Łamanie praw człowieka na Ukrainie? Uchodźcy w tarapatach.

Przygarniamy Ukraińców uciekających z państwa ogarniętego wojną. A co robią sami Ukraińcy z takimi?
W materiale na Onecie tłumaczonym z „Der Spiegel” dowiadujemy się, że pięknie tam nie mają. Może nie tak jak w Turcji… ale niewiele lepiej…

„…W jego snach wciąż powracają obrazy z Ukrainy, kraju, w którym utkwił na długi czas i który nazywa „piekłem”. Patrzy na podłogę. – Jest ciężko ? mówi….” – to słowa jednego z uchodźców przetrzymywanego na Ukrainie. Mówi że został obrabowany, pobity i uwięziony przez Ukraińców. Mowa jest również o torturach…Elektrowstrząsy, bicie, głodówka – jak zwierzęta… Czytaj dalej Łamanie praw człowieka na Ukrainie? Uchodźcy w tarapatach.

Porażka w reformie szkolnictwa zawodowego.

Jak donosi „Gazeta Prawna” – reformy w szkolnictwie to fikcja: „Zamiast przygotować zmiany, resort edukacji odbija piłeczkę z pracodawcami.”

Cały czas za mało techników, a w technikach za mało praktyk. Młodzież nie odnajduje się w pracy. Skarżą się pracodawcy.

Za: Reforma w szkolnictwie zawodowym zakończyła się porażką. Wszelkie zmiany to tylko pozory

Komorowski w Japonii – kupa śmiechu?: „Chodź Szogunie”.

Jak donosi TV Republika – był ubaw… Prezydent Komorowski nazwał szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja słowami: „Chodź, szogunie”. Poza tym wszedł na podest, na który nie powinien wchodzić.
Cóż…
Prezydent „wszystkich” Polaków…
Trzeba by dokładnie policzyć…

Na podstawie: Wizyta prezydenta Komorowskiego w Japonii pod znakiem gaf

Kto zabił Niemcowa? Opozycjonista zatrzelony w Moskwie.

Sześć strzałów – cztery w plecy. Komu przeszkadzał? Czy tak prowadzi się politykę w Rosji? Kiedyś usłyszałem od kogoś kto często tam bywa, często rozmawia z Rosjanami, Ukraińcami – zna doskonale te języki.
Powiedział: tego nie da się opanować. Te narody, żyły w przemocy, powstawały w przemocy. Przemoc jest ich duchem.
Nie wierzę w to. Wierzę, że każdy ma swoją wolę. Każdy może zdecydować jaką drogą pójdzie i czego posłucha. Czy duchów przeszłości, czy też chęci życia i dawania takiej możliwości innym… Czytaj dalej Kto zabił Niemcowa? Opozycjonista zatrzelony w Moskwie.

Żołnierze Wyklęci – Poznań 2015.

W Poznaniu odbędą się obchody święta narodowego tych, którzy nie chcieli polskich komunistów u władzy. Do tej pory robi się wszystko aby ich zmarginalizować – za dużo jeszcze komunistów jest u władzy…

Brak w Polsce odcięcia się od władz komunistycznych tak jak miało to miejsce w Czechach czy w Niemczech;
doprowadziło to do kuriozum; chroni się nawet pamięć o zbrodniarzach komunizmu w naszym kraju.
IPN_Plakat_Retrospektywa_2015
Czytaj dalej Żołnierze Wyklęci – Poznań 2015.

Manipulacja medialna. O wyroku Matki Kurki.

Dziś w „Głosie Wielkopolskim” czytam o wyroku, jaka to sprawiedliwość się stała. Że skazano blogera.
Jednak nie znajduję informacji, że spośród 3 zarzutów, tak naprawdę skazano go tylko za słowa „hiena cmentarna„, a za inne:
…uniewinniając blogera od dwóch z trzech zarzutów stawianych przez Jerzego Owsiaka. Sąd stwierdził wtedy, że Matka Kurka pisząc o WOŚP i Owsiaku, opierał się na faktach…
To jak to jest z tymi mediami. Mówi się połowiczne prawdy?

W linku poniżej macie szanowni Czytelnicy pełną informację – nie od zawodowego dziennikarza – po takim nie spodziewajcie się CAŁEJ prawdy…

Jest prawomocny wyrok. Matka Kurka pisał prawdę o Owsiaku

„USA musi zaatakować Rosję” – (?) Materiał dyskusyjny? A może …

Znalazłem dla Was drodzy Czytelnicy przy pomocy kolegi Wojtka materiał, który tylko tytularnie wydaje się absurdem. Szczególnie po ostatnich moich rozmowach z Ukraińcami, mającymi bardzo podobny punkt widzenia…

Niemniej zapraszam do przeczytania i analizy artykułu.
Czytaj dalej „USA musi zaatakować Rosję” – (?) Materiał dyskusyjny? A może …

Lex Nostra walczy. Fax którego nie było.

Mail od Fundacji Lex Nostra:

Szanowni Państwo!

Wydaje nam się, że sędzia – stojący przecież na straży prawa i porządku – powinien bezwzględnie przestrzegać procedur określających jego pracę. Musi więc dotrzymywać wyznaczonych prawem terminów czy nie dopuszczać do konfliktu interesów. Jak się okazuje, nic bardziej błędnego.

Okazuje się, że zasady, którymi kierują się sędziowie bywają nie dość, że bardzo płynne, to jeszcze oderwane od rzeczywistości. Tak jak w tym przypadku. Zapraszam do lektury: Czytaj dalej Lex Nostra walczy. Fax którego nie było.