Tolerancja – znów wraca.

Tolerancja?
A może chodzi o przywileje? Tak mi wychodzi z retoryki LGBT.
W Polsce nigdy nie prześladowano gejów. W Anglii np karano za homoseksualizm więzieniem.
Środowisko LGBT próbuje pod pretekstem domniemanych …jakiś prześladowań (które jeżeli w ogóle jakiekolwiek zaistniały to zostały raczej sprowokowane przez zachowanie ich samych – agresywne ataki na kościół, na społeczeństwo hetero, ciągłe wrzaski wywołujące przysłowiowego „wilka z lasu”).
Odnoszę wrażenie że ich jedynym celem jest sprowokowanie reakcji negatywnej. BO gdyby nie to to nikt by o nich nie wiedział.
Kalkulują, że w końcu kogoś to wkurzy i ktoś z nich dostanie po buzi, a oni będą mogli to wykorzystać.
Politycznie.

W Polsce te grupy były zawsze tolerowane .
I sobie w cichości egzystowały. Oczywista zawsze jakiś margines był. Ale nie taki jak gdziekolwiek indziej.
Miałem paru kolegów homo – każdy z nich chciał być anonimowy i podkreślał że chce zostawić to dla siebie, że to co robi się w łóżku nie powinno interesować nikogo.
Tolerancja – to tolerowanie, nie stawianie na piedestale. To się chyba komuś myli. A może nie?

definicja tolerancji

kilka linków…totalnie bez komentarza.

Zapraszam:
Miller zdradza nową taktykę totalnej opozycji. Zablokować unijne pieniądze dla Polski, by nie starczyło na 500 plus – „Trzeba zdefiniować kilka problemów, które sieją największe spustoszenie w świadomości naszego społeczeństwa i tym zacząć grać. Bo jeśli ciągle mówimy trzeba odsunąć PiS od władzy, to ludzie wzruszają ramionami i mówią: „a dlaczego? Przecież nam jest dobrze”. Bo to jest tylko pierwsza część zdania. Potrzebna jest jeszcze druga. Na przykład: „bo Polska nie dostanie pieniędzy z UE i nie starczy na 500 plus” – powiedział w TVN24 wybrany właśnie na europosła polityk Koalicji Europejskiej.

wp.pl: Wybory do Europarlamentu 2019. Zdecydowane zwycięstwo Koalicji Europejskiej… w więzieniach
Wybory do Europarlamentu 2019. „PO kolejny raz zmiażdżyła konkurencję w aresztach i zakładach karnych” …Okazuje się, że np. w znanym warszawskim Areszcie Śledczym Białołęka, Koalicja Europejska zdobyła aż 67.9 proc. głosów. Daleko za komitetem ugrupowań opozycyjnych znalazła się Wiosna Roberta Biedronia (7.7 proc.). Prawo i Sprawiedliwość zajęło dopiero 3 miejsce (7,4 proc.). Na czwartym był Kukiz’15 (5,7 proc.), a na piątym Konfederacja (5,6 proc.)….

Rafał Ziemkiewicz: Każdy głos oddany na Koalicję Europejską to głos przeciwko Polsce! Każdy głos oddany na KE to głos przeciwko Polsce, nie ukrywajmy tego. Oparcie całej kampanii wyborczej na zebraniu wszystkich, którzy nie są z PiS-u raczej nie daje wizji, strategii, rozwiązań. Trzeba przynajmniej udawać, że o coś chodzi – stwierdził.

Portal Lisa atakuje Zofię Klepacką. Apelują o jej odwołanie z kadry, piszą o Holokauście

Tej hańby żadna wojna z Rosją nie usprawiedliwia! Ukraiński parlament uczcił minutą ciszy kata Polaków

Za Zofią

Z jedną z nagrodzonych osób szczególnie blisko i długo rozmawiałem – jeszcze przy obiedzie. Zofia Noceti-Klepacka opowiadała mi o pasji pomagania ludziom, nie tylko samej licytacji medalu dla dziewczynki potrzebującej pomocy, ale też i starszym osobom, także wysyłaniu darów na Kresy do Polaków.
Wspaniałe w tym wszystkim jest to, że są osoby, które mimo bycia wizytówką Polski na arenie międzynarodowego sportu, są też tak wrażliwe i wyczulone na potrzeby i prośby innych…
To była wspaniała impreza i wspaniała rozmowa.
Dzięki Zofiu!

dwie Polski

Płaca minimalna w przyszłym roku

Minimalna stawka godzinowa PO nie wprowadziło wprowadził PiS

Deutsche Welle:Unijne dane o sytuacji gospodarczej. Polska prymusem…PRYMUSI: POLSKA I WĘGRY
Największą stopę wzrostu – 4,2 proc.- wykazuje Polska, czyli akurat kraj przeciwko któremu toczy się unijne postępowanie ws. naruszania zasad praworządności. Także Węgry, których premierowi zarzuca się, że zagraża demokracji, mogą wykazać się prognozą wzrostu na poziomie 3,7 proc. Wobec takich perspektyw gospodarczych kampania wyborcza w tych krajach powinna być prawdziwą przyjemnością.


Foto ilustrujące wynik wyborów do europarlamentu w gminach – 82% gmin głosowało na partię rządzącą w całej Polsce. To już nie jest podział Polski na pół, jak usiłują to wmówić Polakom niektórzy politycy PO.

Tajemnicze miejsca: schrony, bunkry, pomieszczenia…

Ile jest takich miejsc w Polsce?
Pamiętacie sprawę pociągu? Złotego ponoć? Od razu znaleźli się chętni do podziału poza granicami Polski…

Bunkier, a w nim ciężarówki. Kolejne odkrycie z czasów II wojny światowej, tym razem w Kamiennej Górze

Tajemnicze klatki schodowe i odkryte pomieszczenia

I inna kwestia: szczątki żołnierzy, być może wielu z nich było uznawanych za zaginionych. Ilu takich polskich żołnierzy „zaginęło” w ZSRR?
Od zakończenia wojny kości walały się w bunkrze w Sycowicach

Kto zyskał na porażce Koalicji?

Jak pisałem głównie SLD.
Potwierdza to też jeden z portali, polecam materiał (cytat w linku): Podczas wyborów do PE w 2014 r. ugrupowania tworzące obecnie Koalicję Europejską wprowadziły razem 28 eurodeputowanych. W 2019 r. KE uzyskała 22 mandaty. Proporcjonalnie najwięcej zyskał SLD, utrzymując 5 europosłów, czyli tyle ile w roku 2014. Najwięcej straciła PO…
Czytaj dalej Kto zyskał na porażce Koalicji?

Eurowybory 2019 – co mówią nam wyniki?

Przede wszystkim nie pojmuję jak ludzie mogą głosować na byłych władców z krainy PRL-u i znienawidzonej PZPR.
Przecież każdemu z nas (roczniki z PRL-u) śni się po nocach stan wojenny, strajki, brak czegokolwiek na półkach (poza octem), kolejki do mięsnego o 4 rano (stałem w takich). Na pewno aparatczyki z PZPR nie musieli stać w kolejkach, ponadto byli odpowiedzialni za zbrodnie systemu.
A więc kto na nich głosuje??? Tylko ich poplecznicy? Czy ludzie którzy już całkiem rozum potracili?
Pytanie dlaczego go utracili… Czytaj dalej Eurowybory 2019 – co mówią nam wyniki?

Wywiad z niemieckim politykiem: Wolfgang Schäuble: Polacy nie potrzebują niemieckiego nauczyciela.

Wywiad odwracający zupełnie spojrzenie na politykę PiS dyktowaną przez ich konkurentów i opozycjonistów z Koalicji.
Mówi to wszystko polityk niemiecki, na łamach Rzeczpospolitej, którą trudno podejrzewać o pismo pro- pisowskie.

Fragment:
„…Kandydat Europejskiej Partii Ludowej na szefa Komisji Europejskiej, Manfred Weber, jest, jak pan wie, przeciwny Nord Stream 2 […]osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem projektu, który nie budzi zaufania krajów, które są naszymi przyjaciółmi i są położone między nami a Rosją. Powinniśmy unikać działania w izolacji, wbrew przytłaczającej większości krajów Unii…”

Całość: Wolfgang Schäuble: Polacy nie potrzebują niemieckiego nauczyciela

Problemem Czytaj dalej Wywiad z niemieckim politykiem: Wolfgang Schäuble: Polacy nie potrzebują niemieckiego nauczyciela.

Wikipedia usuwa informacje o żydowskim pochodzeniu kolaborantów.

Szokujące doniesienia na ten temat:

Wikipedia usuwa wzmianki o żydowskim pochodzeniu kolaborantów – Także w przypadku holenderskiej Żydówki Ans van Dijk administrator Jayjg usunął informację, że była Żydówką i wpisał narodowość holenderską. Van Dijk zdradziła Żydów w Niemczech i jako jedyna holenderska kobieta została stracona za działalność wojenną.

Zmiany dokonano m.in. w przypadku dwóch Żydów Chaima Rumkowskiego i Mojżesza Merina. Oboje są uważani za kolaborantów – Wikipedia uznała jednak, że usunie wzmiankę o „polskich Żydach” i zostawi informację o tym, że byli Polakami.

Czy to nie jest manipulacja?