W Lublinie walczą o słowo „Ludobójstwo” – na pomniku poświęconym ofiarom UPA.

Nadesłane zdjęcia przedstawiają pikietę poświęconą obronie słowa „Ludobójstwo” na Obelisku na Skwerze Ofiar Wołynia.
Jak wiadomo wszystkie postępowania IPN w sprawie zbrodni dokonanych przez UPA prowadzone są jako zbrodnie z paragrafu o ludobójstwie.
zdzislaw_koguciuk_nie_pozwolimy_na_kłamstwo_na_Obelisku
Skąd  ta rozbieżność? dlaczego nasi (nasi???) politycy nie chcą uznać prawdy?
Jak widać nie tylko oni…:
„…Pod koniec stycznia Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa proponowane przez inicjatorów budowy pomnika sformułowanie ?ofiarom ludobójstwa” zamienił na ?ofiarom zbrodni?. Podobnego zdania była wojewoda lubelska przewodnicząca pracom Komitetu….”
Źródło: Lubelski protest w sprawie obelisku. ?Ludobójstwo” kontra ?zbrodnia”…
Odczytanie_petycji
Na stronie pisałem o haniebnym działaniu sił w Lublinie które nie chcą prawdy o zbrodni, która spełnia wszelkie znamiona wg. definicji Rafała Lemkina uznanej przez ONZ i ratyfikowanej przez wszystkie praktycznie państwa świata: …o wykreśleniu słowa Ludobójstwo ? Zdzisław Koguciuk. Lublin.

Nie możemy jako Polacy pozwolić na kłamstwo w tej sprawie – bez względu na to jaką opcję polityczną reprezentujemy, gdyż ta sprawy uderza w nasz międzynarodowy wizerunek, wskazuje nas jako naród słaby i ulegający wpływom.
zlozenie_petycji_lublin_koguciuk

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.