Urodziny u prezesa UPR – akcenty kresowe. I nie tylko…

Jak co roku impreza pod Wrześnią, szerokie grono zaproszonych… Rozmowy a nawet prelekcja o pieniądzach i systemach finansowych w wykonaniu Przemysława Gębali.

prelekcja

raut

urodziny

Jak  zwykle w koszulce zostałem „zaatakowany” przez kilka osób. Okazało się, że wśród nich są osoby z pochodzeniem kresowym, gdzie jest w ich opowieściach akcent związany z Ludobójstwem. Opowieść była wzruszająca, matkę opowiadającego uratowało ostrzeżenie młodego Ukraińca, z kolei inna część rodziny zginęła.
Ojciec tej części rodziny (brat jak dobrze zrozumiałem – matki mojego rozmówcy) dotarł na miejsce kaźni, był to jego dom rodzinny: – sześć córek od 6-miesięcznej do 18-letniej miało odrąbane głowy. Nie żyła też ich matka a żona nieszczęsnego ocalałego…

Takie losy Polaków, a na Ukrainie bandytów czczą jako bohaterów… Kiedy będziemy mieli w końcu normalny rząd który przeciwstawi się takiej gloryfikacji, skrytykuje i wystosuje dementi?
Prawdziwy polski rząd, który stanie w obronie pamięci polskich ofiar?

Nad nami krążył dron. Ciekawe czyj i na jakie zamówienie? Ponoć był „swój”, ale kto go tam wie, gdzie przesyłał sygnał…

Nie udało się zrobić dobrego zbliżenia – ciągle się poruszał…
dron

dron2
Były plany zestrzelenia drona (Bartosz jest myśliwym), obyło się jednak bez przemocy wobec maszyn…

Oczywiście poruszałem temat JOW i referendum wśród zebranych. Zostawiłem też im kilka broszur, dla lepszego zapoznania się z tematem.
Czytanie broszury - dlaczego JOW

dlaczego JOW

Potwierdzono mi też zaangażowanie w udziale w referendum – a także włączenie się w akcję namawiania społeczeństwa. Cieszy rozumienie potrzeby zmian.

JOW

Ponieważ byłem rodzinnie nie mogłem sobie pozwolić być do końca.
Niemniej cieszę się z tej obecności – spotkałem kilku starych kolegów, kilku nowych, a także były osoby z niedawnej prelekcji we wrzesińskim muzeum: Spotkanie w Muzeum Dzieci Wrzesińskich. Rocznica 11 lipca.


W drodze powrotnej udało się zarejestrować kilka piorunów. Oto jeden z nich:

Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.