Czy to Człowiek, czy polityk?

Takimi słowami w mojej obecności skomentowano dzisiejsze burzliwe wymiany zdań w sejmie…
Wydaje się to bardzo celne… Polityk to ktoś, kogo nie można akceptować jako pełnowartościowego? Jak myślicie? Czas wybrać ludzi którzy nie chcą być politykami… W takim razie kim? Czytaj dalej Czy to Człowiek, czy polityk?

A co z Kresowym Ludobójstwem? Gdzie Ogrody Sprawiedliwych Ukraińców?

Pełen emocji wzruszający list Pani Bożeny o nierówności zbrodni. Są lepiej pamiętane zbrodnie i w ogóle nie pamiętane…:
„W programie II usłyszałam o planowanym koncercie: Czytaj dalej A co z Kresowym Ludobójstwem? Gdzie Ogrody Sprawiedliwych Ukraińców?

Pod konsulatem w Lwowie Jurij Szuchewycz modlił się za duszę Demianiuka

Tak uczcili w Lwowie pamięć zbrodniarza wojennego Demianiuka, który umarł w Niemczech w wieku 92 lat w dniu 17 marca 2012 roku. Demianiuk był strażnikiem w jednym z obozów zagłady podczas II wojny światowej (Treblinka, Sobibór), obwiniano go o zagazowanie co najmniej kilkunastu tysięcy Żydów. Czytaj dalej Pod konsulatem w Lwowie Jurij Szuchewycz modlił się za duszę Demianiuka

Koncert w Gdańsku: „Pieśni Kresów Wschodnich”

Relacja nadesłana z Gdańska. Koncert Kresowy:
Koncert Kresów Wschodnich zgromadził w piątkowy wieczór 23 marca w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku liczne grono wielbicieli śpiewu chóralnego, ale także osoby, które przyszły tu nie tyle z uwagi na piękno tego typu muzyki, ale przede wszystkim z powodu sentymentu do Kresów, swych ziem ojczystych, z nadzieją, że usłyszą (i ujrzą) dawne wspomnienia, utulą swoją tęsknotę. Czytaj dalej Koncert w Gdańsku: „Pieśni Kresów Wschodnich”

Pyrkon 2012; krótkie filmy – komentarze uczestników.

Poza robieniem zdjęć, oglądaniem ciekawych stoisk i spotykaniem znajomych, pytałem się też odwiedzających konwent o wrażenia, o to co się im podobało a także o to w jakich przebraniach i dlaczego akurat w takich postanowili pojawić się na Pyrkonie… Niektóre relacje znajdziecie poniżej: Czytaj dalej Pyrkon 2012; krótkie filmy – komentarze uczestników.

Strona księdza Isakowicza pod dużym obciążeniem sieci.

W wyniku wąskiej przepustowości łączy do serwera ze stroną www.isakowicz.pl i dużej ilości chętnych do jej odwiedzin, na pewien czas w dniu wczorajszym, musiała ona być wyłączona. Obecnie już działa na stronie jest informacja na ten temat: Czytaj dalej Strona księdza Isakowicza pod dużym obciążeniem sieci.