebie – nie rozumie dlaczego ustępujesz, bo jest nawykły że to oznaka słabości…tchórzostwa wręcz, a nie kurtuazji i kultury czy też szacunku dla drugiego.

Utkwiły mi te słowa w głowie głęboko i pod tym kątem przyglądałem się przez lata działaniom naszych polityków. Niestety, to się w pełni potwierdza.

Tymczasem Europa budzi się? Potwór z runicznymi znakami SS i swastyką rozpoznany?: Rada Europy przeciw Ukrainie.

Wcześniej:
„…FIFA jednak po meczu Ukrainy z San Marino nie zasypuje ?gruszek w popiele?: Sports Blog: Ukrainian soccer official outlines alleged infractions that ignited FIFA investigation i rozpoczyna oficjalne śledztwo z artykułu: 58 i 65 regulaminu dyscyplinarnego FIFA Dysciplinary Code
Nastąpiło 6 naruszeń:
??a flag of the World War II era SS Galicia division; a banner of Na Dobranich, an alleged right-wing extremist group; a T-shirt with the numbers 88; a group of fans shouting, ?Heil Hitler;? a collective hoot toward Brazilian-born Edmar who plays for the Ukraine team; and the use of pyrotechnics.?
tłum:
?Za naruszenie: Flaga dywizji SS GALIZIEN, Banner ?Na Dobranich?, grupa ekstremistów prawicowych będąca na meczu, koszulki z symbolem 88 (zamaskowany symbol SS), okrzyki wznoszone przez grupę kibiców: ?Heil Hitler?, negatywne emocje skierowane przeciw urodzonemu w Brazylii piłkarzowi grającemu z zespole ukraińskim Edmarowi (rasistowskie zachowania), używanie podczas meczu środków pirotechnicznych.?…”
Źródło: Brutalna ale jednak Prawda; ??zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami?? Zbrodnie UPA.


(screen pochodzi z polmedia.pl)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Czy nasze władze mają biały wywiad?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.