FIFA reaguje na nazistowskie okrzyki na Ukrainie.

screen-champion
(screen ze strony: http://www.champion.com.ua)


FIFA rozpoczęła sprawę – przeciw nacjonalistom ukraińskim po meczu Ukraina-Serbia.
W linku zawarty jest krótki amatorski filmik.

Kiedy dostrzegą w końcu ten problem nasi politycy, którzy bezrozumnie klepią prezydenta Poroszenkę – nie próbując w żaden sposób wpłynąć na niego, aby on wpłynął (jako prezydent Ukrainy) na to, co dzieje się w temacie gloryfikacji nacjonalizmu na Ukrainie.
Winę za to ponoszą wszyscy nasi politycy od lewa do prawa, którzy przez ostatnie 25 lat nie reagowali na symptomy, pomniki, inne informacje i relacje od lat docierające do naszego kraju.

Konsekwencje wprowadzenia ustawy chroniącej gloryfikację UPA przynoszą efekty.
Wszystko to woda na młyn Putina. Tym chętniej będą budowane mosty między Rosją, Ukrainą a wszystkimi państwami, które wspierają Ukrainę w tej formie w jakiej obecnie ona istnieje – jaki się ona kraj, gdzie możliwe jest (zakazane na całym świecie) upublicznianie symboliki nazistowskiej, jawne demonstrowanie sympatii dla zbrodniczej ideologii, co więcej obnoszenie się z tym jak najbardziej oficjalnie na terenie CAŁEJ UKRAINY.
Jest to godne pożałowania!

Coraz częściej na arenie międzynarodowej jest to dostrzegane:

FIFA wszczęła postępowanie w sprawie incydentu na stadionie w Charkowie, gdzie podczas meczu Ukraina Serbia, w 88 minucie spotkania, miejscowi kibice skandowali rymowankę: ?Sieg Heil Rudolf Hess ? Hitlerjugend SS?.

Inny link sprzed kilku lat: Nastąpiło 6 naruszeń:
a flag of the World War II era SS Galicia division; a banner of Na Dobranich, an alleged right-wing extremist group; a T-shirt with the numbers 88; a group of fans shouting, ?Heil Hitler;? a collective hoot toward Brazilian-born Edmar who plays for the Ukraine team; and the use of pyrotechnics.?
tłum:
?Za naruszenie: Flaga dywizji SS GALIZIEN…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “FIFA reaguje na nazistowskie okrzyki na Ukrainie.”

  1. „Winę za to ponoszą wszyscy nasi politycy od lewa do prawa, którzy przez ostatnie 25 lat nie reagowali na symptomy, pomniki, inne informacje i relacje od lat docierające do naszego kraju.”
    przecież oni to cały czas popierali pierwszy pomnik rezunów z UPA powstał w Polsce, odsłonięty przez zdrajców z „Solidarności”, dopiero wiele lat później banderyzm odtworzył się na terenie Ukrainy, a i to dzięki poparciu polityków z dzisiejszych PO i PiS, bez poparcia sowietów z „Solidarności” dziś by nie było banderyzmu na Ukrainie, a jeśli już to jako nieistotny margines
    o wybitnym wkładzie byłego sowieckiego politruka Kaczyńskiego w banderowski przewrót na Majdanie też się nie słyszało? o szkoleniu bojówek „Prawego Sektora” w Legionowie (to już PO) też nie?
    o formacjach polskojęzycznych najemników walczących (czy raczej mordujących cywili) w Donbasie też nie? to członkowie PO i PiS wychowani w duchu Stepana Bandery, często pochodzenia ukraińskiego, nie żadni Polacy oczywiście, bo sowietów z „Solidarności” nie nazywa się Polakami, to zdrajcy i degeneraci

Możliwość komentowania została wyłączona.