Ubój Rytualny; dlaczego nie możemy sami o sobie we własnym kraju o tym decydować… – zabieram głos…

Przyznam się, że szokuje mnie postawa Izraela. Oskarżenia, groźby bez mała… O co tu chodzi? Nie należę do osób, które chcą się nazywać antysemitami, ale chyba jednak Izrael „pragnie” przez takie nieodpowiedzialne wypowiedzi, aby w Polsce społeczeństwo jednak zmieniło zdanie na temat Semitów. Wydaje się mi, że żyjemy w kraju demokratycznym i możemy decydować o tym, czy u nas mogą być mordowane zwierzęta w okrutny sposób. Czy też nie. Będąc u znajomych w sklepie słyszałem wypowiedź premiera Tuska na temat tego co powiedziano w Izraelu. I przyznam się, że w pełni się z nią zgadzam. Premier był zaskoczony nawiązywaniem do przeszłości i historii i obarczaniem winą za decyzje w końcu wcale nie polityczną, narodu polskiego; co w domyśle może oznaczać, że wyłazi z nas jakiś antysemityzm…
Tym razem Izraelici mówiąc kolokwialnie „przegięli”. Polacy są wrażliwym narodem, kochają zwierzęta. Kiedy dzieje się im krzywda i do tego ktoś na tym zarabia kokosy, to stają ramię w ramię, bez względu na uprzedzenia polityczne i inne.
I tylko o to chodziło.
Nie o żaden antysemityzm, czy nienawiść do jakiegokolwiek narodu. Z tym, że teraz wiele osób może teraz zacząć odczuwać pewne niesympatyczne skojarzenia do Izraelitów po takiej burzy w szklance wody. I to takich osób, które przedtem stały murem za naszymi starszymi braćmi w wierze.
Po pierwsze mamy chyba prawo do suwerennych decyzji. Po drugie takie robienie krzywdy zwierzętom w imię jakiejkolwiek wiary cóż, sami rozumiecie…- mi kojarzą się czasy średniowiecza, inkwizycja i te sprawy. Mrok ogarnia ziemię.
Tymczasem ubój rytualny towarzyszy historii ludzkości chyba wcześniej niż inkwizycja. Nie wiem, nie znam się, na wierze judaistycznej…
Mój dziadek mielił zboże dla potrzebujących w czasie II wojny Światowej. Cudem nie trafił za to do obozu zagłady. W tych potrzebujący bywali i ukrywający się Żydzi.
Normalny ludzki odruch pomocy.
Czy można podobnie powiedzieć o tym, co teraz się stało w Polsce?
Normalny ludzki odruch, w stosunku do cierpiących zwierząt? Moim zdaniem tak.
Czy należy wyciągać tak mylne wnioski jak czyni to Izrael?
O co tu chodzi? O to, że teraz koszty mięsa koszernego będą wyższe niż te, które były w wyniku dobrego interesu prowadzonego w Polsce?
Bo przecież Polska jest „mekką” żydowską, co jak mi mówiono przyznał główny Rabin. Tutaj setki lat przybywali Żydzi bo dobrze się im mieszkało, bo Polacy szanowali inne wyznania. Nie czyniono pogromów jak w Portugalii. I teraz może chcieliby tutaj wrócić jak do siebie. Ale jednak nie do siebie. Tutaj żyje naród polski, który może samo-stanowić o sobie.
Zapraszamy wszystkich, do nas, ale niech pamiętają: każdy kto tu przyjedzie musi się dostosować do NASZEGO prawa.
Nie inaczej.
Tak jak jest to uznane na całym świecie.

Zdaje się, że komuś zaczęło się wydawać że może już wszystko na tej ziemi. Ale nie jego ziemi.
Nie chcemy krzywdzić zwierząt. I tyle. I możemy o tym suwerennie decydować. Koniec kropka. Wszelkie formy nacisku są niemile widziane.

I to chyba tyle.

Dodam tylko, że kolega podsumował całą tą aferę mówiąc że: jeżeli istnieje religia, która pozwala na takie okrucieństwo, to chyba nie jest to najlepsza religia na tym świecie… I przyznam się szczerze że ciężko się z tym nie zgodzić… nie jestem religioznawcą, jednakże może warto ewoluować i zmienić tak niedzisiejsze i okrutne zasady religijne.
Kościół katolicki ciągle się zmienia. To i inne wyznania mogłyby nad tym popracować.

Na zakończenie, nawiązując do tytułu postu: szczęśliwie jednak zdecydowaliśmy sami o sobie, pytanie na jak długo?

Piotrek

Linki w temacie (być może- ale to kwestia indywidualna):

Absurdy i prawdy

Goje żyją tylko po to aby usługiwać Żydom

Dzień bohaterów walki z totalitaryzmem

Temat który ma pozostać nieznany

Pomiędzy Dobrem a Złem

Hebron śmierć niewinnych

My Polacy plujemy na cudze grobyUWAGA! zdjęcie tylko dla pełnoletnich!:

Ubój rytualny

Uwaga! Film jest drastyczny! Tylko dla pełnoletnich!!!:

Pytanie poza kręgiem uboju rytualnego: Dlaczego akurat 11 lipca podejmowano tą decyzję, właśnie wtedy, gdy szedł marsz:
Marsz Pamięci zbrodni Ludobójstwa na Wołyniu w 70-tą rocznicę
Przypadek czy celowe działanie i jeżeli tak, to dlaczego?
Na marsz miało przyjść mniej osób?

Nowe informacje w sprawie uboju rytualnego: MSZ: Ambasador Izraela zaproszony do MSZ

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

11 myśli w temacie “Ubój Rytualny; dlaczego nie możemy sami o sobie we własnym kraju o tym decydować… – zabieram głos…”

 1. Tutaj nie chodzi o żadne humanitarne traktowanie zwierząt ! To walka z relgią w imię ideologii. Postępowcy chcą zastąpić tradycyjne religie swoimi ideologiami i utopiami. Wkrótce wprowadzą zakaz obrzezania bo to brutalne okaleczenie. Potem będzie zakaz chrztu dzieci bo to ogranicza wolność sumienia dzieci i zakaz spowiedzi dzieci bo to powoduje stres i traumę. Na końcu będzie zakaz noszenia burek i kip żydowskich i krzyżów na szyji a potem zakaz krzyżów na kościele bo ulica ma być świecka.
  Skoro tak im zależy na ograniczeniu cierpień zwierząt to dlaczego zezwalają na masowe zabijanie szczurów i myszy ?? Zamiast je humanitarnie wyłapać i wypuścić do lasu. A co z wędkarstwem ?? Hak brutalnie wbija się w rybi pysk i ryba cierpi to powinno być zakazane !! A co z owadami ?? Na pola zrzuca się tysiące ton pestycydów które porażają układ nerwowy owadów i owady umierają w cierpieniach !!!

 2. Pozwolę sobie zwrócić uwagę na inny aspekt tej sprawy. Zabijanie jest zawsze okrutne, więc na komfort czystego sumienia w tej sprawie mogą sobie pozwolić chyba tylko wegetarianie. Co do powszechnie stosowanego uboju przemysłowego, to jest on zapewne równie, a może nawet bardziej drastyczny. Wszystko przypuszczalnie zależy od umiejętności i postawy rzeźników. Jest całkiem możliwe, że osoby, które traktują ubój jak rytuał i przestrzegają wszystkich, związanych z tym zasad, zadają zwierzętom mniej bólu niż pracownicy najemni, którzy prędzej mogą popaść w rutynę. Z tego, co wiem to ubój rytualny jest przeprowadzany tak, aby nie powodować niepotrzebnego stresu i cierpienia zwierząt (i powtórzę – o ile w ogóle można mówić o humanitarnym zabijaniu). Problem polega na tym, że tak został świat stworzony, nie przez nas, tylko przez Boga (lub jeśli ktoś się upiera – przez naturę), że jedno zwierzę zabija drugie żeby żyć. Dla osób religijnych – zauważmy, że motyw ofiary, przelania krwi i poświęcenia życia jest centralny w naszej wierze. Warto się zastanowić nad głębszym sensem, takiego właśnie urządzenia świata.
  Z innej beczki: Dlaczego akurat ten sposób zarabiania ma być wyjątkowo straszny, skoro koncerny chemiczne i przemysł spożywczy, trują nas i całą przyrodę codziennie, skoro chciwość prowadzi do wyginięcia gatunków i wyniszczenia Planety? Nie twierdzę, że okrucieństwo dla pieniędzy jest usprawiedliwione, chcę tylko zwrócić uwagę, że na naszych oczach dzieją się rzeczy znacznie gorsze, do których już niestety przywykliśmy.
  W całej tej sprawie dziwi mnie jeszcze jedno. Jakimś cudem zawsze takie historie kończą się jednakowo: Okazuje się, że Polacy nie mogą i nie powinni zarabiać.

 3. A może to nie Polacy zarabiali na tym? Kto to zresztą wie. W każdym razie jest to ciekawy aspekt sprawy. Może teraz dowiemy się że inne państwa unijne rozpoczęły produkcję mięsa koszernego dla Izraelitów i Muzułmanów? W tym aspekcie jest to ciekawe podejście. Istotnym Pytaniem byłoby czy poza Polską jest jeszcze jakieś państwo unijne, które „produkuje” w ten sposób mięso.

 4. „…Stanowisko Episkopatu Polski – za ubojem rytualnym!
  ???????Krwawi tu Krwawi tam???????
  Bp Cisło przewodniczy Komisji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem w sprawie uboju solidaryzuje się z Naczelnym Rabinem Polski (Michael Schudrich), uważa, że w takiej sytuacji przewagę ma religia, trzeba opowiedzieć się za pierwszeństwem prawa do wolności religijnej z racji jego zasadniczego charakteru.

  Brawo, i mamy jak na dłoni, chociaż późno i tylnymi drzwiami, wygłoszone stanowisko Kościoła. Bo przecież według judeo-chrześcijaństwa zwierzęta nie mają duszy, więc można im zafundować podrzynanie gardła… i długie, długie, konanie w cierpieniu! Brawo.
  Co teraz zrobicie Polscy Patrioci z PIS?! Zagłosujecie następnym razem zgodnie z interesem Watykanu, według wskazówek Episkopatu Polski i Gmin Żydowskich, czy zgodnie z wolą Polaków i interesem Polski?!
  A wydawałoby się że rozważania czy w katolickim patriocie zwycięzy służba Polsce czy Watykanowi to coś z przeszłości i teoretyczne tylko.
  Oczywiście Żydowskie Gminy w Polsce wydały oświadczenie że to jest działanie antysemickie.
  Sprowadźcie sobie to mięso z Izraela koledzy Żydzi Polscy!

  CB

  Luna13
  …”

  Społeczność żydowska lub islamska ma trzy możliwości do wyboru: nie praktykujcie waszej religii, nie jedzcie mięsa albo nie mieszkajcie wśród nas.
  Proste jak dwaxdwa

  Wojtek

 5. Informacje o tym, gdzie jest dopuszczony, a gdzie zakazany ubój rytualny są nader skąpe. Znalazłem coś takiego:

  „W Europie zakaz uboju lub duże obostrzenia przy wydawaniu zezwoleń obowiązują w Finlandii, Szwajcarii, Szwecji, na Łotwie, na Litwie, w Słowenii, w Islandii, Estonii, Luksemburgu, Danii, Austrii.

  Szwajcaria i Norwegia wprowadziły zakaz importu produktów z takiego uboju. Zakaz ostatnio wprowadziła również Holandia. Z kolei w Niemczech taki ubój może być dokonywany tylko na potrzeby lokalnej gminy wyznaniowej.”

  To by znaczyło, że np. w Anglii, we Francji, we Włoszech i Hiszpanii ubój rytualny jest dopuszczony.

  PS Pan Robert Olejniczak swoim komentarzem powyżej trafił w dziesiątkę. Rzeczywiście powodujemy okropne męczarnie gryzoni i owadów na masową skalę i jakoś nikt się tym nie oburza. Zastanawiające, prawda? Hipoteza o walce „postępowców” z wszelkimi przejawami religijności wiele wyjaśnia…

 6. Nowe informacje w tej sprawie:
  Gość „Salonu politycznego Trójki” powiedział, że na kilka dni przed ostatnim głosowaniem w Sejmie ws. uboju spotkał się z szefem ABW. – Agencja zajmie się rozpoznaniem tematu – podkreślił.

  Jak wyjaśnił minister, pojawiły się informacje, że przed pierwszym głosowaniem w tej sprawie uaktywniły się środowiska lobbystów, „nasiliły się kontakty”. Do tego – jak podkreślił – być może nieprzypadkowo w debacie publicznej na temat uboju rytualnego, m.in. w mediach, pominięto lub zlekceważono informacje o tym, że nasz krajowy rynek związany z ubojem rytualnym wart jest ponad miliard złotych, a przy produkcji pracuje wiele osób. A także że zakaz uboju rytualnego sprawi, że inne kraje wejdą na rynek sprzedaży mięsa, zajmowany przez Polskę.

  Kalemba przypomniał, że kilkanaście lat temu w ten sam sposób, m.in. nastawiając ludzi negatywnie do sprawy, pokazując w mediach narzędzia sprzed 30 lat, zakończono tucz kaczek na stłuszczone wątroby. – To była nagonka. W tym czasie, w bogatych państwach europejskich wspierano finansowo osoby, które się tym zajmowały – zaznaczył.

 7. Stanisław Kalemba powiedział, że na kilka dni przed ostatnim głosowaniem w Sejmie ws. uboju spotkał się z szefem ABW. – Agencja zajmie się rozpoznaniem tematu – podkreślił.

  Jak wyjaśnił minister, pojawiły się informacje, że przed pierwszym głosowaniem w tej sprawie uaktywniły się środowiska lobbystów, „nasiliły się kontakty”. Do tego – jak podkreślił – być może nieprzypadkowo w debacie publicznej na temat uboju rytualnego, m.in. w mediach, pominięto lub zlekceważono informacje o tym, że nasz krajowy rynek związany z ubojem rytualnym wart jest ponad miliard złotych, a przy produkcji pracuje wiele osób. A także że zakaz uboju rytualnego sprawi, że inne kraje wejdą na rynek sprzedaży mięsa, zajmowany przez Polskę.

  Kalemba przypomniał, że kilkanaście lat temu w ten sam sposób, m.in. nastawiając ludzi negatywnie do sprawy, pokazując w mediach narzędzia sprzed 30 lat, zakończono tucz kaczek na stłuszczone wątroby. – To była nagonka. W tym czasie, w bogatych państwach europejskich wspierano finansowo osoby, które się tym zajmowały – zaznaczył.

  http://www.agronews.com.pl/pl/5,12,15052,0,1,abw_zajmie_sie_sprawa_uboju_rytualnego.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.