An Interview with Polish Reverend Tadeusz Isakowicz-Zaleski about Ukraine’s Far-Right Nationalists

Na prośbę księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego (At the request of Father Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Armenian, whose family was killed in Genocide).
Cytadela Pamięć o Pomordowanych na Kresach -  Stasia Czytaj dalej An Interview with Polish Reverend Tadeusz Isakowicz-Zaleski about Ukraine’s Far-Right Nationalists

Co to jest suma gwarancyjna? Ofiary wypadków bywają podwójnie poszkodowane…

Okazuje się, że suma gwarancyjna przeznaczona na wypłatę odszkodowań dla ofiar wypadków może się skończyć, a wtedy nie ma środków na wypłatę rent. I pieniądze obiecane przez firmę ubezpieczeniową przestają płynąć. Poznański prawnik Zbigniew Karasiewicz mówi o możliwości wprowadzenia zapisu do ustawy, który mógłby zapobiec przerwaniu wypłat. Do tej pory firmy ubezpieczeniowe nie mają OBOWIĄZKU informowania o wyczerpywaniu się puli gwarancyjnej (obecnie 5 mln Euro). W przypadku, Czytaj dalej Co to jest suma gwarancyjna? Ofiary wypadków bywają podwójnie poszkodowane…

Wojna oligarchów – Ukraina w kropce.

Te informacje potwierdzał jeden z moich znajomych Ukraińców już jakiś czas temu. W natłoku wielu spraw nie śledziłem szczególnie wydarzeń z tym związanych. Zajmowałem się min. zbieraniem pomocy dla Polaków przesiedlonych z Doniecka. Czy też działaniami związanymi z wyborami do rad osiedli. I chociażby dalszym szkoleniem strzeleckim – skoro na nasz rząd i armię nie ma co liczyć w tym zakresie.

W każdym razie informacja znaleziona w sieci potwierdza je. Oligarchowie wykrajają sobie kawałki Ukrainy aby nimi zarządzać. Około miesiąca temu usłyszałem z ust znajomego Ukraińca informację że Kołomojski wprost pragnie stworzyć swoją republikę w granicach Ukrainy. Czytaj dalej Wojna oligarchów – Ukraina w kropce.

Orange nie działała – dlaczego? Atak hybrydowy…

Cytat:
„…przychyliłbym się tej opinii o której wcześniej rozmawialiśmy czyli celowemu wyłączaniu sieci przez przejeżdżające oddziały amerykańskie. Po zdjęciach zamieszczanych w Internecie i na migawkach z mediów widać, że są to jednostki odpowiedzialne za łączność. Zatem nie tylko tę łączność wojsku zapewniają , ale jeśli zajdzie taka potrzeba tą łączność po prostu wyłączają….”
[ekspert od bezpieczeństwa systemów telekomunikacyjnych z wojsk łączności i informatyki emerytowany pułkownik Ryszard Markowski]

Całość: US Army wyłączyła sieć Orange w Polsce? Czy Orange uległ atakowi hybrydowemu?

Wyścigi po poznańsku; brawura kierowców kosztuje życie.

Ostatnio czytuję dość często „Głos”. Są tam czasami materiały tendencyjne – „pisane pod publiczkę”, szczególnie dotyczące polityki międzynarodowej. O ile ktoś nie orientuje się zbyt dobrze w zagadnieniach, o tyle nie ma punktu odniesienia. Jednak osoby, które interesują się polityką, czytują portale obcojęzyczne są w stanie wyłapać sztampowe, tendencyjne komentarze (głównie jak zauważyłem dotyczy to komentarzy dotyczących konfliktu na Ukrainie – mam sporo znajomych za wschodnią granicą i otrzymuję nierzadko zupełnie inne informacje, niż te które są publikowane w polskim mainstreamie. Dodam, informacje docierające również i od Ukraińców mieszkających na zachodzie Ukrainy, nie tylko z trenów opanowanych przez pro-rosyjskie oddziały ludowe). Przykładem zupełnie innego widzenia niż mainstream w Polsce jest materiał: Czas skończyć ten obłęd wojenny .
Jednak jeżeli chodzi o Poznań, tutaj „Głos” jest niezawodny i „daje radę” z informacjami bieżącymi.
Wstrząsnęła mną informacja o piratach drogowych prawdopodobnie ścigających się na Wierzbięcicach – ulicy w centrum Poznania (niedaleko pomnik Powstańców Wielkopolskich). Efektem tego pościgu była ofiara śmiertelna, przypadkowy przechodzień.
Poniżej fotografia dwóch numerów „Głosu” w których znalazły się materiały omawiające ten wypadek.
glos
Czytaj dalej Wyścigi po poznańsku; brawura kierowców kosztuje życie.

W Poznaniu padają brzydkie słowa z ust radnego PO.

Radny Tomasz Lipiński pokazuje że umie posługiwać się wulgaryzmami ponoć tylko „…od wielkiego dzwonu…” czytamy na stronie 9-tej „Głosu”.
Cóż takiego powiedział? W kontekście meczu piłki nożnej z zespołem Legii:
Jeden jest mistrz Polski, jedna k…a w Polsce jest…mistrzem jest Kolejorz, a tą k…ą Legia jest
gloswielkopolski_artykul
PO lubiło zarzucać Kibolom brzydkie zachowanie i brak kultury. Sobie nie zarzuca. Nie wyrzuca i nie wyciąga konsekwencji. Jak to było w Orwellu?: „Są równi i równiejsi
Tak to już jest rządzący mogą wszystko i im uchodzi płazem.
Tymczasem taki tekst może zostać odebrany przez chuliganów z Warszawy jako prowokacja nad którą nie będą się zastanawiać kto i po co ją powiedział.
Szkoda, że są ludzie którzy wbijają szpilki w to co buduje się miedzy kibolami. Jakiś rodzaj zrozumienia siebie, pewnego złagodzenia zachowań i swoistego rodzaju honorowych postępowań. Czegoś innego niż było dotychczas – a także marginalizowania zachowań chuligańskich i niezgodnych z prawem.
Jaki przykład daje radny z partii rządzącej?

Rejestracja podpisów Kandydata na Prezydenta RP – Pawła Kukiza.

Gorąca relacja spod siedziby PKW – rejestracja podpisów dla kandydata na prezydenta Pawła Kukiza.
Garść fotografii, które zrobiliśmy aby się zintegrować we wspólnej walce o JOW-y.
Idzie nowe szeroką ławą…
DSCF5018[1]
Czytaj dalej Rejestracja podpisów Kandydata na Prezydenta RP – Pawła Kukiza.

Po co pisać, po co mówić, po co… myśleć? Bez Przesady.

Przez ostatnich kilka lat zdarzyło się, że różne osoby zadawały mi pytanie o cel i sens prowadzenia blogu. Szczególnie w takiej dość specyficznej formie, jaką jest bezprzesady.com.
Przypadek sprawił, że moje spostrzeżenia dotyczące świata, pojawiły się w takiej formie. Chęć powiedzenia jak najszerszej grupie osób żyjących w Polsce i nie tylko o zbrodni dokonanej na Polakach przez OUN-UPA była determinantem i katalizatorem pierwotnym moich działań. Później pojawił się pomysł, że przecież tak ciekawa i dająca wielkie możliwości domena może pozwolić na teksty o najprzeróżniejszych tematycznie problemach czy też spostrzeżeniach.

Radwanowice
Radwanowice
(foto: Emilia Szelągowska)
Czytaj dalej Po co pisać, po co mówić, po co… myśleć? Bez Przesady.

Osiedlowe place zabaw, a kupy psów…

Dziś, w ostatni dzień kampanii po kolejnych owocnych rozmowach okazuje się, że dwoma niekwestionowanymi problemami naszego osiedla są niesprzątane kupy psów, oraz nieogrodzone place zabaw.
Wygląda jednak na to, że jest to zbyt poważne wyzwanie dla obecnej rady.

Czy wyobrażacie sobie, że dziś jednym z najpoważniejszych wyzwań dzieci i ich rodziców podczas zabaw na ?placu zabaw? nie jest dylemat, w jaką zabawę czy grę zagrać tylko, co zrobić by podczas zabawy nie wdepnąć w ani jedną psią kupę. Nieodpowiedzialność ludzi przekroczyła już wszelkie granice, być może, jednak zwierzę dla niektórych to zbyt wielkie wyzwanie. Czytaj dalej Osiedlowe place zabaw, a kupy psów…

Idzie Nowe – wybory do Rad Osiedli. Poznań Grunwald-Południe.

Dlaczego mamy stawiać na 18-latków?
Dlatego, że mają dynamikę, potrafią nawiązać kontakt z rówieśnikami, są naszą nadzieją na przyszłość, a przede wszystkim dlatego, że w ogóle im się chce. W obecnym czasie, kiedy prawie wszystko koncentruje się na wyścigu szczurów, zdobywaniu pieniędzy, jakikolwiek objaw działań społecznikowskich jest godny poparcia i polecenia.

Jeżeli w rozmowach z młodymi dowiadujemy się, że mają „zlew” na wybory bo np. ojciec pracuje w Norwegii – i ma „hajc” niewyobrażalny no i na co mu angażowanie się w cokolwiek, lub na prośbę o pójście na wybory do rad słyszymy z ust młodej osoby: że nie ma czasu, „…a tak w ogóle to po co ta heca?…” Tym bardziej ceńmy młodego człowieka który pomimo takiego nastawienia swoich kolegów i koleżanek podejmuje się poświęcić swój wolny czas w imię działań społecznikowskich.
Szymon od młodych lat pomagał w opiece nad niepełnosprawnymi intelektualnie członkami zespołu „Promyk” Czytaj dalej Idzie Nowe – wybory do Rad Osiedli. Poznań Grunwald-Południe.