Wczorajsza debata organizowana przez Klub Debat UAM i emitowana przez Radio Merkury.

Doskonałe prowadzenie (Maciej Kuczka) i niezwykle ciekawe wprowadzenie to atuty wczorajszej debaty przedstawicieli młodzieży popierającej kandydatów na urząd Prezydenta RP przy Teatrze Polskim w Poznaniu. Debata zgromadziła w przeważającej części młodą publiczność. Szkoda że nie wszyscy reprezentanci byli zbliżeni wiekiem do uczestniczącej aktywnie w debacie młodzieży.
debata

Wstęp omawiający między innymi sytuację na arenie międzynarodowej, wschód: Rosja i Ukraina – w tym przypadku rejon najbardziej nas interesujący – poprowadził dr Tomasz Nakoneczny z Instytutu Wschodniego UAM.

Trzy krótkie fragmenty tego wystąpienia:

Dalej były rozmowy z przedstawicielami młodzieżówek Kandydatów, pytania i odpowiedzi. Całość dostępna na stronach Radia Merkury.
Poniżej kilka fragmentów zarejestrowanych przeze mnie wypowiedzi i zdjęcia ze spotkania.

tomasz_nakoneczny

debata_przerwa

centrum_po-pis

debata_poznan

korwin_ruch_narodowy

korwinowcy
Z ostatniej chwili, kwestia JOW. Projekt ustawy proponowany przez Korwina: „”Obywatele wybierają Sejm na okres 4 lat w głosowaniu powszechnym, równym, bezpośrednim i tajnym w jednomandatowych okręgach wyborczych”.
Jak to się ma do ataku na Kukiza w debacie? Przeczytajcie: Demencja starcza Korwin-Mikkego? A może „zatopienie” kandydata, który miał szansę na II turę?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Wczorajsza debata organizowana przez Klub Debat UAM i emitowana przez Radio Merkury.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.