Wypowiedź prezydenta Izraela; wkrótce niedostępne: ACTA!

Nadesłane z maila: nagrana wypowiedź prezydenta Izraela. Jeszcze mogę ją udostępniać. Wejdzie ACTA i będzie koniec. Pewnie zamkną mnie i innych którzy chcą abyście znali prawdę!

Wolne tłumaczenie z maila na polski:

„Dorzucam linka z fragmentem wypowiedzi w dzienniku telewizyjnym 10
października. Dla ludzi którym się nie chce tłumaczyć wklejam tekst
przetłumaczony, i dołączam filmik.
„Izraelska ekonomia jest w stanie rozkwitu. Izraelscy biznesmeni
inwestują wszędzie na świecie. Izrael może poszczycić się niespotykanym
sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. […] Dla naszego małego kraju jak nasz, to jest naprawdę zadziwiające. Widzę, że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę [pokazuje], że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, [mamy] własności prawie wszędzie.””

Wystawa o Kresach II Rzeczpospolitej. Warszawa; budynek Pasty.

W budynku Pasty w Warszawie siedzibie FPPP i ŚZŻAK, wystawa dotycząca Kresów II Rzeczypospolitej i martyrologii ludności zamieszkującej te tereny. Cenzura obejmująca te wydarzenia w latach rządów PRL, przeniosła się też i na czasy współczesne. ACTA Czytaj dalej Wystawa o Kresach II Rzeczpospolitej. Warszawa; budynek Pasty.

Otwock 68 rocznica powstania 27 WDPAK

Przed 68 laty podjęto decyzję o powstaniu dywizji piechoty AK która broniłaby Polaków przed nacjonalistami UPA i zbliżającym się ze wschodu zagrożeniem. Czytaj dalej Otwock 68 rocznica powstania 27 WDPAK

Porwania dzieci; tragedia z Sosnowca

Tą sprawą szczególnie żyją rodzice naszych małych pociech w całym kraju. Porwanie dziecka przybiera w tym przypadku postać traumy. Aczkolwiek nie można wykluczyć innych możliwości…

Jak podaje internetowa strona:
„Od sześciu dni nieznany jest los półrocznej Madzi z Sosnowca, którą porwano z wózka prowadzonego przez mamę, Katarzynę Waśniewską (22 l.) gdy we wtorek wczesnym wieczorem wracały do domu. W poszukiwania dziecka zaangażowany jest specjalny zespół śledczych z Katowic. 6-miesięcznej dziewczynki szukają też na własną rękę rodzice, ich znajomi, rodzina, mieszkańcy Sosnowca oraz prywatny detektyw Krzysztof Rutkowski

Źródło cytatu: Rodzice PORWANEJ Madzi błagają porywacza…

Tragedia rodziców jest oczywista i zrozumiała. Musimy jednak brać też pod uwagę (oby tak nie było) również i inne możliwości. Dzieciobójstwo, machinacje. Pamiętam sprawę utopienia w Warszawie chłopczyka w wieku przedszkolnym kilka lat temu.
Czy w zeszłym roku znalezione zwłoki dziecka w stawie na Śląsku. Chyba do tej pory nie ustalono jego tożsamości.
Te sprawy są ogromnie trudne i bolesne. Przede wszystkim nie umiem pojąć osób, które chcą skrzywdzić w jakikolwiek sposób bezbronne dziecko. Czy też wykorzystać do jakichkolwiek celów… Dziecko to radość życia nie tylko rodziców, to nadzieja na przyszłość nas wszystkich. Szansa na to, że dziecko w wieku dorosłym zmieni ten świat na lepszy, osiągnie to czego nam nie udało się zrealizować. Będzie lepszym mną. Każda osoba walcząca z tym poglądem, podnosząca rękę na nasze maleństwa daje tym samym dowód głębokiej choroby psychicznej, polegającej na autodestrukcji. Niszczeniu samego siebie, poprzez niszczenie przyszłości w postaci zamachu na dzieci, które są gwarantem zaistnienia tej przyszłości w skali społeczeństwa, czy też świata. Nie mówiąc już o emocjonalnych powiązaniach i uwarunkowaniach.

Ból rodziców jest zrozumiały. Chcę wierzyć, że oni nie mieli nic wspólnego w sensie sprawczym z tą tragedią. W pełni się z nimi solidaryzuję. I życzę odnalezienia córeczki… Całej i zdrowej. Dla rodzica to jest najważniejsze.

Piotrek

Referendum w sprawie ACTA – wyślij i Ty!

Na stronie Interia.pl istnieje możliwość wysłania listu z protestem do swoich posłów (w okręgu).

„Bomba z napisem „ACTA” wybuchła w weekend, gdy hakerzy zaatakowali strony rządowe, prezydenta i parlamentu. Odtąd oburzenie na podjęte w zaciszu rządowych gabinetów decyzje rosło z każdą chwilą. Ludzie wyszli na ulice. By władze usłyszały ich głos.

Z tą samą myślą przygotowaliśmy dla was we współpracy z radiem RMF FM specjalne internetowe referendum: Referendum Tutaj Dzięki niemu możecie nie tylko opowiedzieć się w sprawie ratyfikowania porozumienia ACTA przez Parlament RP, ale także – za pośrednictwem INTERIA.PL – wysłać swoją opinię do parlamentarzystów ze swojego okręgu wyborczego. Rząd kontrowersyjne porozumienie już podpisał, dlatego teraz wszystko zależy właśnie od nich – od tego czy posłowie i senatorowie ratyfikują tę międzynarodową umowę.”

Należy wysyłać maile. Jak podaje interia.pl do tej pory poszło 800 tys (od daty uruchomienia, tj. od 25 stycznia!). To jednak nie koniec. Powinniśmy wszyscy zastanowić się jak doprowadzić do upadku rządu który chciał zniewolić swoich wyborców. Rządu który chce kontrolować nas w sposób całkowity, który chce zabronić nam wszystko i wiedzieć o nas jeszcze więcej.
TO powinien być nasz cel.

Źródło: Posłowie zaskoczeni skalą referendum!

Sondaż: Czy uważasz, że ACTA zagraża wolności internautów?

Interia: Forum o ACTA

Interia.pl od dłuższego czasu promuje głos obywatelski. interia360 to przykład dziennikarstwa obywatelskiego. Warto tam zaglądać.

Piotrek

Demonstracja przeciw ACTA; Poznań

Demonstracja rozpoczęła się o 17.00. Zebrało się około 4-5 tys. osób, które przeszły na Plac Wolności. Tam nastąpiło kilka przemówień, między innymi przemawiał Bartosz Józwiak Prezes UPR, w imieniu Kresowian protest poparłem ja. Czytaj dalej Demonstracja przeciw ACTA; Poznań