Jak przeżyć w oblężonym mieście? OT. Survival.


Materiał, który swego czasu tłumaczyłem w części, o przetrwaniu bośniackiego mieszkańca miasta:
Ja przeżyłem, miałem szczęście, nasza rodzina liczyła piętnaście osób, mieliśmy 6 pistoletów i 3 AK47?
asg_8

Strona gdzie był zamieszczony materiał znikła, jednak udało się mi znaleźć całość na rosyjskim serwerze.
Z kolei pewne, ciekawe spostrzeżenia i wnioski znajdziecie na jednym z moich wpisów na blogu:

Jak przeżyć w oblężonym mieście? Czy raczej dla sportu?

Znaleziony materiał w całości: zema.su/blog/uroki-vyzhivaniya-v-bosnii-vo-vremya-grazhdanskoi-voiny-v-yugoslavii

Inny: To powinni poznać Ukraińcy, doświadczenie w przetrwaniu podczas wojny domowej w Bośni

Inne znalezione w sieci:
Poradnik przetrwania dla Ukraińca, dyktuje agent GRU o pseudonimie „Jenot”: Jutro wybucha wojna na Ukrainie…
(hvylya.net/analytics/history/esli-zavtra-v-ukraine-voyna-sovetyi-po-vyizhivaniyu-ot-sotrudnika-gru)

Może warto poczytać, … kto wie…


„…Obawa była przed gangami, które liczyły od 10-15 osób do 50. Byli też i zwykli pojedynczy ludzie. Tacy jak ty czy ja. Normalni. Oni też mordowali i kradli. Nie było „bohaterów” czy „czarnych charakterów”. Byłeś gotowy na wszystko?

Liczyły się umiejętności, naprawienie butów, budowa oświetlenia. Zorganizowanie opału. To był powrót do epoki kamienia łupanego. Spaliliśmy wszystko co się dało, aby móc gotować jedzenie. Zapalniczki były na wagę złota?

„Co byś zrobił mając 3 miesiące na przygotowanie?”

Nasz bohater ze śmiechem mówi: „Uciekałbym za granicę!” Mówi dalej: „?mam 4 rodzaje broni, i do każdego z nich jest 2000 sztuk amunicji (8 tys. razem). Zabezpieczone mieszkanie, zapasy na 6 miesięcy, dodatkową kryjówkę z podobnym zaopatrzeniem dom i ogród, 5 km. od mieszkania. Nie chcę czuć się nikim, kiedy w mediach wszyscy mówią, że jest dobrze, a za chwilę wszystko runie. Musisz wiedzieć, że samemu nie dasz rady, widziałem to wiele razy, bez względu na to jak uzbrojony? zginiesz. Jak chcesz przetrwać? Jak przez okradanie to wystarczy, że będziesz bardzo dobrze uzbrojony.
Ja mam Glocka. Ale to niepopularna amunicja dlatego mam dwie TT-tki. I chociaż nie lubię to też kałasznikowa. Bo u wszystkich jest? Musisz umieć przemyć rany, nawet postrzałowe. Nie licz na szpital, a i tak miałbyś góra 30 % szans na przeżycie. Bardzo ważne antybiotyki. I duży problem z zatruciami. Odwodnienie. Szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Biegunka zabija je w kilka dni. Dodatkowo musisz być zaopatrzony w jednorazowe opakowania, worki na śmieci, taśmę klejącą. I alkohol; najlepiej whisky, jakakolwiek, dobra jest do wymiany (poza odkażaniem).

Prąd, energia? Można mieć generator, ale drogi, robi hałas, lepiej mieć 1000 zapalniczek. Niedrogie. Mało miejsca zajmują. Idealne do wymiany.

„Teraz u mnie jest siłą robić wszystko dla tego, alby przetrwać i chronić moją rodzinę. Kiedy wszystko się rozpada, powinieneś być gotowy do działania i robienie bardzo nieprzyjemnych rzeczy dla dobra swoich dzieci. Ja po prostu chcę tylko żeby moja rodzina przetrwała?”

I ostatnie słowa:
W czym nadzieja? W doborze ZAUFANYCH przyjaciół, w jedności rodziny, jej przygotowaniu.

To tylko fragmenty, które w całości na stronie mają być ostrzeżeniem dla Ukraińców, przed czym stoją. Co może ich spotkać?

Chciałbym tylko dodać: może warto, tak dla swojego spokoju, troszkę chociaż, zainteresować się tym tematem i wyciągnąć jakieś wnioski. To stanowczo za blisko nas się zaczyna dziać?

Jak na tym tle wygląda pomysł Pana Szeremietiewa przygotowań do restrukturyzacji armii? Pomysł na szkolenia partyzanckie? Gdzie społeczeństwo staje się przeszkolone w najważniejszej czynności: przetrwania i walki w ukryciu z KAŻDYM wrogiem….”

Cytaty: Jak przeżyć w oblężonym mieście

Polecam w ramach uzupełnienia: ASG? ASG?- AIR SOFT GAME ? przygotowanie do realu?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Jak przeżyć w oblężonym mieście? OT. Survival.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.