Ułani Ułani … w Poznaniu na Golęcinie…Dziś był dzień otwarty w JW pancernej w Poznaniu na Golęcinie. Już któryś raz z rzędu. Ciężko było zaparkować- tylu chętnych… Akurat zdążyliśmy na pokazy grupy reprezentacyjnej 15 Pułku Ułanów Poznańskich. A więc poniżej kilka filmików:


Czytaj dalej Ułani Ułani … w Poznaniu na Golęcinie…

Państwo „prawa” … zatrzymanie narzeczonej „Starucha”. Pretekst…? Bez Przesady!

„…W ubiegłym tygodniu, w weekend, zdarzyła się rzecz haniebna. Doszło do akcji policji, którą można potraktować jako przykład uderzenia prewencyjnego w środowiska kibicowskie.

W sobotę, nagle, o 6 rano, do domu narzeczonej Piotra Staruchowicza Katarzyny Ceran, wpada ekipa policyjna. Czytaj dalej Państwo „prawa” … zatrzymanie narzeczonej „Starucha”. Pretekst…? Bez Przesady!

Karat Napalm Grupa – POD KRWAWĄ BANDERĄ – RAP.

„Zapal znicz na masowym grobie” Rośnie świadomość prawdy historycznej ten utwór jest tego przykładem. Nasza praca nie idzie na marne. Mimo milczenia mediów i tylko okazyjnych krótkich wzmianek informacja przedziera się podziemnym frontem.
Polecam ten utwór – zawiera wszystko o co walczymy i z czym walczymy.


A tymczasem na Ukrainie nacjonaliści porównują Banderę do Jezusa:

Bandera na miejscu Jezusa podczas Sądu Ostatecznego

Zdjęcie umieszczone na tyle okładki jednej z banderowskich książek.
CO z tym robią katolicy? Czy nie jest to obrazą wiary?
Zbrodniarz porównywany do Syna Bożego miłującego pokój?

Bandera jako Bóg sądzący wrogów Ukrainy: Bóg bandera sądzi


A tymczasem ofiary mówią:
Jedna z relacji świadka na YOUTUBE:

Wiedza…, jaka jest:

I jak mówić o zbrodni skoro grozi za to kara więzienia???

(szczęśliwie: jeszcze tylko na Ukrainie, ale kto wie…)

Ballada o Wołyniu:


list

Film SF – który robi do dziś wrażenie… Dr. Strangelove.

„Dr  Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę” komedia SF na podstawie książki o tym samym tytule napisanej przez pułkownika armii Stanów Zjednoczonych w okresie zimnej wojny („Red Alert” Petera George’a). Czytaj dalej Film SF – który robi do dziś wrażenie… Dr. Strangelove.

Rocznica powstania PPP; 73 lata temu, 27 września 1939 …

Polskie Państwo Podziemne. Co to było? Po co się pojawiło? Być może dla wielu dziś jest to tajemnica…
A więc: była to organizacja nie mająca sobie równych podczas mrocznego konfliktu narodów w zeszłym wieku. Wtedy, kiedy zapanowały Ciemności nad światem, kiedy Złe Moce przejęły kontrolę i rozpoczęły eksterminację narodów, polskie plemię przeciwstawiło się Złu. Stworzono organizację podziemną, działającą w stanie wysokiego ryzyka, partyzancką – Państwo Podziemne. Idee i umiejętności Czarnieckiego znów odżyły. Udoskonalone. Haust wolności przez ostatnie 20 lat niepodległości tak ciężko wywalczonej nie poszedł na marne. Po tylu latach te dwudziestolecie dodało skrzydeł.
Kulejący ale jednak wolni.
Dlatego powstała organizacja jedyna w swoim rodzaju. PPP.
Teraz próbuje się marginalizować, relatywizować, odsuwać to pojęcie jak i wiele innych.
W umysłach młodych ma nie istnieć. TO nic wielkiego, ani cennego. Przecież. Po co o tym pisać i mówić. Polaczki jeszcze się zbuntują. Może dowartościowują przez to pojęcie. Bo przecież byli jedyni którzy dali odpór złej sile w tak zorganizowany sposób.
A więc cisza. Nie mówmy zbyt wiele. Rozbijajmy ich wolę trwania w jedności.
Są zbyt groźni w tej „kupie”…
A więc niszczmy ich poczucie wartości. Rozbijajmy wewnętrznie…
Unieszkodliwiajmy.
Pomysły takie jak ministra Szeremietiewa o stworzeniu armii na modłę Szwajcarii, doskonale zorganizowanej armii partyzanckiej zdolnej pogrzebać wszelkie inne armie należy w zarodku zniszczyć.
Koszt- 35 razy mniejszy niż jakakolwiek armia zawodowa.
35 zawodowych żołnierzy na jednego partyzanta: taka oficjalna skala jest przyjęta przez akademie wojskowe w USA.
A Polacy mają doświadczenie.
Mogą być groźni. Potrafią walczyć. Wiec trzeba wykorzenić ta sztukę.
Ponieważ są zagrożeniem.
Trzeba podrzucać kukułcze jaja – jak offset. Likwidować armię. Demontować. BO to zbyt niezależny naród za bardzo wolny, za dużo potrafią tak od siebie powiedzieć…
Dlatego gnieść, niszczyć w zarodku…

Dlatego tak mało było o tej rocznicy…

Poniżej krótki fragment zapisu audio ze spotkania z min Szeremietiewem:

Uzupełnienie o offsecie:

NIK krytykuje offset

Rocznica powstania PPP

http://www.fanklubcichociemni.pl/

Pamiętajmy; ponieważ kiedy zapomnimy – przestaniemy istnieć jako naród… będziemy tylko zbiorowiskiem zagubionych, samotnych jednostek, walczących o przetrwanie – i pieniądze. Pamięć zaginie… Czegoś zabraknie. Także wzajemnego szacunku. Kraj, miejsce geograficzne, w którym żyjemy przestanie być ważne dla takich osób. A to wiele zmieni…

„Nasi” są dobrymi pilotami – ale jak długo?

Problem polega na tym, że nie ma pieniędzy na takie szkolenia które są w stanie zapewnić odpowiednie doświadczenie pilotom… I będzie coraz gorzej ponieważ MON jest demontowany coraz sprawniej…

A szkoda…, kto teraz wyszkoli takich pilotów?:
„…W 1996 roku w podobnych tarapatach jak kpt. Tadeusz Wrona i kpt. Jerzy Szwarc znalazła się dwuosobowa załoga wojskowego szturmowca Su-22. Niedługo po starcie z lotniska w Mirosławcu (przy którym w 2008 r. rozbiła się transportowa CASA) okazało się, że od maszyny odpadło jedno z dwóch tylnych kół. Pilot – choć mógł się katapultować – postanowił jednak wylądować, by uratować maszynę…”
Cytat pochodzi z: Wojskowy Su – 22 ląduje bez podwozia

Polecam też w temacie blog Pana Romualda Szeremietiewa: szeremietiew.box.pl , którego mam przyjemność znać osobiście i podzielać razem z nim wiele punktów widzenia…

Rondo im. żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu

Informacja z maila:

Nadanie nazwy rondu imienia ?Żołnierzy Wyklętych” we Wrocławiu

„Rondo imienia „Żołnierzy Wyklętych” w naszym mieście jest uhonorowaniem pamięci o wybitnych Polakach i patriotach, obrońcach prawdy, a nade wszystko orędownikach wartości najwyższych – wolności i godności. Jest to jednocześnie podziękowanie wielkim bohaterom, ludziom niezłomnej energii i odwagi, za lata wiernej służby Ojczyźnie, za oddanie, jakiego przykłady trudno dziś znaleźć. Jest to także zachęta, zwłaszcza dla najmłodszego pokolenia Polaków, do poznawania dorobku oraz pielęgnowania pamięci o tradycjach i ideałach narodowego oręża.”
Źródło cytatu: Rondo ?Żołnierzy Wyklętych”

Rondo u zbiegu ulic Gajowickiej, Zaporoskiej i Szczęśliwej będzie miało imię Żołnierzy Wyklętych.

Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN serdecznie zaprasza wszystkich członków, przyjaciół, sympatyków na uroczystości w dniu 3.10.2012, godz. 14.00. Mieliśmy wszyscy swój udział w tym, że doszło do tego wydarzenia. Niech będzie nas jak najwięcej, mimo trudnej godziny. Proszę o informację o tym wydarzeniu w swoich środowiskach.

Pozdrawiam
Ilona Gosiewska
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN

Szalona przyroda; burze i wichury, trąby powietrzne – zmienia się klimat. Dlaczego?


Powodem jesteśmy my sami. Ingerencja w naturę robi swoje. Lata zaśmiecania atmosfery, pseudo ruchy w kierunku polepszenia sytuacji z odpadami topionymi gdzie popadnie, brak nauczania ekologicznego (tego prawdziwego, a nie obrony żabek w jakiejś dolince) – i mamy efekty…
Ocieplenie klimatu … Czytaj dalej Szalona przyroda; burze i wichury, trąby powietrzne – zmienia się klimat. Dlaczego?

Festungsfront O-W-B (MRU) – PzW 706Obiekt osłaniający dzieło inżynieryjne jaz wodny 714 przy jeziorze Paklicko Wielkie w systemie umocnień Festungsfront Oder-Warthe-Bogen. Obiekt wysadzony po wojnie. Kilka zdjęć obecnego jego stanu.
Czytaj dalej Festungsfront O-W-B (MRU) – PzW 706