W radiu „Olsztyn” o Ludobójstwie.

Mówią: Myron Sycz poseł pochodzenia ukraińskiego PO i Piotr Lisiecki prezes olsztyńskiego koła Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia. Proszę uważnie słuchać…

 Miron Sycz i Piotr Lisiecki: czystka etniczna czy ludobójstwo?

Wydaje się, że Pan poseł nie do końca mówił na temat. Ciągle o jakiś inicjatywach… Cóż to ma wspólnego z rozmową o terminologii mówiącej o zbrodni Ludobójstwa? Sycz zapomina też o tym, że OUN-UPA wymordowało od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy swoich rodaków. I to też było Ludobójstwo na swoim narodzie.
Zapomina o ściśle określonych przesłankach definicji ludobójstwa uznanej przez ONZ. Nie ma tam słowa o tym, że do uznania ludobójstwa jest potrzebny byt państwowy. To nowy „konik” miłośników UPA, podważać uznanie zbrodni za ludobójstwo ponieważ mordercy mordowali nie z polecenia państwa, którego nie było. Pomijając całkowity bezsens tej próby zamydlenia oczu; jak już wspomniałem w definicji ONZ, nie ma nic takiego, na co powołują się owi osobnicy, wierząc chyba w cud, że nikt tego nie sprawdzi.
Wydaje się, że zasadnym jest dla Ukrainy, aby:
zdecydowanie odciąć się od zbrodniarzy, którzy byli na usługach faszyzmu i niemieckiej III Rzeszy. A właśnie nimi byli w większości żołnierze i dowódcy OUN i UPA.
TO odium ich przynależności może w jakiś sposób spłynąć na całą Ukrainę dla niezorientowanych i nie znających prawdy, że była to zaledwie garstka. Dlatego odcięcie się od nich jest tak ważne.

Polecam też:

Miron Sycz poseł z listy PO, wywiad dla zaxid.net

O co chodzi z uchwałą Myrona Sycza? Express Olsztyn wyjaśnia?

Ludobójstwo czy nie? Teorie bez pokrycia?.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “W radiu „Olsztyn” o Ludobójstwie.”

  1. jeżeli do prowadzenia takiego programu zaprasza się syna bandyty z UPA to może do programów o zbrodniach niemieckich zapraszać dzieci esesmanów?

Możliwość komentowania została wyłączona.