Tajemnice Riese – Przewodnik.

Temat podziemi pozostałości po wojnie, schronów i fortyfikacji od lat mi towarzyszy. Przy okazji zupełnie niespodziewanego spotkania wzbogaciłem się o dwie pozycje które szczególnie polecam – co prawda dopiero je pobieżnie przejrzałem, ale już wiem, że przeczytam je porównując moją wiedzę z zawartymi w nich informacjami i paru innymi pozycjami jakie posiadam….

riese-wincenty-drozynski

Z dawnego czasu…

tajemnice-gor-sowich

Poza starszymi pozycjami książkowymi widoczna płyta DVD z dokumentem filmowym o poszukiwaczach dołączonym do „Inne Oblicza Historii” ( http://ioh.pl )


Zlot

„…Tymczasem wydzieranie ziemi jej tajemnic jest nielegalne, a właściwiej mówiąc: zastrzeżone dla szeroko pojętych organów państwowych. A więc; niech sobie gnije w ziemi wszystko co tam leży, tylko wykwalifikowani urzędnicy mają prawo mieć dostęp do tych zasobów.

Oczywiście w pewnej części jest to racja, są poszukiwacze, którzy rozkopią nawet groby żołnierskie w celu pozyskania artefaktów, wejdą na tereny wykopalisk, nie będą mieli poszanowania dla zwłok ludzkich, kości, zostawią ziemię podziurawioną swoimi próbami odnalezienia bursztynowej komnaty, jak ser szwajcarski?
To jest przykre i budzi nasz sprzeciw. Należy takich ?poszukiwaczy? bezwzględnie piętnować i informować o takich policję.

Lecz co z innymi? Takimi, którzy poszukują w imię przygody, kultu epoki, nie z chciwości, ale często z zamiłowania regionem czy historią. Są w stanie oddawać swoje znaleziska muzeom, czy innym organom do tego przeznaczonym (oczywiście,o ile te organy nie będą chciały tych znalezisk dalej odsprzedawać?)…”

Całość na: Wykrywka jest nielegalna. Wykrywacze metali nielegalne?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.