Oskarżenia o łamanie konwencji genewskiej. Ostrzelano autobusy z ewakuowanymi dziećmi.

Z maila:
unnamed

„Rosja oskarża Kijów o łamanie konwencji genewskiej dotyczącej ochrony ludności cywilnej w czasie działań wojennych. Wzywa też do osądzenia odpowiedzialnych za śmierć cywilów w Noworosji ? żołnierzy, członków Gwardii Narodowej i bojówkarzy nacjonalistycznych.

Dziś siły ukraińskie uniemożliwiły ewakuację dzieci z sierocińców i szkół z internatem w Słowiańsku o czym poinformował rosyjski rzecznik praw dziecka. Autobusy przewożące dzieci zostały ostrzelane przez Gwardię Narodową i po pięciu godzinach zawrócone do miasta. Wcześniej rzecznik poinformował, że co najmniej siedmioro dzieci zostało rannych w wyniku działań sił ukraińskich w pobliżu Doniecka.
(na podst. RIA Novosti, Press TV oprac. JS)”

xportal
Ewakuacja dzieci rozpoczęta:
http://youtu.be/vJZvbven6kc

Rozmowa z dziećmi:
http://youtu.be/pua3vZNobYI
(rozmawia ktoś z angielskim akcentem).

Brak możliwości ewakuacji – jak mówi kobieta ukrywająca się w piwnicy…:
http://youtu.be/GLL5JetdjU0

Szczęśliwie ACTA nie działa – nie są blokowane strony i dostępy do nich, pomimo braku takich informacji w mainstreamie, lub w najlepszym wypadku braku proporcji w ich przekazie i faworyzowaniu zupełnie innych informacji jest dostęp do internetu, YT, gdzie regularnie wrzucane są informacje z frontu. Otrzymuję też mailowe potwierdzenia od Ukraińców.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do toczącej się wojny na Ukrainie, może obejrzeć relacje chociażby i takim kanałem:

http://youtu.be/UQt7ukb0kmU

Tam toczy się brutalna wojna w której ofiarami padają niewinni cywile. Dlaczego UE nie reaguje? Chyba najlepszym rozwiązaniem dla Ukrainy obecnie byłoby doprowadzenie do powstania federacji, tak jak USA, gdzie każdy stan jest swoistego rodzaju osobną organizacją ekonomiczno polityczną (Stany Zjednoczone Ameryki – Stany Zjednoczone Ukrainy).
Każde działanie jest właściwe i dobre o ile prowadzi do powstrzymania rozlewu krwi niewinnych.
Cała społeczność Europy powinna zaprotestować. Musimy zrobić co tylko można aby powstrzymać walki.
Media u nas tylko relacjonują jednostronnie. Sucho i bez wyrazu.
W Niemczech protestują przeciw reprezentantom władz Ukrainy: Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.
„… w niemieckim Aachen gościł premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk (29.05.2014r), w celu odebrania przyznanej mu nagrody im. Karola za wybitne zasługi dla zjednoczenia Europy….”
Ten sam Jaceniuk mówił jeszcze dwa lata temu …:
„Reagując na taką rezolucję Europarlamentu, lider opozycyjnej frakcji parlamentarnej ?Bat?kiwszczyna? Arsenij Jaceniuk oświadczył, iż jego frakcja będzie nadal współpracować z neobanderowską ?Swobodą?. Jaceniuk, także jak i uwięziona b. premier Julia Tymoszenko, nie widzi nic negatywnego we współpracy ze spadkobiercami OUN-UPA. Jego zdaniem ludobójcy narodu polskiego: Stepan Bandera, Roman Szuchewycz i Kłym Sawur ? to bohaterowie narodu ukraińskiego….”
Europarlament wyraża swoje zaniepokojenie ksenofobią na Ukrainie.
Co ciekawe obecnie informacja ta nie jest dostępna na stronach Europarlamentu. Próba wejścia kończy się informacją:
„The European Parliament site is currently unavailable; we are working to restore the service as soon as possible
We apologise for any inconvenience…”
Grzeczny wykręt?
Przypominam ustęp 8-my który szczęśliwie skopiowałem ze strony Europarlamentu (kiedy była jeszcze dostępna):
?8. jest zaniepokojony wzrostem nastrojów nacjonalistycznych na Ukrainie, wyrażających się w poparciu dla partii Swoboda, która w konsekwencji weszła do Rady Najwyższej jako jedna z dwóch nowych partii w tym organie; przypomina, że poglądy rasistowskie, antysemickie i ksenofobiczne są sprzeczne z podstawowymi wartościami i zasadami Unii, w związku z czym apeluje do partii prodemokratycznych w Radzie Najwyższej o niestowarzyszanie się z tą partią, niepopieranie jej ani nietworzenie z nią koalicji;?

W Odessie dzieją się straszne rzeczy. Naziści zabijają ludzi, torturują, rozstrzeliwują, palą, rżną. Bezkarnie. Odwrotnie nowi urzędnicy wciąż dają mordercom wypłaty za to…
(In Odessa, terrible things happen. Nazis kill people: torture, burn, shoot, cut. And all this with impunity. On the contrary, our new officials still paying money for killers)

Informacje z Ukrainy:
mityng antywojenny – /www.politnavigator.net
(mowa min. o rozpętaniu wojny domowej – bratobójczej)

Bunt 3 batalionu 51 brygady ukraińskiej armii – żołnierze zabarykadowali się w wagonach…


Polecane: Głos z Ukrainy na okazję 70-tej rocznicy
Czy wydarzenia mogą pójść w tym kierunku?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Oskarżenia o łamanie konwencji genewskiej. Ostrzelano autobusy z ewakuowanymi dziećmi.”

Możliwość komentowania została wyłączona.