Polacy i Żydzi – Budowanie Miłości.


Odwożąc  Mamę od lekarza, przy herbatce włączyłem u niej TV. Leniwie poprzerzucałem kanałami, obejrzeliśmy wspólnie jakiś dziennik, i około 18.30 przełączyłem na TV Trwam – tak tą purytańską stację moherów…
Patrzę i widzę młodego człowieka z charakterystyczna czapeczką na czubku głowy…
Żyda…
trwam-johny-daniels
Dalej było tylko ciekawiej…

Budujemy mury, nienawidzimy się nawzajem – we wiadomościach przekazuje się tylko złe informacje. Złe w sensie; ktoś kogoś zabił, gdzieś wojna, wypadek, zło wszechmocne.
Rzadko słyszymy (o ile w ogóle), że ktoś kogoś uratował, zdjęto małego kotka z drzewa, ktoś komuś pomógł, że lepiej jest żyć z uśmiechem na ustach i pozdrowieniem dla drugiego człowieka.

Słuchałem jak zaczarowany Żyda, który mówił same piękne rzeczy. O ludziach, o szacunku do innych, o swoich polskich korzeniach, o wdzięczności dla Polski i Polaków.
trwam

„Polacy i Żydzi – Budowanie dobra” taki był tytuł tego programu.

Jonny Daniels prezes fundacji From the Depths wystąpił w programie, w którym padło wiele ważnych słów.
Min: bez względu na to jaka jest historia należy o niej mówić prawdę.
Jak trudna.
Mówił, o Litwie, o ukraińskich strażnikach w obozach śmierci i mówił o Polakach. Kraju, gdzie mimo historii przedwojennej – gdzie można by się spodziewać, że tak wielu przyłączy się do holokaustu stało się odwrotnie.
W tym kraju uratowano honor człowieka, to tutaj ludzie dla ludzi robili to co się należy. W przygniatającej większości i mimo świadomości kary – śmierci za pomoc okazywaną prześladowanym.

trwam_polacy_i_zydzi_budowanie_dobra

Nie będę specjalnie rozpisywał się o treści programu, a także o pytaniach jakie pojawiły się od widzów. Zachęcam do odszukania i obejrzenia – to będzie bardzo pouczające dla sporego grona odbiorców.

Zamiast tych rozważań podaję do analizy jeszcze jeden krótki programik z YT do rozwagi, swoistego rodzaju konkluzję (moją, prywatną):

Druga konkluzja odnaleziona w necie po wpisaniu imienia i nazwiska Pana Danielsa (cytat):
…Zależy nam na tym, żeby powszechnie wiedziano co grozi za propagowanie faszyzmu i żeby była większa wrażliwość na napisy na murach i prezentowanie nazistowskich symboli – powiedział Daniels…

Źródło cytatu: Żydowska fundacja „From the Depths” chce ścigania pisarza Michała Witkowskiego za symbole SS

Sądzę, że znalazłem osobę, która zrozumie moje zaangażowanie w walce z neo-nazizmem na Ukrainie, z gloryfikacją zbrodniczej ideologii, która doprowadziła do śmierci milionów ludzi z wielu narodów.
Którą to ideologię tak beztrosko i bezkarnie gloryfikuje się na Ukrainie, jak wielokrotnie o tym pisałem i mówiłem:

swastyka i SS

Walka ze złem ma tylko wtedy sens gdy jednoczy wszystkich członków wszystkich społeczności, grup i narodów.
Kiedy to zrozumieją anarchiści, lewicowcy, socjaliści, narodowcy, prawicowcy – którzy poza swoimi przekonaniami rozumieją czym jest moralność, etyka i prawo naturalne – będzie można powiedzieć, że mamy szansę.
Szansę na wspólną egzystencję – a nie wzajemne zwalczanie się.
Obawiam się jednak że w każdej z tych grup są osoby, których przewodnim celem nie jest nic innego jak tylko SAMA walka i nienawiść do innych.

Jeszcze jeden jakże znamienny cytat z materiału z WP (wyżej cytowanego i linkowanego):


„Użyte symbole, obok swastyki, są najbardziej rozpoznawalnymi symbolami nazizmu. W 1947 r. Międzynarodowy Trybunał Wojskowy uznał SS za organizację zbrodniczą. Jej członkowie byli odpowiedzialni za szereg zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości”


trwam-polacy-zydzi

Bądźmy bliźnimi dla innych ludzi.

Piotr Szelągowski


Polacy i Żydzi ? Budowanie Miłości.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Polacy i Żydzi – Budowanie Miłości.”

Możliwość komentowania została wyłączona.