Wołanie z Wołynia – najnowszy numer.

Zachęcam do zdobycia i nabycia. Dzieło ks Vitolda-Yosifa Kovaliva jest ponadczasowe – utrwalanie postaci historycznych i wspaniałych Polskich Kresów – wielowiekowej historii i tradycji w piśmie jakie jest wydawane – to po prostu wspaniały ślad dla potomnych.
To właśnie ks Yosifa wspomagałem paczkami jak i cały czas wspomagam na różne inne sposoby. Miejmy to w sercu – pomoc dla naszych tam na Wołyniu. Dla Pamięci tego co było.

Wołanie z Wołynia

W numerze o twardym i trudnym życiu na wschodzie, wywózce na Syberię, walce o „bycie” Polakiem i przetrwanie polskości w Kazachstanie – przez Sługę Bożego ks Władysława Bukowińskiego.

ks Władysław Bukowiński

o ks Bukowińskim

Zwyczajna miłość bliźniego

Sztuka:

„A czy znasz ty, bracie młody,
Twoje ziemie, twoje wody…”

„Wokół Napoleona Ordy” (1807-1883), książka Małgorzaty Szejnert „Usypać góry. Historie z Polesia” o Mistrzu nieznanym w Polsce.
Jego „Album widoków historycznych Polski poświęcony Rodakom” to 260 scen z całej Rzeczpospolitej (Litwa, Wołyń, Galicja, Królestwo kongreoswe, Księstwo Poznańskie, i Prusy Zachodnie).

Napoleon Orda

Tekst:
O Przyszłość Sprawy Kresowej – autorstwa Władysława Bukowińskiego w „Na wschodniej rubieży. Jednodniówka Akademickiego Koła Kresowego” (maj 1925r strony: 23-25).

O przyszłość Sprawy Kresowej

O Biskupie Łuckim:
Adolf Piotr Szelążek

Wszystkie te perełki i informacje wyszukał dla nas ks Yosif.

ks Witold Józef Kowalów


z Wołynia o Pomoc

Wołanie z Wołynia nr setny

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.