Poznań: Nie zapomnij o Kresach – ks Isakowicz Zaleski

W dniu 8 listopada na ul. Łąkowej w tradycyjnym miejscu spotkań Klubu sympatyków Gazety Polskiej gościł ks. Isakowicz Zaleski mówiąc o swojej nowej książce: „Nie zapomnij o Kresach”.

Na sali zgromadziło się ponad 200 osób pomimo w zasadzie całkowitego braku reklamy spotkania. Ksiądz dotarł ze znacznym opóźnieniem. Spotkanie które miało odbyć się o godzinie 18.00 zaczęło się po 19.00.
Powodem była blokada drogi w Komornikach ze względu na wypadek w którym brały udział ciągniki siodłowe z naczepami. Tylko dzięki pomocy policjanta, który nadzorował ruch w tamtym rejonie udało się księdzu dotrzeć z tak małym opóźnieniem. Dziękujemy nieznanemu nam z imienia i nazwiska funkcjonariuszowi za pomoc udzieloną księdzu Tadeuszowi.
Droga z pod Krakowa do Poznania trwała osiem godzin… „Polska w budowie” – to hasło daje się szczególnie we znaki.
Mimo tak dużego opóźnienia nikt z oczekujących na księdza nie opuścił miejsca spotkania.
Tematem spotkania była książka, w której jest dużo na temat walki Kresowian i patriotów o Prawdę na temat Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA. Ksiądz po krótkiej prelekcji ze względu na opóźnienie długo odpowiadał na liczne pytania zebranych.

O książce pisałem już na stronie w materiale pod tytułem: ?Nie Zapomnij o Kresach? ks Tadeusz Isakowicz Zaleski
Organizatorem spotkania byli: Polskie Towarzystwo Miłośników Krzemieńca i Ziemi Krzemienieckiej i Poznański Klub Gazety Polskiej z Panem Prezesem Zenonem Torzem, oddanym sercem działaczem społecznym.

Poniżej zdjęcia ze spotkania.


Recenzja książki „Nie zapomnij o Kresach”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.