Wpis z Facebooka – przeciw stereotypom.

Z Facebooka, krótki tekst dobrej znajomej:

Michalina Kulińska
?15 letnia dziewczyna trzyma za rękę swojego 1 rocznego synka. Ludzie nazywają ja dziwką, nikt nie wie, że w wieku 13 lat została ona zgwałcona. Ludzie nazywają kogoś grubym. Nie wiedzą, że może on cierpieć na poważną chorobę, która sprawia że takim jest. Ludzie nazywają starego człowieka brzydkim. Nikt nie wie, że został on poważnie ranny w twarz walcząc za nasz kraj na wojnie. Ludzie nazywają kobietę łysą ale nie wiedzą, że ma raka. Polub to i wklej na swój profil jeżeli jesteś przeciwko zastraszaniu i ogólnym stereotypom. Założę się ze 95% z was tego nie zrobi.”

Kiedyś dostałem maila z opisanym wstrząsającym wyznaniem kobiety która bała się swojej krewnej, jej twarz była zmasakrowana: wycięty nos, blizny, brak oka…
Jej krewna młodo zmarła, ona jako mała dziewczynka chowała się przed nią i bała. Później dowiedziała się, że była ofiarą tortur nacjonalistów ukraińskich, którzy wymordowali całą jej rodzinę.
Jej cudem udało się przeżyć. To skojarzenie pojawiło się kiedy czytałem wpis Michaliny.
Postaram się odnaleźć oryginalny tekst tego maila i wkleję go do materiału.

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.