Dlaczego to się nie udaje? Silniki przyszłości są…

…przeszłością. Ktoś jest wielkim hipokrytą. Pół świata mówi o ekologii, dzieci zbierają śmieci zatrwożone zaśmiecaniem świata, tymczasem silniki spalinowe rządzą. Cały czas. I nie chodzi tutaj o samochody.

Sprawdźcie ile spala paliwa drobnicowiec, masowiec lub odrzutowiec pasażerski. Nie szuka się alternatywy. Może inaczej – alternatywa jest znana i gdyby położyło się trochę pieniędzy na jej dopracowanie i zmusiło do wdrożenia wszystkie państwa – świat może byłby uratowany. Ale co by się stało z potęgami petro-dolarowymi? Upadłyby. Grupa super-bogaczy straciłaby dopływ środków swojego bogactwa. Powiązani z politykami, władzami, rządami – kontrolują sytuację. Teoria spiskowa? Może ktoś tak właśnie ochrzcił tą teorię aby ją zdyskredytować. Ekologia? Udawana w wykonaniu możnych tego świata. Oni chcą żyć na jak najwyższym poziomi – do końca swojego życia. A co po nich, a niechby i nawet koniec świata. W końcu ich już nie będzie. Taka filozofia jak podejrzewam przyświeca całkiem sporej rzeszy ludzkiej. Dlatego jest jak jest. Jakie ludzkość ma szanse? Dopóki nie będziemy prawdziwie rządzić demokratycznie na świecie – nie widzę światełka w tunelu. Systemy zarządzania ludźmi są tak skonstruowane i oparte o systemy polityczne, że nie ma na to najmniejszych szans. Emocje są wygrywane aby angażować ludzi, których potencjał mógłby być wykorzystany w wielu innych prawdziwie pro-ekologicznych celach na bezproduktywną walkę polityczną chociażby. Program podboju kosmosu wygaszono. Z roku na rok. Głębiny morskie – machnięto ręką. Ludzkość sama sobie gotuje zgubę i zagładę.

Poniżej: ciekawy programik pokazujący alternatywy dla silników konwencjonalnych i wyjaśniający poniekąd dlaczego to nadal tylko teoria… sprawdźcie czy faktycznie jest jak w programie. Ja pamiętam taki program Sonda -gdzie już w latach 80-tych pokazywano silnik wodorowy z możliwością zastosowania w motoryzacji. I co? przez 30 lat tyle laboratoriów naukowych budujących takie cudowne rzeczy nie było w stanie wyprodukować prototypu ogólnego zastosowania???

Popatrzcie:

i pomyślcie…

I na koniec temat ekologiczny [niby] się przewija, ale co z tego? Nawet gdyby wszystkie samochody osobowe stały się eko – zostają tak jak pisałem powyżej transportowce morskie, samoloty…

Ciekawostka: Wycieczkowiec Norwegian Breakaway (o pojemności brutto 146 600) spala taką ilość paliwa: 269,52 ton na dobę (tylko silniki główne) .

Źródło: https://www.portalmorski.pl/stocznie-statki/36045-norwegian-getaway-fakty-liczby-ciekawostki

Screen do wpisu – źródło: https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20191129STO67756/emisje-z-samolotow-i-statkow-fakty-i-liczby-infografika

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.