„Majaki Zbigniewa Hołdysa” – Opinia Prof. Jerzego Przystawy.

Odnośnie wyborów jednomandatowych i akcji Pawła Kukiza:
Majaki Zbigniewa Hołdysa

„Akcja Pawła Kukiza zmieleni.pl, w której upomniał się o 750.000 podpisów zebranych przez PO pod wnioskiem o referendum w sprawie JOW, wywołuje wielką nerwowość w szeregach beneficjantów obecnego układu politycznego. Nawiasem mówiąc nie wiadomo naprawdę dlaczego tych podpisów jest 750 tys. a nie jakaś inna liczba ponieważ Kancelaria Sejmu doliczyła się tylko 520000 ważnych podpisów , a dalsze podpisy uznano za nieistotne i wszystkie razem zgodnie zmielono . W najnowszym numerze Newsweeka (Polska) niezmiernie się denerwuje na akcję muzycznego kolegi Zbigniew Hołdys , który nie szczędzi obelg i wymysłów samemu Kukizowi jak i wszystkim zwolennikom wprowadzenia JOW. W artykule oczywiście jest wiele słów poświęconych niedoskonałości demokracji na świecie łącznie z napadami terrorystów na Ambasady USA (co jak rozumiem ma wskazywać, że świat nie lubi Ameryki i jej systemu wyborczego).
Jako jedyny defacto argument przeciwko postulatowi JOW przy wyborach do Sejmu Hołdys prezentuje nam apokaliptyczną wizję ludzi, których ordynacja JOW wprowadziłaby do Sejmu -poczynając od nieśmiertelnego Stokłosy poprzez gangsterów z Pruszkowa, malwersantów i złodziei. Zdaniem autora zrealizowanie projektu Kukiza to dla Polski upadek i katastrofa pod każdym względem. Czytając te ?poetyckie strofy? Hołdysa zastanawiam się tylko nad jednym ?skąd on to wziął ?
Zbigniew Hołdys wiele podróżuje po świecie i był w wielu krajach – w tym tak okropnych jak USA, Kanada czy Wielka Brytania. Gdzie On to wszystko zobaczył? Być może od nadmiaru zagranicznych wrażeń nie zauważył że w Polsce już od roku 2002 odbywają się wybory w jednomandatowych okręgach wyborczych.
Wprawdzie nie są to takie wybory jakie proponuje Kukiz ale są to JOW takie jakie obowiązują w Republice Francuskiej, które właśnie proponowała Platforma Obywatelska. W tych wyborach wybrano około 7500 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i nie wykryto w nich tych potwornych patologii o jakich pisze Hołdys. W tej sytuacji wypada nam przypisać katastroficzny widok parlamentu po wyborach JOW -jaki prezentuje Hołdys ? bogatej ale jednak chorej jego wyobraźni.””

W całości z: Majaki Zbigniewa Hołdysa

Krótki biogram profesora z Wiki: Jerzy Andrzej Przystawa (ur. 29 kwietnia 1939 w Czortkowie) zm. 3 listopada 2012 [1] we Wrocławiu) ? polski naukowiec, fizyk, profesor dr hab., specjalista kwantowej teorii ciała stałego, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim (były kierownik Zakładu Fizyki Fazy Skondensowanej i Teorii Wielu Ciał w Instytucie Fizyki Teoretycznej).

Przyznam się, że Hołdys zaskakuje mnie z każdym dniem bardziej…

Inne ciekawe linki w temacie:

Kto się zawiódł na PO?

walka o okregi jednomandatowe podstawa demokracji

Okręgi jednomandatowe w Pile

Obietnica wyborcza PO – i co …? i nic…

O katastrofie smoleńskiej i innych tematach

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.