Seans „Wołynia” odwołany w Kijowie, a Macierewicz chce budować śmigłowce …


„Nasz” minister obrony chce budować razem z Ukrainą śmigłowce.
W Kijowie zabrania się mówić prawdy o „Wołyniu”.
Jeszcze sześć lat temu w kwietniu 2010 roku mogliśmy otwierać wystawę o zbrodniach OUN-UPA…
kijow-2010
Dziś nie pozwala się na seans filmu o zbrodniach UPA.
Na jego rozpowszechnianie nie ma co liczyć ponieważ funkcjonująca ustawa uznająca UPA za bohaterów stoi w jaskrawej sprzeczności z przekazem filmu.
Ponadto chyba trzeba by było pozamykać wszystkich pracowników kin za wyświetlanie tego obrazu – w myśl wyżej wymienionej ustawy.
To nie przeszkadza „naszemu” ministrowi obrony. Zupełnie. Przybija „piątkę” takim władzom na Ukrainie poprzez swoją propozycję.
Gdzie tutaj prawdziwe reprezentowanie interesów Polski?
Gdzie godne z podniesionym czołem stawanie i mówienie w imieniu ofiar – stawianie żądań?
Tak, stawianie – ponieważ taki jest obowiązek polityka reprezentującego państwo polskie, wybranego przez Polaków. Najpierw niech na Ukrainie rozliczą się z propagowaniem nazizmu, usuną pomniki zbrodniarzy, zlikwidują organizacje neo-nazistowskie, a dopiero wtedy powinniśmy im pomagać.
Nasz kraj został wystarczająco doświadczony przez dwa totalitaryzmy, niemiecki i rosyjski, aby pozwalać sobie na jakiekolwiek upowszechnianie jednego z nich.
Tak się dzieje na Ukrainie.
Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości niech popatrzy, poszuka na ukraińskim fb:
swastyka i SS

Niech przeczyta o ukraińskiej dywizji SS:

Książka o dywizji SS "Galizien"
Książka o dywizji SS „Galizien”

Niech obejrzy uroczystości ku czci SS-manów na Ukrainie:

http://bezprzesady.com/aktualnosci/obchody-ale-nie-zwyciestwa-9-maja-tylko-ku-czci-ss
Lwów:
https://youtu.be/uNp6qth_Jdc

Uroczysty pochówek kości SS-manów:

…te przykłady można mnożyć – tylko u nas, w jakiejkolwiek telewizji nikt się o nich nie dowie, nikt nie znajdzie programu o nastrojach neo-nazistowskich na Ukrainie wśród młodzieży…
Dlaczego?

Jak może nasz polityk – proponować krajowi gdzie dzieją się takie rzeczy jakąkolwiek współpracę?
Powinien się wstydzić i od razu złożyć rezygnację.

Ten człowiek żyje w innej rzeczywistości, nie dostrzega prawdy.
Źle reprezentuje swoich wyborców. Nas. Polaków.

Wiele osób wspierających PIS, czy będących nawet w PIS twierdzi w rozmowach ze mną tak samo, ale boją się to głośno mówić.
Gdzie zmierza ta partia?
Gdzie wartości, gdzie racja stanu, polski interes narodowy?
Czy poprzez wspólne budowanie śmigłowców znów dokonamy jakiś dziwnych transferów pieniężnych wspierających upadające rządy na Ukrainie? Bo jakżeby inaczej nazwać zatwierdzoną pożyczkę dla tego kraju jeszcze parę miesięcy wstecz?
( Bez Przesady: ?Wchodzenie? bez mydła?? Apache zamiast Caracali?
Gdzie zmierza polityka – która okazuje się wierno-poddańcza i podporządkowana interesom obcym, ale nie naszym.

Kiedy to się skończy? Kiedy polscy (rządzący) politycy będą bronić Polski?


niepoprawni.pl

blogmedia24.pl

Znamienne, zdanie eksperta:

„…Wprawdzie mamy ludzi z wiedzą i doświadczeniem, ale oni obecnie pracują dla zagranicznych koncernów. Wątpię, by w interesie szefów Lockheed Martina z Mielca i Leonardo Helicopters (dawniej AgustaWestland) ze Świdnika było powstanie w naszym kraju rodzimej konstrukcji – mówi Głowacki…”

money-pl

Całość na: Polski śmigłowiec Macierewicza. Ekspert: to porywanie się z motyką na słońce


Polecane:
I mają czego chcieli ? nacjonalistyczna ukraińska partia zaostrza kurs?

Z FB:
kijow

14.10. – Dzień Ukraińskiego Kozactwa

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

8 myśli w temacie “Seans „Wołynia” odwołany w Kijowie, a Macierewicz chce budować śmigłowce …”

 1. „Więcej niż fikcja – a tak naprawdę to będzie wspomożenie upadającej na Ukrainie władzy bo da im to szansę na wybrnięcie z miliardowych zadłużeń – np ich ZUS jest zadłużony na 5,8 miliarda $ – tam nikt nie wierzy w rentę czy emeryturę wszyscy pracują na czarno – jest nawet takie przysłowie jak dać 1 hrywnę na PENSYJNY FOND – to lepiej pracować do końca życia na czarno… Kto przy zdrowych zmysłach chce robić interesy z bankrutem???? Bezprzesady!.com” – komentarz który dodałem na: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polska-zbuduje-nowy-smiglowiec-wspolnie-z-Ukraina-Robert-Cheda-to-bedzie-jedna-wielka-fikcja,wid,18545513,wiadomosc.html?ticaid=117ed7

 2. Przecież ten plan to utopia, pobożne życzenia paranoika! Pan Antoni zapomniał, że musi kupić od Rosjan licencję, nie ma planu, nie ma fachowców i najważniejsze, że nie ma przyzwolenia NATO no i najważniejszego – pieniędzy.Trudno mi sobie wyobrazić, by sojusz to zaakceptował i będzie przychylnie patrzył na to, że śmigłowce konstruujemy na rosyjskiej licencji.
  Kupa idiotów i debili w rządzie ciągnie naród ku przepaści! Zupełnie jak na Ukrainie!

 3. CYTAT:….”Dla mnie jednak najistotniejszy był osobisty wymiar tej historii, która jest mi bardzo bliska. Moi dziadkowie uciekali spod Stryja w 1943 roku przed ukraińskimi bandami. Pamiętam strzępy rozmów, opowieści dziadka Franciszka i babci Anieli Jakubików. Zostawili na wschodzie cały swój dobytek i bez niczego, boso, głodni i przerażeni wsiedli do bydlęcych wagonów i jechali aż do Krosna pod Rzeszowem – pierwszej bezpiecznej stacji….” – ARKADIUSZ JAKUBIK… całość na: http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,20807786,arkadiusz-jakubik-oze-jestem-naiwniakiem.html#BoxKultImg&a=75&c=53

 4. CD tego wywiadu fragment: „…Zarówno informacje związane z historią, jak wybuch wojny i wejście Ruskich, udział pradziadków w powstaniach, czy rodzinne rocznice – chrzciny, śluby i pogrzeby, a nawet daty ocielenia się krowy. Przygotowując się do tej sceny, aby znaleźć w niej mój prywatny wymiar, pomyślałem o moich synach. Czy kiedykolwiek tak im opowiadałem o swoich przodkach? Rzadko i raczej niechętnie.

  W ostatnim roku nadrobiłem te zaległości. W wakacje odwiedziliśmy córkę państwa Przewłockich, którzy podczas wojny przygarnęli moich dziadków w Krośnie. To spotkanie było dla mnie wzruszającą lekcją patriotyzmu, choć to słowo ostatnio ciężko mi przechodzi przez usta.

  Nabrało niedawno zupełnie innego wydźwięku.

  Niestety zdezawuowało się. Zbyt wielu ludzi i instytucji wyciera sobie tym słowem różne części ciała. Ja postanowiłem jednak wrócić do niego i na swój własny użytek je uszanować. Patriotyzm stał się dla mnie bardzo ważny….”

 5. Ukraińskie dzieci będą uczyć się podstaw alfabetu na podstawie historii OUN-UPA. Podręcznik nasycony jest banderowską symboliką, która nam, Polakom, kojarzy się jednoznacznie – z ludobójstwem i okrucieństwem. „Powstańczy alfabet” w założeniu ma nauczać ukraińskie dzieci czytania i pisania. Jego autorem jest Oleh Witwićkyj, historyk i działacz społeczny. Książka przedstawia historię i perypetie chłopca o imieniu Alyarmyk, który wchodzi do ruchu narodowowyzwoleńczego, gdzie dominują symbole i barwy OUN-UPA.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/polska-kraj/102513.html

 6. Po wprowadzeniu demokracji amerykańskiej Ukrainy już nie ma. Ukraina jest przejmowana za długi. Jest za to Ukraina kijowska rządzona przez ludzi wziętych z łapanki. Nie cieszmy się, u nas nie jest lepiej.

  Polecam wypowiedź Grzegorza Brauna – film w YouTube:

  https://youtu.be/nQXRJkAdOBo

  1. Faktem jest że system państwowy na Ukrainie jest bardzo niestabilny – a ludzie chcą tylko w spokoju żyć – tymczasem korporacje wymyśliły sobie coś innego – wojnę na swój własny użytek. A „nasi” politycy to realizują….

Możliwość komentowania jest wyłączona.